Po devatenácti letech vytrvalostního závodění stojí Michael (Mark Wahlberg) naposled na startovní čáře. Během následujících 10 dnů se na mistrovství světa Adventure Racing v Dominikánské republice ještě jednou pokusí dovést svůj tým vítězně do cíle. V náročném terénu napříč latinskoamerickou džunglí ho ale kromě překážek čeká i jedno překvapivé setkání. V divočině totiž narazí na opuštěného psa, který se k němu přidá a stane se součástí týmu. Na 700kilometrové trati pak mezi ním a toulavým psem Arthurem vznikne silné pouto. Věrnost, oddanost a statečnost zatoulaného psa ho doslova ohromí. Všichni si sáhnou daleko za hranice svých sil a závod jim začnou komplikovat zranění. Brzy se ukáže, že společně je nic nezlomí. A že přátelství je možná víc než vítězství. (Bontonfilm)

karlkutscher

Opravdu boží film, ale proč se k sakru jmenuje "Nezlomní", kdo to vymyslel?? Název "Arthur the King" je fajn a v českém jazyce by mělo být Král Artuš. :) Možná by dle názvu nikdo nepochopil, že se jedná o sportovní a životopisný film...  Hafan byl fakt borec a páníček také. Škoda, že jsou s námi psi tak krátkou dobu. ()

Adamos__

Arthur the king mě dokázal kupodivu velmi mile překvapit, a to i přes to že rozhodně nejde o to nejlepší co jsem letos viděl. Rozumím, má to své chyby, ale mě si film získal, a vlastně za to nemohl ani tak ten roztomilý psík i když mu za to taky trochu vděčím ale taky díky té dobrodružné cestě kterou museli naši sportovci projít. Je to prostě hrozně milej film kterej funguje dobře i svým způsobem jako Road movie. Jsem rád za to že je film natáčenej tak jak je a že se můžu radovat s takových maličkostí jako je akční kamera na způsob GoPro záběrů, minimální využití green screenu kdy všechny záběry jsou opravdu natáčený přímo v džungli nebo i ten malej detail že pes je opravdu vycvičený pes a ne žádná CGI nechutnost co používají dneska ve filmech. Mark Wahlberg kterého ve filmech často odmítám mě taky celkem překvapil. První dvě třetiny filmu jsou fakt dobré, obzvlášť když dojde na ten samotný závod na který všichni čekáme. Poslední třetina je ale na můj vkus až přehnaně emocionální a film jako by ti na sílu rval do hlavy "dělej, rozbreč se", ale to by nebyl Hollywood kdyby každej film podle skutečných událostí ke konci pořádně nezdramatizoval, že. Mě jako člověka co nečekal vůbec nic dokázalo tohle sportovní dobrodružo zabavit. 7/10 ()

Dannyss

Poutavý snímek, který byl vystavěn na skutečných událostech se místy sice jeví jakožto povedený, jenže je až příliš rozkouskovaný a neplynulý ve způsobu vyprávění. Veškeré postavy, a to včetně ústřední, nejsou dostatečně vybudované, a působí tak jednotně a nezajímavě. Na očekávaném zážitku dále sráží krkolomně divoká kamera a výplňkové dialogy, které by spíše mohly být nahrazeny sekvencemi z putování skrze etapu, ze které se nám servírovaly drobné útržky. Psí společník dlouho dobu nepůsobí úplně vhodně zvolený do tématického konceptu a svůj kredit dostává až ve finálních minutách, kdy jsou cítit hodně silné emoce dojetí. Z hlediska zvratů se počin nepředvedl, nicméně dokázal vhodně vystihnout týmovou soudržnost a vyvolat průměrné napětí po boku úderné hudební složky či čitelného elementu odhodlání, a to se zdá být hnacím motorem v průběhu stopáže. 6,5/10. ()

Nellaron

Veľké plus - ide o film na základe skutočnej udalosti. Veľké mínus - spracovanie filmu. Všetko ide z rýchlika, nemáte šancu sa hlbšie vžiť do situácie. Bez iskry. Skupinka vrcholových športovcov sa po obštrukciách rozhodne spojiť sily a zúčastniť sa náročných vytrvalostných pretekov. Nikde nevidíme ich prípravu počas 4 týždňov. Zo samotných pretekov som tiež nemal pocit (okrem scény s visiacimi bicyklami) tej obtiažnosti, špiny a zimy, ako to na podobných spartanoch býva. Taktiež puto medzi psíkom a hlavným hrdinom bolo vytvorené na základe jednej scény. Chýba mi hĺbka. Jedna z hlavných hrdiniek oznámi, že je tam kvôli otcovi, ktorý má rakovinu. Všetci sa zhodnú, že ten pretek robia kvôli nemu. A potom už o otcovi nie je ani zmienka. Ide o pekný film s posolstvom hodnôt a priorít v živote, ale dal sa spracovať oveľa lepšie. ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny