Reklama

Reklama

Pantheon

(seriál)
Trailer
USA, (2022–2023), 11 h 5 min (Minutáž: 40–45 min)
(další profese)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Mladá žena začne dostávat zprávy z neznámého čísla, které tvrdí, že je její zesnulý otec. Když se snaží odhalit pravdu, narazí na větší spiknutí zahrnující singularitu. (Shr1nK)

Videa (2)

Trailer

Recenze (10)

Isag1 

všechny recenze uživatele

Pantheon predviedol niečo, čo som dlhú dobu nezažil v nejakom seriály. Emócie, budovanie napätia a sveta, všetko sa to zhrnulo v jeden veľký mindfuck v sezóne 2! Na začiatku som si myslel, že to bude nejaký náhodný stereotypický animovaný seriál s dospelým podtónom a nakoniec som skončil s názorom, že nikdy nesúďte knihu podľa obalu. Ako som hore podotknul, rázne toto dielo končí obrovským mindfuckom a ja čo som milovníkom sci-fi, tak som bol extrémne odpálený až na Mars, lebo to čo predviedli, som absolútne nečakal od takéhoto seriálu. Hlavne myšlienka, že žijeme v simulácii a čo ak je aktuálne niekto nad nami, čo sa kuká na náš príbeh? Je len otázkou času, kým sa dostaneme na takú úroveň chápania. Aktuálne, je to prvý krát čo dávam takémuto seriálu 10/10. Taktiež chcem podotknúť, že samotná animácia je na veľmi vysokej úrovni, aj skrz to, že je to klasická stereotypická Americká animácia, presiahla svoje laťky. Zhltol som toto dielo na jednu šupu, čo môžem spokojne povedať, dielo ide na podobnej vlne zmýšľania ako Interstellar (2014). ()

Kerbello 

všechny recenze uživatele

Pantheonu chybí krapítek do kultovního díla. Přestože animace i dabing občas kulhá na obě nohy, scénář a režie vše drží pohromadě. Tohle vypadá jako něčí srdcovka, které obětoval hodně práce a že mu to AMC tak podělá přeházením epizod... Chválím hlavně tempo. Co se Pantheonu podaří odvyprávět během dílu rozebírají jiné seriály celou sérii. A přestože v krátké době představí množství postav, přes které by běžně divák i scenárista zakopával, všechny jsou dostatečně výrazné, zapamatovatelné a překvapivě i důležité. Seriálu se také velice dobře daří brát ustanovená žánrová klišé a vymýšlet pro ně hlubší dopady, v případě postav živoucí charaktery. Zároveň se zdá, že by Pantheon rád ponoukal divákovy myšlenky, zabýval se pro jednou více filozofií a než ohromováním technologických vymožeností. Skoro se povedlo. Pokud se ale poslední dvě epizody, které sklouzávají do šablon dětských animáků o nadvládě světa, nepodaří druhé sérii nějak zkorigovat, zůstane už navždy pouze u odvážného pokusu. ()

Reklama

JohnDark 

všechny recenze uživatele

Pantheon, Animovaný Sci-fi, USA 2022-2023, 1. séria 8 častí, 2. séria  častí, H: Katie Chang, Paul Dano, Aaron Eckhart, Rosemarie DeWitt, Chris Diamantopoulos, Raza Jaffrey, Daniel Dae Kim, Ron Livingston, Taylor Schilling, Krystina Alabado, Maude Apatow, Kevin Durand, William Hurt, Samuel Roukin, William Hurt, Michael Kelly, 80% ()

JamesSi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pantheon je další skvělý animovaný seriál, který si pro nás opět připravila streamovací služba AMC+, která stojí také za Ultra City Smiths z minulého roku. Je to vědecká fikce v pravém slova smyslu. Připomnělo mi to například povídky Isaaca Asimova. Řeší se důsledky nových technologií na lidstvo a lidství. Uploadovaná inteligence. Co se stane, když nedokonalý lidský mozek dostane přístup ke všemu, co lze nalézt na internetu? Stane se z něj Bůh, nebo chybující stroj? Jedna ze zápletek - výchova postavy Caspiana mě fakt děsila. Co se stane, když vám lžou všichni lidi kolem, a snaží se přesně kopírovat životní podmínky někoho jiného? Debata výchovy versus genů. S každou epizodou je seriál komplexnější a komplexnější. Ruští hackeři, nukleární válka. Koneckonců nejsme daleko. Postavy jsou také fajné, dost mě bavila třeba starší spolužačka hlavní hrdinky. Animaci provedlo profesionální studio Titmouse, které pracuje na většině amerických animovaných seriálů pro dospělé. Když dostane skvělý projekt odvede dobrou práci, koneckonců stojí za seriály jako Superjail nebo Ballmastrz. Jsem tedy rád, že dostává i tak super projekty jako tento, přestože posledních pár let pracovalo jen na Toon Boomové plošce v Netflixovských pořadech jako Paradise PD nebo Big Mouth. Tohle je skutečný animovaný seriál pro dospělé. Inteligentní a nesnažící se jen o šok. Doufám, že se dočkáme další série, ale upřímně se bojím, že to zaříznou, kvůli malé sledovanosti. ()

rowdys 

všechny recenze uživatele

Pantheon ma konspiracnu linku Neuromancera, metaverse Snow Crashu, studiu humanity, vedomia a singularity Transcendencie a vsetky predpoklady na poriadny live action, do kralicej nory ktoreho sa ale Silverstein rozhodol nespadnut a svojej vizii dal tvar este obrazotvornejsim sposobom - animaciou. Nejedna sa o ziadne head-first fast-paced 20-minutove Edgerunners anime, ale o sprvu komornejsiu dramu s metafyzickymi momentami, ktora vsak kazdou epizodou postupne rozpina korene do hollywoodskych rozmerov. Predlohu nepoznam, no vraj sa jej poviedkovy dej odohrava napriec viacerymi mileniami. Silversteinova verzia je casovo izolovanejsia na sposob Serial Experiments Lain pre novu generaciu (ano, SEL slavi buduci rok 25 rokov, feel old yet?). Som preto celkom zvedavy kam to tvorcovia namieria druhou seriou, ktora asi bude aj posledna, kedze AMC nulovym marketingom a vypustanim epizod v zlom poradi uplne odflaklo launch. ()

Galerie (295)

Reklama

Reklama