Reklama

Reklama

Enola Holmesová 2

Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Enola Holmesová (Millie Bobby Brown) vyšetřuje svůj první opravdový případ. Rozlousknout záhadu zmizelé dívky jí ale budou muset pomoct kamarádi a taky brácha Sherlock (Henry Cavill). (Netflix)

Videa (8)

Trailer 1

Recenze (181)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Docela pohoda. V podstatě jako jednička jen se případ proplétá více s Sherlockovým. Cavill hraje nalitého Holmese a Enola zjišťuje, že být sama není fajn. Ty šokující castingové zvraty zase tak překvapivé nejsou, protože Black live marters jenom možná kdyby ten šok v závěru nestál jen na tom. Enola toho totiž přehlíží mnohem více než divák. Stávka v sirkárně je ale super. Aspoň víme proč všechny fabriky čeká automatizace. ()

KASUGI odpad!

všechny recenze uživatele

Naprostá tortura pro opravdové masochisty, ve které se HODINU nic neděje a Enola jen někam chodí a ptá se. Zápletka a řešení záhad je infantilní a úplně postrádá napětí a chytrost Holmesovských případů. Nejde nesrovnat s Pyramidou hrůzy, která je úplně jiný level. Celé se to snaží být vtipné a s nadhledem. V tom mi to zas připomělo Líbáš jako bůh 2, kde se ta "vtipnost" divákovi vnucuje pouze pomocí veselé hudby, abychom jakože pochopili, že teď to má být úsměvné. Závěrečná revolta ženských v továrně těžce  připomínala svazácké socialistické filmy. To, jak všechny pochodujou hrdě z továrny... fakt jim ještě chyběly pionýrské šátky. Přesně typ filmu, u kterého není jediný atribut hoden pěti hvězdiček. Dotyční se buď probudili po 10 letech z kómatu a tohle byl první film, který jim na pokoji pustili, jinak si to neumím vysvětlit, jak jsou diváci čím dál jednodušší. A nakonec, jako by nestačilo, že vidět v historické anglii aristokratku černošku, v krásných šatech s korzetem a vějířem je k zblití, ona je to ještě ke všemu byla Moriati. Negerský Watson v potitulkové scéně je už jen shnilou třešničkou na hovně. A jděte už do prdele s postavama mluvícíma do kamery. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Druhé dobrodružství Enoly Holmesové jde tařka přesně ve šlépějích svého dva roky starého předchůdce - film se snad jen snaží být ještě více feministicky laděný, což mně osobně ale nijak nevadilo. Divák se na dvě hodiny (bohatě by ale stačilo sto minut) ponoří do světa detektivů, zápalek a lekcí tance a sebeobrany - do světa mužů, v němž chtějí býti slyšet i ženy. Kriminální zápletka se mi líbila, stejně tak i účast "Moriartyho" - byť jeho vstup na scénu jistě ponechá nejednomu divákovi hořkou pachuť v ústech. Závěr filmu jen vybízel k dalšímu pokračování, které by za mě mohlo být klidně o něco temnější. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

