Docent

• Slovensko Docent
Ukázka z filmu
Česko, (2023–2024), 8 h 4 min (Minutáž: 70–94 min)

Režie:

Jiří Strach

Kamera:

Martin Šec

Ivan Trojan, Tereza Ramba, Ondřej Vetchý, Matěj Hádek, Marek Taclík, Lenka Vlasáková, Jan Hrušínský, Miroslav Etzler, Alois Švehlík, Elizaveta Maximová (více)

Docent Stehlík (I. Trojan) se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf tvrďák Šera (O. Vetchý) posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou (T. Ramba). Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný „Dvojčata“ (M. Taclík a M. Hádek) budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu a možná, že nejen u jedné vraždy. (Česká televize)

Dr.Marek

Na české poměry velmi poutavý miniseriál, ideální kombinace protikladné dvojice (což už funguje od Profesionálů - Body a Doyle se v reálu nesnášeli) - Rambo jdr do všeho po hlavě, takže to má spád, a s docentem zas můžete společně přemýšlet. Bomba. I vyústění. Gratuluju. ()

Milonak

Skutečnost, že něco natočí Strach a do hlavních rolí se obsadí tzv. hvězdy neznamená, že bude výsledek za něco stát. Děravý a pitomý scénář, kdy pan Docent pomáhá policii je už sám o sobě doslova hloupý... A do toho v každém díle spousta naprostých nesmyslů. Obsazení: řvoucí Vetchý, řvoucí a nadávající Ramba (kde je ta  doba příjemné kočky z Bobulí....), opakovaně jalový výkon Trojana na úrovni 3 dny odleželé housky s Gothajem. Nevýraznost a tuctovost Hádka a Taclíka už snad nemá ani cenu komentovat. Do pytle!!!! Kde jsou časy i tak obyčejných věcí jako Pitaval atd. ???? https://www.csfd.cz/film/92070-maly-pitaval-z-velkeho-mesta/prehled/ ()

pupidup

Uff... ze se z dobrých herců stanou unyli podlejzaci rezimu, to by se dalo jeste zkouskout. Ale je mi.lito.... celkove nevim, jestli se smat nebo brecer... hrani jim neverim. Pach trapnosti... no.. asi tedy pane Vetchy, umite mozna lepe ovladat drony pro likvidaci lidi, nez hrat. To uz jste asi zak nějak zapomnel...ale ti ostatni nejsou o nic lepsi. Ramba je trapna tez. 🤦‍♀️ ()

ROTUJICIPIVO

Luxusní kriminální minisérie, která byla napínavá až úplně do konce. Výběr herců je super, hlavně combo Taclík a Hádek. Každej díl skončil v tom nejzajímavějšim takže to diváka nutí se podívat na další díl, po druhym dílu jsem to nevydržel a musel jsem si pustit třetí hned. Těšim se na druhou řadu, snad bude aspoň tak dobrá jako ta první. 10/10 ()

Ziral odpad!

"Pan docent Stehlík" alias Trojan, ten ať se věnuje své lásce tj. reklamám pro ČD, které má doživotně propachtované, aby chuděrka nezemřel hlady !!! ()

monia

Ano, zápletky jednotlivých dílů jsou průměrné a herci okoukaní už z jiných krimi seriálů. To by mi ale nevadilo. Problém je pro mě bohužel Tereza Ramba, která se chová spíš jako Rambo. Nevím, jestli to tak chtěl režisér, nebo se Tereza rozhodla sama ztvárnit postavu jako uřvaná trouba, mě to ale nesedlo, je mi líto. ()

Hidoshito

Spojení scénáristů 1. oddělení a režiséra Labyrintu mě prostě baví! Na druhou sérii jsem se moc těšil a nezklamala, možná ještě o fousek lepší, když se "vyčistily vztahy" poněkud nesourodého kriminalistického týmu. ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy