Království zombie: Ashin ze severu

• Jižní Korea 킹덤 외전: 아신 (více)
Jižní Korea, 2021, 92 min

Tragédie, zrada a záhadný objev přiživují pomstu mladé ženy za ztrátu jejího kmene a rodiny v této speciální epizodě seriálu Kingdom. (mikki089)

BrooksW.Here

Hneď na úvod by som mal jednu otázku pre všetkých, ktorí pozerali seriál Kingdeom: Tiež ste niekedy premýšľali nad tým, kto bola tá záhadná dáma z posledných minút druhej série? Táto špeciálna epizóda sa na túto otázku pokúša odpovedať... A musím povedať, že sa jej to podarilo iba čiastočne – síce sme sa dozvedeli niečo o Ashin a aj sme spoznali jej origin, ale aj napriek tomu som od tejto samostatnej epizódy čakal o trochu viac... Dúfal som, že sa dočkáme množstva prepojení na pôvodný seriál, tiež som veril aj v to, že sa ukáže nejaká stará známa postava, ale hlavne som si sľuboval podobnú zombie jazdu ako v seriáli... A tej som sa vlastne dočkal až v posledných asi dvadsiatich minútach (ktoré boli mimochodom parádne)... Ale tým určite nechcem povedať, že by som bol z tohto filmu sklamaný, to nie, tak ako v seriáli, tak aj tu som sa dočkal skvelo spracovanej multižánrovej kombinácie cesty za pomstou, historického veľkofilmu, vizuálnej pompéznosti a generického príbehu s náložou výborne zvoleného soundtracku... Avšak jedna vec, s ktorou som mal veľký problém by sa určite našla – zvláštne tempo rozprávania a komplikované historické prepojenia boli asi hlavným dôvodom, prečo mi celkový kontext príbehu nejako unikal a kvôli tomu tento film pôsobí dosť chaoticky a nesúrodo... Ale aj napriek tomu (už spomenuté) finále a aj presun pred samotný počiatok seriálu všetky tieto chyby napravia (alebo aspoň schovajú). Dúfam, že je všetkým jasné, že tento film sa oplatí pozrieť iba ak ste videli seriál Kingdeom. Ja ako fanúšik tohto seriálu som si pozrel Ashin zo Severu iba z povinnosti a nakoniec som došiel k záveru, že som ani nemusel (tron to vystihol bezchybne)... A preto tento spin-off film odporúča iba 6,5 lukostrelkýň z 10, viac ako silné tri hviezdy tomu dať nemôžem... ()

Lenka.Vilka

A mě to bavilo. Sice je to ze začátku dost náročnější na zorientování a udržení pozornosti, ale na druhou stranu, ten příběh je prostě fajn. Ashin je dobře napsaná postava. A jak se postupně děj dostává ke svému konci, houstne atmosféra a všechno to do sebe hezky zapadá. Moc mě tedy bavilo jak dětství Ashin a jak poznala celý příběh květů života. A co v návaznosti na to všechno dělo. Takže film ve výsledku dobře funguje jako prequel seriálu a zároveň jako průvodce do třetí série. Ne, nebuďte blázni, nekoukejte na to bez znalosti seriálu. Nedělejte podobnou blbost ;) ()

Flopik

Čakanie na tretiu sériu je naozaj zdĺhavé, tak nám netflix pripravil predstavenie neznámej dievčiny z konca druhej série. Nemôžem však povedať, že by som bol zato rád nakoľko ma tento film veľmi nechytil. Prvá hodina ma proste nudila, nezáživné, nesympatickí herci, žiadna akcia. Áno, v kingdeome sú tiež prvé dve časti podané skôr príbehovo, ale tam ten príbeh baví a potom dostaneme extrémny masaker. Tuto dostaneme zo zombíkov len naozaj málinko. V poslednej pol hodine sa to síce rozbehne, ale nemá to tie správne grády. Ashin som čakal ako kladnú postavu, takže aspoň týmto som prekvapený a som zvedavý čo predvedie v seriáli, potenciál rozhodne má. Tí ktorí nevideli seriál, rozhodne nepozerať... na 90% sa budete nudiť a nepoberiete súvislosti. Ja mám seriál ohromne rád, tuto však nemôžem inak ako za 2*. ()

Astaroth12

Toto bolo šialene. I keď seriál Kingdeom som ešte nevidel, práve kvôli tomuto spin-offu ho vidieť chcem. Nerozumel som všetkému čo bolo vo filme, ale i tak pomsta sa vydarila. A nielen to. Hladné zombie boli fakt odstrašujúce a tak masky boli parádne. Herci sa aspoň snažili, a efekty boli podarene. Bol tu pomalší rozbeh, ale pri konci to vrelo na všetkých frontoch. Všetko bolo parádne detailne vyobrazene. Silné 4*. ()

liquido26

Korejský zombie seriál Kingdom i po prvotních rozpacích poměrně přirostl k srdci, hlavně druhou sérií. Tento spin-off, který se věnuje postavě Ashin, která se mihla na konci posledního dílu, se velice vydařil. Začíná to hodně pozvolna, člověk si pořád říká, kde jsou sakra ti zombíci a pak začne masakr :-) ()

• Film obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)