Deserto di fuoco

• USA Desert of Fire
všechny plakáty

Karlos80

Tento film je zajímavý především díky obsazení krásné herečky Edwige Fenech z doby, kdy dělala své patrně nejslavnější filmy (gialla). Já mám rád všecky její dramatické role. Ona hrála rovněž v mnoha levných a podřadných sexy komediích, k těm se ale zatím stavím velmi skepticky, přece jen to není zrovna můj šálek kávy a nevím ani, jestli bych jim správně porozumněl. Její fanoušek ji má nejspíš zafixovanou právě ze všech těch giall, hororů a thrillerů, kde i nejspíš podala své nejlepší výkony. Ďábelsky lahodná Edwige Fenech v roli Juany zde sice moc nevynikla, ale díky jejímu nevídanému sexapellu se bylo na co koukat, především pak v jedné topless scéně, jinak zde stále poletovala v krátkých šatičkách a bylo jen tak tak, že něco nevykouklo. Tento film je typickou sleazy levnou nekonvenční akční zábavou v nepříliš dobré kvalitě (kopie vhs) dvd reedice, snad ještě nikdy nevyšla. Celé je to točeno někde v saharské poušti, takže umístění může být pro někoho i dost neatraktivní. George Wang zde hraje hlavní roli pouštního záškodníka, který je soužen nespatřeným přízrakem a mučen jeho tajemstvím. Honba za pokladem může začít. V součtu se ale zas nebylo až tak na co koukat, akce je docela chromá, herecké výkony krom Wanga spíše průměrné. Jediné, a to hodně veliké, pozitivum vidím v opravdu parádní scénické hudbě bohaté na vynikající vokály (takový kříženec západní hudby a gialla) od Franca Bixia za účasti orchestru Roberta Pregadia. ()

Martin741

Renzo merusi je pre mna teda neznamy reziser, poznam ich dost - Antonioni, Fellini, Sergio Corbucci, Steno, atd atd atd, nechce sa mi ich tu menovat. No a po tomto filme ani vlastne nechcem Merusiho tvorbu vidiet. Fakt ako plane, dej je chatrny a dokonale nudi , dialogy su plane a v strede sa uz nedali pocuvat, akcie minimum ..... Fenech bola nadherna, ale sama to nedokazala zachranit. 25 % ()