Vychovatel a jeho chráněnci mají v plánu získat peníze na záchranu svého sirotčince tím, že vyhrají rybářskou soutěž. A tak vezmou do party vysloužilého kapitána. (Netflix)

Heywood

Dobře natočeno, kritika mexického stavu jasná, víra, že občas chodí štěstí dokola se tam padne na hodného měla přiblížit jakýsi snad skutečný příběh. Proč ne. Řemeslně zvládnuté, výsledek očekávaný, postavy možná až příliš černobíle pojaté. Za ten optimismus 3 hvězdy, děti do 13 a půl mají film i na druhé kouknutí. ()

allegria

Rybolov nemusím, ani oslavy v podobě ohňostrojů (ve filmu nepodstatný detail), ale tenhle film mě dostal. Je to skvěle natočené, výborně zahrané, děj běží, že jsem se ani na moment nenudila - a to byl konec už kvůli názvu předvídatelný. Ale souhlasím i s tím, že ZÁZRAKY SE DĚJÍ. ()

McGuffin

Prý podle pravdy stvořili scenáristé Chris Dowling a též režírující Julio Quintana v Mexickém zálivu Modrý zázrak, Blue Miracle. Peníze pro dětský domov. Tak že jeho osazenstvo chytlo na vyhlášené rybářské soutěži, na kterou se zrovna moc lidí nehrnulo, na poslední chvíli rekordní rybu a vyhrálo finanční prémii. Štěstí přeje připraveným? Tady přálo potřebným. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()