Odseděla si svoje, ale lidi jí minulost neodpustí. Teď chce napravit svoje chyby, a tak se pustí do pátrání po sestře, kterou opustila. (Netflix)

Anderton

Narušiteľom systému je tentokrát Sandra Bullock a nemecká režisérka a hneď trojica scenáristov jej to vôbec neuľahčuje. Prekvapivo funguje spojenie sociálnej drámy a trileru, neprekvapivo aj dve časové roviny a niekoľko dejových línií, ktoré sa samozrejme prepoja v napínavom a emotívnom závere (ale bez lacného sentimentu) zároveň prepájajúcom prítomnosť s minulosťou. Nechápem, prečo získavajú pozornosť sotva priemerné akčnejšie kúsky Netflixu (všetci vieme o ktorých je reč) a V nemilosti ostáva v ich tieni, keď ich v skutočnosti svojou kvalitou zatieňuje ako obrovský mrak. ()

Sany33

Príbeh: Po návrate z väzenia sa snaží mladá žena opäť začleniť do spoločnosti. Svet ale k trestaným ľuďom nebýva práve spravodlivý. Herecké obsadenie: Sandra Bullock (nar. 1964, USA) je vynikajúca a strháva na seba všetku pozornosť. Pred pár rokmi by som si ju v podobnej rovine nedokázal ani predstaviť ale vidím, že nemám hercov súdiť podľa niekoľkých plytkých filmov. Prevedenie:  Film je sociálnou sondou do života trestanej ženy a tomu nasvedčuje aj tempo, ktoré nenudí ale nie je ani nijak dynamické. Pocity: Film uberá o jednu pomyselnú hviezdičku dokonalosti jeho predvídateľnosť, ktorá je až žalostná.  Pridaná hodnota: Silný príbeh vypovedajúci finálnu emóciu je trocha utláčaný predvídavým dejom. 89% ()

m.a.t.o.

Typický hollywoodsky kalkul, ktorý sa síce snaží tváriť chladno a odmerane, no nemyslím si, že cielene. Skôr tak pôsobí kvôli neschopnosti režisérky vtiahnuť diváka do deja, čo vo výsledku vôbec nie je dobré, pretože žiadnu z postáv som si neobľúbil, a tak som len čakal a čakal, kým tento nudný film konečne skoční. Sandra Bullok fajn, ale iba kvôli nej hviezdičky rozhodne pridávať nebudem. 40 % ()

M.i.k.e

bál sem se dalšího sluzopudiče na sílu a sem rád,že realita je jiná.V nemilosti je civilní drama o tom jak se z vězení propuštěná Sandra Bullock snaží jednak vrátit do normálního života a druhák se snaží najít svojí sestru,kterou díky pobytu ve vězení byla nucena opustit.Bullock je tu uvěřitelná a podává tu jeden z těch lepších výkonů své kariéry,zbytek obsazení je pak spíš zapomenutelné křoví (včetně epizodního Bernthala).Konec ve kterém vygraduje zápletka s pozůstalými zabitého šerfia (za jehož vraždu Bullock seděla) je sice trošku překombinovaný a lehce sráží solidně rozjeté drama,ale na finálním dojmu to až tolik nemění...70% ()

Radko

O sile príbehu, ktorý dokáže roztopiť zatvrdené srdcia dobromyseľného macka, ale dlho zvažujúceho, lebo profesiou právnika a tiež jeho ženy, čo neznáša klamstvo. O slabosti tých, čo túžia po spravodlivej odplate za príkoria, ktoré im spôsobili posranie života: a to všetko vďaka jednej násilnej smrti. Aspoň tak si to myslia oni - pozostalí. O sociálnej mizérii prekariátu, nech sa nachádza kdekoľvek na svete, aj vo vysnenej Amerike. Nuž a napokon o nešťastnom zakončovaní podobne dobre vystavaných príbehov, len aby ilúzia zachovania rodinného šťastia ostala zachovaná za každú cenu. To posledné zráža inak skvelý film kdesi do hranice medzi priemerom a nadpriemerom. Ale vzhľadom na neakademické (a tým pádom zväčša nudné) prostredie, silné emócie a sondu do neradostného vyrovnávania sa so životom na slobode tých, čo prepadli na dno, si film isté nadhodnotenie zaslúži. ()

• Natáčalo sa v kanadskej provincii Britská Kolumbia, predovšetkým v najväčšom meste Vancouver. (MikaelSVK)
  • Ke konci filmu hraje Katherine (Aisling Franciosi) na pianu skladbu „Everything in Its Right Place“ od kapely Radiohead z alba „Kid A“. (kowalski)

Ctihodný občan se vrátí

Ctihodný občan se vrátí