Mravenec s touhou odlišit se od davu nemůže mít v mraveništi snadný život. Práce - pivo ze mšic - povinný tanec - spánek - práce - pivo ze mšic... A tak je Zet na vrcholu blaha, když se jednoho dne v baru objeví pohledná Bala, se kterou se dá tančit jinak než podle strojově předepsaných kroků. Štěstí má ale krátké trvání, Bala mizí a Zet se dozvídá, že už ji neuvidí - byla to totiž princezna na útěku. Ale láska je láska a dělník Zet přemluví bojovníka Snovače, aby si prohodili místa. Díky tomu se může zúčastnit vojenské přehlídky, na které je princezna přítomna. Příliš pozdě Zet zjišťuje, že jde o přehlídku válečníků chystajících se k nebezpečnému útoku na sídlo krvežíznivých termitů. Útok dopadne tragicky, Zet jako jediný přežije a díky shodě několika náhod se znovu ocitne v blízkosti princezny a mimo mraveniště. Vydává se hledat bájnou Hmyzutopii a princezna Bala musí s ním, ať chce, nebo ne. Na stopě jim je generál Kusadlo, který chce princeznu pojmout za ženu a připravit strašlivý osud všem dělníkům v mraveništi. (TV Nova)

spexina

Nejlepší animák co znám :o) Líbí se mi na něm uplně všechno.. hudba, příběh, animace, dabing,...bezvadný ()

BillyBob

Jeden z prvních animovaných filmů které jsem viděl a určitě taky jeden z nejlepších. Skvělý příběh plný skvělých momentů. ()

MH77

Animace - žádná, ale zaujal mě ten příběh. Ze svou animací by se hodil na krátkomentážní snímek. 82%. ()

Doctor Evil

Film oproti 'Životu brouka' postrádá jisté kouzlo. Děj a postavy působí prvoplánově, animace poutá pozornost na své nedokonalosti, stejně jako svět který je zde líčen. Svůj úspěch snímek staví hlavně na kultu osobnosti Woodyho Allena a na sortimentu "dospělých" témat. Nezachází ale do hloubky a tak nemůže většinu dospělého publika ničím obohatit. Podepsalo se na něm i uspěchání data uvedení, aby vyšel téměř dva měsíce před dříve zmíněným filmem. Díky tomu můžeme srovnávat a dojít k závěru, že i na svou dobu byl po technické stránce zastaralý. ()

TruTruStories

Pohádka, kde se zdá, že Woody Allen hraje sám sebe. Jejím absolutně nejdůležitějším prvkem je realistická, sarkastická a roztomilá hlavní postava: mravenec, který by si přál být originální, jen kdyby k tomu dostal příležitost! Velkým nedopatřením se mu povede unést mravenčí princeznu a s tou se pak vydat na velkolepou výpravu k odpadkovému koši. Možná, že hodnotím z poloviny ovlivněná nostalgií, ale jsem si stoprocentně jistá, že minimálně z té druhé poloviny za to může humor mravence Z, který mi ani po tolika letech nepřestal bavit. ()

umrle

Můj nemilovanější animák vůbec. Tolik témat v sobě ani Aronovskyho Fontána, protiválečná agenda nstejná jako v Četě a kouzlo zamilovanosti nemá snad ani Sněhurka a sedm trpaslíků. :-) Bravurní scénář dopňuje miloučký Woody Allen, jehož depresivně založenému hrdinovu nelze než odolat. Viděno asi tak desetkráte a vždy s neutuchající chutí. Ps.Kéž bych byl inteligentním hmyzem žijícím u odpadkového koše. :-) ()

Farnstorm

První film co Jsme měli doma na kazetě a i když kazeťák nemám tak tento film mám stále. V tomto filmu je vše co by ve správném animáku mělo být. Doporučuji alespoň jednou shlédnout. ()

DiableBlanc

Jako dítě jsem mravence Z miloval! Ta grafika byla na svou dobu prostě pokrok ...dneska umím pro změnu ocenit i hlubší význam celého animáku, který prostě vidíte, až když jste starší :) ()

555borac555

Velmi chytrý animák s pěknou myšlenkou. Na svoji dobu má moc hezkou animaci. Jeden z těch animáků, které děti většinou zas tak úplně nedocení, respektive nepochopí jeho pravou podstatu. Dávám koloniálních 8/10. ()