Eliott

Dynamická komedie o nesourodém manželském páru, jenž si vyrazí na odlehlou chatu. Nepůjde však o žádnou klidnou dovolenou a postupně se zde odehraje jeden zvrat za druhým. Koncept mi velice připomíná můj oblíbený film Nula od nuly pojde a minimálně je stejně tak dobrý. Jedná se tedy o další neskutečnou jízdu, s pouhým minimem herců, z nichž je však každý pro příběh velice důležitý. Už dlouho jsem se takhle nepobavil! Zábavný, nápaditě originální a vskutku delikátně surový film. Jen těžko říci, kterou část filmu jsem si užil nejvíce, ale jakožto fanoušek akce a hororů, půjde pravděpodobně o ty krvavé výměny názorů na závěr. Aneb povraždit společně hromadu lidí, je lepší než párová terapie. 95% PS: Docela se podivuji, že hlavní postavy ještě na konci stále stojí na nohou. ()

HateBreeder

A mě se ty Wirkolovo fantazie líbí. Přijde mi, jako by se s každym dalším filmem snažil bejt serióznější a dramatičtější a přitom to sou čím dál tím větší uchylárny. Naštěstí zatím nešlápl vedle.  Tady to podtrhuje fantastickej casting. Jako ten námět není nijak originální, ale jednoduše perfektně zahraný. Občas jakobych z těch dialogů slyšel smějícího se Quentina. Ale když se to vezme kolem a kolem, tak je to romantika jak hovado. Není lepší a originálnější způsob jak slepit nefunkční vztah. A hlavně žádný zasraný rasový ani genderový blbosti. Ženská dostane naloženo úplně stejně, jako chlap. A chlap si zase užije stejný pocity, jako mnohdy prožívá ženská. A tak to má být. ()

maddy

Neskutočná kravina! Ale tak zábavná kravina akú dokážu natočiť snáď len Nóri, resp. severské krajiny. Jednoduchý koncept o pár luďoch, ktorí sa chcú zabiť a ktorí sme tu už v nejakej odľahčenej podobe mali niekoľkokrát pretavený do mixu nekompromisnej čiernohumornej komédie a brutálne krvavého thrilleru. Zvyčajne síce nemám rád pokiaľ sa komediálny žáner spája s inými o niečo serióznejšími žánrami ako je horor alebo thriller, ale Tommy Wirkola je taký šikula (čo mimochodom vieme už od dôb Dead Snow 2), že s absolútnou hladkosťou dokáže meniť náladu filmu v priebehu pár sekúnd. A tak keď The Trip má byť napínavý, tak dokáže byť sakra napínavým thrillerom, no akonáhle má poľaviť a byť tým trefným čiernohumorným, správne prestreleným filmom, ktorý nič neberie vážne, tak vie túto náladu priam dokonale vystihnúť bez toho, aby to pôsobilo akokoľvek nepatrične. Je skutočne minimum filmov, ktoré by dokázali fungovať zároveň na oboch rovinách aj ako thriller, aj ako komédia. Niečo náladovo podobné dokáže snáď iba Tarantino a The Trip takmer až pôsobí ako záverečných 30 minút  tarantinových filmov, keď sa to začne “řezat” natiahnutých na celovečernú stopáž. Ja by som síce privítal ešte väčšiu dávku drsného, nekompromisného humoru, ktorý by zachádzal ďaleko cez čiaru (a viem, že Wirkola take niečo dokáže), ale chápem, že také niečo by už väčšina divákov nezniesla, takže som rád aj za to čo sme dostali. Aj v tejto podobne to je ďaleko brutálnejšie než všetky hollywoodske filmy za tento rok dohromady. Záverečnú bodku tomu nasadí totálne vztýčený prostredník do ksichtu súčasnej hollywodskej korektnosti. Bravó! CELKOVO: 8/10 ()

Figu

Válka Roseových na norskej způsob. Ovšem Douglas nemá vlasy, Turner lokny a DeVita vystřídala halda jinejch prapodivnejch lidiček se vkusem vyprávět. Fakt se tahle rozmanitá pohodová dovolená u jezírka vydařila. Kdo je zvědav, ať nemarní čas na prdeli v baráku a vypraví se za tou vůní lesa a čerstvýho vzduchu taky, stojí to za to! 80% ()

Aljak

Po scenáristickej stráne super, ale ten súbor prehnanej akčnosti a extrémnych vizuálnych efektov mi dosť pokazilo celkový dojem. Asi cielili na milovníkov hororov a akčného násilia, tak pre takých divákov to musí byť fakt ideálny film po všetkých stránkach. U mňa takéto niečo bohužiaľ úspech nemá, ale aspoň dej ako taký a dialógy boli pre mňa výborný. Kiežby to nehnali do takých extrémov, bol by som aj ja z tých nadšenejších. Ale OK, dávam 3* (no mohlo byť aj viac). ()

• V scéne, keď Lars (Aksel Hennie) pláva za člnom, po vylezení na palubu zostane úplne suchý. (_marduk_)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v nórskom mestečku Harestua, neďaleko Osla. (MikaelSVK)