Tiché místo: První den

• USA A Quiet Place: Day One (více)

Sam (držitelka Oscara Lupita Nyong'o) původně vyrazila do New Yorku na jednodenní výlet. Protože někteří lidé mají nehoráznou smůlu, vybrala si den, kdy přiletěli. Obřímu hmyzu podobní mimozemšťané okamžitě začali dávat lidem najevo, že je jen otázkou času, kdy přestanou být pány tvorstva. Ti, kterým se podaří přežít první vlnu útoků, zjišťují, že jedinou ochranou proti vetřelcům je zůstat naprosto potichu. To se snadno řekne, ale těžko realizuje, obzvlášť v nejhlučnějším městě na Zemi. New York se rázem mění v obří past, ze které se všichni snaží co nejrychleji a nejtišeji uniknout. Sam prchá společně s Ericem (Joseph Quinn), cizím chlapem, na něhož náhodou narazila ve snaze někam se schovat. Ve dvou se to sice lépe táhne, na druhou stranu ale exponenciálně vzrůstá hrozba, že vám unikne nějaké slovo, do něčeho vrazíte, něčím zachrastíte… A oni čekají. (Cinemart)

Lencha

Za mě to byl úplně zbytečný film. Čekala jsem hodně a nedostala jsem téměř nic. Proč tenhle film vznikl, když nevysvětlil absolutně nic? Odněkud přiletěli. A pak začal masakr. To už tu bylo. A mnohem poutavěji zpracované. Postavy mi byly úplně ukradené, takže mi bylo jedno, jestli přežijí, dají si pizzu nebo budou zabity. Bohužel. ()

borec999

Sklamanie. Na trojku a prequel z prvého dňa napadnutia Zeme príšerami som sa vcelku tešil. Čakal som, že sa dozvieme niečo viac o pôvode príšer, reakciu vlády na ich útok, boj armády s nimi, politické pozadie (medzinárodná spolupráca, situácia v iných krajinách, ich výskum v labákoch) skrátka niečo čo by dejovo rozšírilo mytológiu tohto sveta a obohatilo pôvodné filmy. A prd. Miesto toho sme dostali tretí krát viac menej to isté, kedy koncept a spôsob strašenia je vyčeprané až do morku kosti a napätie v týchto scénach nefunguje. Navyše celé dianie a rozhodnutia postáv sú veľmi, veľmi ale naozaj veľmi nelogické a melodramatická dejová línia medzi 2 hlavnými postavami je tiež dosť podivná a nefunkčná. Jedno z najvýraznejších hororových sklamaní tohto roku a zabudnuteľné pokračovanie. 35% ()

Maynard.

Nechápu, první dva díly hodně dobrý, slušnej rejža ahlavní hrdinka. Asi proto si tvůrci řekli, hmm, tak to dáme natočit amatéroj a vono to nějak půjde. Ba ne, takle to nefunguje. Sice je tady příšer nejvíc z celý sérky, ale je to nuda (hlavně teda druhá půlka), kdy se dvojice zkamarazuje. Začátek docela ucházející. Jasný, musí tam hrát černoška, jinak by se asi svět posral... ()

kenkaku

Proč tohle vůbec vzniklo? Návaznost na první dva filmy (postavy, lokace) zcela nula. Dokonce i pravidla světa co nastavil (logicky) první film, tak nějak neplatí. Minule když si komár prdnul na méně než 3 km (chodí se naboso a striktně nemluví) a byl okamžitě průser. Taky se funí, dupe, mluví a vrže kolečkama (u všeho co kolečka má)… tlupa lidí se šourá po NY a pohoda. Dál obsazení. I když se nadnesu nad vesměs jednobarevný účelový casting, stejně nejlepší výkon podala kočka. Muchlají ji jak můžou, tahají na vodítku, máchají ve vodě (i pod vodou) a ona drží a JE POTICHU! Za celý film z ni vypadne jediné “mňau” až na úplném konci, kdy nic nehrozí (takže super chytrá a ne němá). Jakékoliv lidské postavy mi jsou úplně jedno, jejich zkrmení bych vlastně i uvítal. I když… zkrmení. Proč vůbec útočí na lidi? Kvůli jídlu? Kvůli surovinám? Vlastně ani tady se nedozvíme nic. Naprosto nic nového co by předchozí dva filmy rozvíjelo. Dokonce se ani nevysvětlí co to bylo v tom metru. Krmítko nebo líheň? Ptal jsem se už, proč tohle vůbec vzniklo? ()

Dallon

První Tiché místo je hodně unikátní počin který se rozhodně zapsal do pomyslné příčky nejunikátnější horrorů všech dob. Druhý díl šel podle mě s kvalitou docela dolů, hlavně co se týče vyprávění. Tam jsme se za celý film vlastně nikam neposunuli a navíc už se lehce vytrácelo kouzlo toho nepřetržitého a mrazivého ticha. Ale nepopírám zbylé kvality a druhé Tiché místo je pořád výborně řemeslně zvládnuté pokračování se vším všudy. A tenhle nový prequel je co se týče vyprávění pro mě zajímavější než druhý díl. Pořád je to řemeslně skvěle zvládnuto, má to v mnoha záběrech super kameru, parádní práci se světlem a ozvučení je celkově na stejné úrovni jako jeho dva předchůdci. Kouzlo nepřetržitého a mrazivého ticha to opět postrádá ale tady to dává smysl jelikož jsme úplně na počátku. Co mě ale trošku zamrzelo je že jsme se nedozvěděli nic nového o monstrech. Zrovna v tomhle prequelu bych čekal nějaké nové informace a zajímavosti ale to se tu bohužel nekoná. A samotní představitelé Lupita Nyong'o a Joseph Quinn jsou dost nosní a zajímavý na to aby mě celý film zajímaly. Jako jednohubka do světa Tichého místa dost solidní.  7/10 ()

