Jeoffrey

Třetí a poslední sezóna přináší velmi uspokojivý a veskrze perfektní konec celého tohoto pohádkového příběhu. Poslední díl byl opravdu krásný, vše se uzavřelo přesně tak, jak si musel každý fanoušek tiše přát, za mě super, tleskám, moc jsem si to užil! Co ale celý seriál, a hlavně tahle třetí řada, dosáhly pro mě na mety nejvyšší? Určitě byla lepší než sezóna předchozí, kterou pro mě z velké části zabíjel cirkus a magická akademie, ale srovnání s první sérií už je o něco těžší. Přeci jen zde bylo tentokrát méně takových těch sympatických romantických momentů mezi Alicí a Viktorem (konečně už vím, jak mám hrdinovi říkat!), pro veškerý příběh, odhalování tajemství a souboj se „zlou“ čarodějnicí na to nebyl moc prostor. Ale na druhou stranu přesně na ta tajemství a finální konfrontaci jsem byl celou dobu zvědavý! Jestli vše proběhlo přesně tak, jak jsem si přál, to je další otázka, ale v rámci celkového pohádkové ladění a atmosféry seriálu vůbec, to přeci jen bylo přesně tak, jak asi muselo. A na nedostatek romantiky jsem taky netrpěl, byl tu přeci Walter a Daleth. A i když se tenhle druhý syn celou dobu sám vede jen jako případná náhrada za prvorozeného, tak co se té romantiky týká, tak v mnoha ohledech strčí staršího bráchu do kapsy. Upřímně, tahle romantická linka Mezi Walterem a Daleth mi přišla stejně povedená jako hlavní romantická linka, užil jsem si jí, moc jsem oběma fandil. Takže ano, tahle sezóna pro mě byla lepší než sezóna první, ale je to na těch 5*? Jak moc intenzivně to se mnou celé zacloumalo? No měl jsem velmi často příjemný pocit, byl jsem během sledování poměrně často spokojený s tím, co vidím, zažil jsem i trošku napětí a finále mi přivodilo spokojený úsměv. Ale vzpomenu si na tenhle seriál třeba i za rok, za dva, jako tomu je u předchozího díla téhle CG divize studia J.C. Staff s názvem High Score Girl? nebudu to prodlužovat, za sebe si nakonec myslím, že třetí sezóna si ode mě 5* zaslouží, ale výsledné celkové bodové skóre není natolik vysoké, aby změnilo známku u seriálu. 8,7/10 ()