Obsahy(1)
Film je založený na skutočných udalostiach a hovori o hrdinskej obrane Odesy počas Druhej svetovej vojny. Dva neúplné divízie, skladajúce sa z niekoľkých stoviek dobrovoľníkov - námorníkov, ale aj netrénovaných civilistov, zle ozbrojených a bez tankov, niekoľko mesiacov držalo líniu proti dvanástim dobre vybaveným nepriateľským divíziám. (bjjoba)
(více)Hrají
Vsevolod Šilovskij
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Žila-byla odna baba (2011)
Interděvočka (1989)
Překladatelka (2006)
Roman Gromadskij
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Král Lear (1970)
Blokáda (1977)
Romance o zamilovaných (1974)
Natalja Gundareva
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Vzhůru k nebesům (1991)
I život, i slzy, i láska (1984)
Ztracený na Sibiři (1991)
Igor Skljar
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Gibel imperii (2005) (seriál)
Molot (2016)
Anna Pavlovova (1983)
Viktor Michajlov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Dopisy mrtvého (1986)
Posetitěl muzeja (1989)
Gadkie lebedi (2006)
Vadim Jakovlev
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Kraj (2010)
Afgánský zlom (1990)
V týlu nepřítele (1981)
Konstantin Stepankov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Bílý pták s černým znamením (1970)
Karpaty, Karpaty (1976)
Ašik-Kerib (1988)
Sergej Ruskin
Polsko
Nejlepší filmy:
Idiot (2003) (seriál)
Svéráz národního rybolovu (1998)
Svéráz národního lovu (1995)
Natalja Batrak
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
...a jitra jsou zde tichá (2015)
Den v Jurjevu (2008)
Srdce jako bumerang (2011)
Borislav Brondukov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Krutá romance (1984)
Slzy padaly (1982)
Garáž (1979)
Jelena Kondratěva
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Dar od zlého kouzelníka (1978)
Nina Usatova
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Gibel imperii (2005) (seriál)
Chladné léto roku 1953 (1988)
Můj přítel Ivan Lapšin (1984)
Konstantin Demidov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Zámek (1994)
Ruská archa (2002)
Leningrad (2009)
Natalja Kračkovskaja
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Čipollino (1972)
Místo akce neměnit! (1979) (seriál)
Ivan Vasiljevič mění povolání (1973)
Ernst Romanov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Prosím o slovo (1975)
Romanovy: Věncenosnaja semja (2000)
Šerlok Cholms (2013) (seriál)
Iryna Melnyk
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Papírový voják (2008)
Jevgenij Ganělin
Nejlepší filmy:
Tiché stránky (1993)
Rasputin (1996) (TV film)
Jevgenij Pašin
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Prapory žádají palbu (1985) (seriál)
Dmitrij Charaťjan
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Igor Agejev
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Rákosový ráj (1989)