Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kreslený králík Roger je populární hvězdou animovaných filmů. V poslední době se ale při natáčení nemůže soustředit a všechno kazí. Podezírá totiž svou krásnou ženu Jessicu z nevěry. Majitel filmového studia si proto najme soukromého detektiva Eddieho Valianta. Ten má tajně pořídit fotografie, na kterých Rogerova manželka koketuje s výstředním staříkem Marvinem Acmem. Jedině tak může šéf králíka přimět, aby se rozvedl a začal zase normálně pracovat. Jenže Jessica není králičí samička, nýbrž neobyčejně vnadná barová zpěvačka. Sama o sobě říká: "Já nejsem zlá, jenom mě tak nakreslili." Roger ji miluje, i když se prokáže její nevěra, nechce se jí vzdát. Krátce nato je Acme nalezen mrtev. Pro detektiva Valianta tak začíná největší případ jeho kariéry. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 2

Recenze (348)

EdaS 

všechny recenze uživatele

"Is that a rabbit in your pocket or are you just happy to see me?" Králík Roger dodnes udivuje svou technickou precizností a vůbec myšlenka propojení reálného a animovaného filmu ve čtyřicátých letech v Hollywoodu je nápad za milion. Kombinace filmu noir a animáku je originální, ale něco mi k dokonalosti chybí. Ani po druhém zhlédnutí však nemůžu říct, co přesně. Snad trochu víc emocí? ()

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Děsivě autentická sonda do světa šíleného kreslíře, ve kterém pro zvrhlé pobavení trestá své výtvory každou sekundou jejich života. Obdařil je totiž rozumem a vědomím sebe sama, ale zároveň část jejich mysli pokřivil různorodými psychickými poruchami a lobotomizující retardací. Do kresleného mozku jim vpálil ADHD, nutkáním neustále ječet, ničit věci a proti jejich vlastní vůli se neustále smát, dokud jim nepopraskají kreslené svaly a z očí neteče krev. On, kreslíř-bůh, jim sebral možnost volby; autoritářky determinoval jejich cestu životem, ze které nelze uhnout. Žijí tak svůj trest pro jeho pobavení; s křečovitým úsměvem na rtech, neustále nuceni fyzicky i psychicky trýznit a poškozovat sebe i své okolí, ztrapňovat se a ztrapňovat, ubližovat (si) a nechat (si) ubližovat. Jsou jako bezmocní diváci svého vlastního utrpení. S paralyzovanou vůli vzepříti se, se pasivně a útrpně podílí na své vlastní noční můře života, který se odehrává znovu a znovu v nepočítaně paralelních realitách televizní přijímačů. Nesmrtelní a uvězněni v bezčasí, ze kterého je jediným únikem vidina toho, že zůstanou zapomenuti. Ani pak si ale v nastalém limbu nikdy nebudou jisti, že jejich klid nenaruší sequel, revival, cameo, pořad pro pamětníky nebo digitalizace archivních materiálů. Poté budou znovu povolání trpět pro zábavu zvrhlých lidí. Bože, jak já nemám rád grotesky. ()

Reklama

GilEstel 

všechny recenze uživatele

Asi vůbec první film, kde došlo ke spojení kresleného světa se skutečným. A to byl konec 80. let. Žádné počítačové vizualizace. Ještě v tu dobu stále po staru kreslené postavičky. Ty tolik notoricky známé kreslené postavičky, které baví generace dětí už od 30. let 20. století. Pocta pro svět Walta Disneye. Film pro malé i velké děti. Jediné co bych vytknul, je, že já jako velké dítě bych si představoval trochu propracovanější zápletku a scénář. 65% ()

Divočák 

všechny recenze uživatele

Falešná hra s Králíkem Rogerem už dnes dozajista patří mezi filmové legendy. A nejde ani tak o revoluční triky, ale o ten úžasný humor, který propojením lidí a animáků vzniknul. Roger svým pitvořením strčí hravě do kapsy i Bugse Bunnyho, Hoskins je prvotřídní antiBogard a Loyd je tak slizký, že za sebou pomalu nechává stopu na chodníku. No nemilujte to!!! ***Věděli jste, že: Autor knižní předlohy "Who Censored Roger Rabit" Gary Wolf dostal nápad na společné vystupování komiksového králíka a detektiva z "normálního" světa podle televizní reklamy na vločky.// Film je vůbec prvním snímkem, kde spolu vystupovaly pohromadě kreslené postavičky ze studia Walta Disneyho a ze studia Warner bros.// Děj knižní předlohy se odehrává v současnosti. Zemeckis ovšem přišel s nápadem spojit ztřeštěné gagy kreslených grotesek a atmosférů filmů noir, temných detektivek ze 40. let a proto děj přesunul do roku 1947.// Velkou inspirací se autorům stala i Polanského "Čínská čtvrť", a dokonce zvažovali obsazení hlavní "lidské" role její hvězdou Jackem Nicholsonem. Ten však neuspěl stejně jako další zvažovaní adepti - Harrison Ford, Rober Redford či Paul Newman.// Představitel Rogera - komik Charles Fleischer - si na Zemeckisovi vydupal, že mohl po natáčecím place pobíhat v kompletním králičím kostýmu včetně ušaté čepice. Kostým si natolik oblíbil, že se v něm dokonce vydal venku na nákup.// Rogerův autor Richard Williams se při výběru jeho barev inspiroval americkou vlajkou.// Výtvarníci namalovali celkem 82 000 animovanch okének, které posléze pomocí kamer přenesli na film.*** ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Zemeckisova produktivita v jeho rannom období je neodškriepiteľná a zaujímavá. Roger je rozprávka, detektívka a dobrodružstvo. Presne ten štýl, ktorý keď sledujete ako decká, tak vás vťahuje a presviedča že nič nie je nemožné. Po trilógií Back to the Future pre mňa najpríjemnejší film pre deti aj dospelých. Hoskinsová životná úloha a stále ešte výborný Silvestri. V rámci filmou, kde skutočný herci komunikujú s animovanými postavičkami sa jedná o úplnú špičku. ()

Galerie (113)

Zajímavosti (37)

  • V úplně první verzi filmu bylo možné vidět rozkrok Jessicy Rabit. Když po nárazu taxíku do lampy vyletí Jessica z auta, bylo na zlomek vteřiny vidět, že nemá kalhotky. (DominikV)
  • Políčka filmu byla zvětšena a přenesena na fotografie, přes něž animátoři natáhli folie a ručně na ně dokreslili figurky a dekorace. Pracovali na tom dvacet hodin denně, více než rok. (Dr.Okamura)
  • Road Runnera vytvoril Chuck Jones v roku 1948. Film sa však odohráva o rok skôr. (Hystory)

Související novinky

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011

Po propadáku Máma mezi Marťany z jeho produkční dílny je víceméně jasné, že kariéru Roberta Zemeckise spasí už jen návrat k hranému filmu. Tedy, alespoň částečně hranému – nějaké ty digitální efekty… (více)

Reklama

Reklama