O poznání invenčnější než první dějství. A tím pádem zajímavější. Enola Holmesová od posledního filmového setkání o dva roky zestárla a založila si detektivní kancelář, aby už definitivně vyšla ze stínu svého slavného bratra Sherlocka. Ovšem případy se zrovna nehrnou a tak na poslední chvíli vezme zavděk vydat se vypátrat pohřešovanou dívku ze sirkárny, po které se slehla zem. A postupně objevuje prohnané korupční praktiky a další nekalosti, které jsou za zmizením mladé ženy. Millie Bobby Brown je pro roli mladé detektivky přímo zrozená. A v budoucnu může mít velký problém vyjít ze stínu této detektivní série. Stále promlouvá ke svým divákům, roztomile se ksichtí, neztratí se v akčních polohách a především usilovně pátrá. Henry Cavill v roli Sherlocka Holmese zůstal i na druhé pokračování, v závěru filmu dokonce absolvujeme jeho setkání s neméně proslulým doktorem Watsonem. Sourozenci Holmesovi neutvoří přímo vyšetřovací tandem, který by se od sebe nehnul ani na krok, ale budou spolu pohromadě na scéně několikrát. Hodně zaujme záludný inspektor Davida Thewlise, který naši hrdinku dokonce dostane na čas do vězení. Harry Bradbeer se scenáristou Jackem Thornem se rozhodl pro přece jen akčnější pokračování, kdy se značně režijně zlepšil. Výprava a kulisy Londýna fungují skvěle. Dvojka je podstatně kompaktnější než předchozí přírůstek, umí si udržet tempo i napětí, občasně vyloudí i něco komického. Najdou se ale i místa, která jsou scenáristicky průhledná a nefungují v celé své zamýšlené sofistikované podstatě, vycházejí spíše naivně. Celkově je dvojka solidní detektivní jízda se sympatickou představitelkou v titulní roli, která by to mohla ještě zkusit i do třetice. 8/10 ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Veľmi svižne nakrútené pokračovanie, ktoré sa mi páčilo ešte o jeden hrdzavý vlas viac ako prvá časť. Máme tu typicky komplikovane napísaný sherlockovský prípad, kde všetko so všetkým súvisí, stopy odhaľujú obaja súrodenci vďaka svojej inteligencii a je to samozrejme prehnané presne tak, ako si látka vyžaduje. Máme tu zopár šikovne nakrútených paralelných montáží, veľa nepatrných detailov sa ukáže byť o pár desiatok minút veľmi zásadných a atmosféra Londýna druhej polovice 19. storočia je uveriteľná a nechcelo sa mi z neho odchádzať. No a kto je Moriarty, to vás možno napadne skôr, ako bolo zamýšľané a možno vás jeho identita naštve, ale myslím si, že nemá význam si preto nechať kaziť zážitok. Takže tu sa pripájam, rovnako ako v prvom prípade, na stranu nadšenej zámorskej kritiky. ()

Galerie (130)

Zajímavosti (9)

  • Úvod filmu odkazuje na ďalších veľkých detektívov viktoriánskeho Londýna; Detective Field, Reginald Swain, Mackenzie Macintosh a Sir Alfred Hornblower. Charles Frederick Field bol skutočným zakladajúcim členom Metropolitnej polície, ako ctižiadostivý herec mal záľubu v obliekaní sa do prestrojení a po odchode do dôchodku sa stal súkromným detektívom. Bol priateľom Charlesa Dickensa a slúžil ako inšpirácia pre postavu inšpektora Bucketa v románe "Bleak House". Detektív Constable Reginald Swain bol postavou v dlhotrvajúcom britskom policajnom seriáli Dixon of Dock Green (od r. 1955). Mackenzie Macintosh môže odkazovať na Rushmore 'Mac' Mackenzie, hlavnú postavu v sérii súkromných detektívnych románov od Davida Housewrighta. Alternatívne to môže odkazovať na Mackenzie Macintosh, viktoriánsku grafickú dizajnérku a manželku Charlesa Rennieho Mackintosha. Alfred Hornblower sa môže odvolávať na Alfreda Swainea Taylora, viktoriánskeho toxikológa a medicínskeho spisovateľa prezývaného otec súdneho lekárstva a Horatia Hornblowera, hlavnej postavy v sérii námorných dôstojníkov C.S. Forestera. (belinko)
  • Firma i ve skutečnosti tvrdila, že pracující umírají na tyfus. Jednalo se však o skutečné onemocnění po práci s bílým fosforem. Žíravá povaha fosforu, se kterým pracovali a každý den vdechovali, vedla k tomu, že se jim nejprve pomalu rozkládaly zuby a poté čelistní kosti. (sirjohn)
  • Natáčení filmu probíhalo v Anglii ve městech Kingston upon Hull, Londýn a ve filmovém studiu Shepperton. Točilo se v období září–říjen 2021. (GASTON73)

Související novinky

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (více)

Reklama

Reklama