666Carnage

Nejlepší na tomhle filmu byla kočka. Já se fakt těšil, že se něco dozvíme a ono nic. Najednou spadnou z nebes a bum. Za pár hodin už všichni ví, že mají být potichu a taky, že se bojí vody. Jak se na to přišlo? Co jsou zač? Kde se tu vzali? Proč? To se asi nikdy nedozvíme. Filmu chybí i atmosféra předešlých dílů. Nový režisér a herci nepředvedli nic převratného a máme tu hodně průměrný snímek, co se honosí velkým jménem. 45% ()

iXtr3m3

Veru, očakával som ďaleko viac. Malo to byť veľkolepejšie, niekto to prirovnával k Alliens, ale toto bolo od nich ďaleko. Znovu sme dostali komornú drámu s dvomi postavami a jednou mačkou, ktorá nie je ani nervydrásajúca ako prvé dve časti, nemá ani výrazný casting ako prvé dve časti, nemá ani jednu zapamätania hodnú scénu ako prvé dve časti, takže tri hviezdy dávam z úcty a z dôvodu toho, aby nikto na to úplne nezanevrel a nech skúsia urobiť lepšie pokračovanie. ()

BoredKid

Nechcem zhadzovať, ale oproti Krasinskeho dvom excelentným verziám je toto slabota. Strašne som sa nudil.. Dúfam, že je to bodka za celou sériou. ()

Litvicek

Není důvod být v hodnocení uctivý. Nacpat černochy do filmu, kde spousta záběru je ve tmě, je zkrátka dílo hodno mistra. Spoustu záběrů tedy buď nevidíš a nebo jsou natočeny jednoduše špatně (jako celá úvodní sekvence zahalená v mlze). Proto chápu, že Lupitě nic nebrání v tom, aby popadla kočku a vyšla si během apokalypsy na pizzu. Tady už nebylo co ztratit. Přidej pár zajímavých postav, které tam jsou vyloženě k hovnu a tu hodinu a půl už nějakým způsobem protrpíš při sledování jednoho velkého nic. ()

Jaro_slav

Nějaká hlubokomyslná analýza toho, kam se UNIVERSUM A Quiet Place od prvního filmu posunulo, jaký je to kalkul a jak spousta věcí nepůsobí realisticky, je zbytečný prázdný tlachání. Ocenit naopak zaslouží málo lekaček, hodně CrownViktorek (když jsme u tý absence realističnosti), Eddie ze Stranger Things a nepřiznaný Flerken. Šedesátiprocentní řemeslo. ()

filipvrbik

Pššššššššššššššššššššt! Asi takhle, první dva díly se mi celkem dost líbily, ale po hrozném traileru a chybějícím Emily Blunt a Johnu Krasinskim, jsem si říkal, jestli to vůbec bude mít cenu na to jít. Na druhou stranu jsem věděl, že kino tomu a hlavně zvuk v Dolby Atmos, tomu strašně moc přidá - a bylo to tak, takže vůbec nelituju, protože až na pár logických kopanců (Kocour prostě mňouká! Člověk prostě chrápe!), kterých bylo ovšem naštěstí míň než v jedničce a dvojce, i když trojka je prequel, takže vlastně jednička :-), to bylo celkem super. Hlavně audiovizuální stránka je skvělá, navazuje to napětím už na Čelisti, vetřelci jsou vidět málo a hlavně z dálky, lekaček moc není, je tu jen taková dusná atmosféra... A kdyby měl film propracovanější scénář a zároveň bych neviděl předešlé díly, byl bych asi bezmezně nadšen. Bohužel jsem předešlé díly viděl, i když na streamu, kde to jaksi není ono, a taky jsem docela odhadl konec (jak se mi tak, nevím proč, poslední dobou stává) .. Ale nic proti, konec je super, a ten zvuk ještě jednou pochválím, stejně jako hlavní herce, kteří mě velmi příjemně překvapili.. Jen nechápu proč je to v Americe PG-13 (nevhodné do 13 let), a tady je to nepřípustné do 15let... Taková filozofická vsuvka na konec recenze- no a pokud se vám aspoň trochu předešlá Tichá místa líbila, určitě vyražte do kina a DOLBY ATMOS 2D! Viděno v kině (eng.)...80% (Jo a do třetice si neodpustím poznámku, že je to sci-fi thriller a ne horor-jo a dal bych si pizzu) ()

bobstock

Že se budou lidé v tichosti schovávat v temných útrobách velkoměsta jsem očekával, taktéž jsem ale očekával prvotní akci zoufalého boje armády s mimozemským nepřítelem, kterou jsem nedostal.. SO  THE WINNER IS A CAT!!  50% ()

Muel

| Paramount Pictures | Najzaujímavejšia je tu asi mačka. Inak je film presne to, čo bola dvojka. Malo to skončiť jednotkou, ten vesmír už nemá čo originálne priniesť, furt sa varí z tých istých ingrediencií, ale štúdio si myslí presný opak, čiže tu máme prequel. Úvod a záver sú ako tak efektné a potešia, ale všetko uprostred je už iba mierne utrpenie, nič tu nie je navyše, nič tu nie je inovatívne a nič neprináša radosť z hororového filmu. Viac TU. | Hodnotenie: 5/10 | ()

mosnak

Neumím se ubránit pocitu, že tohle všechno ztratilo své kouzlo prvního snímku. Takový ten opravdu strašidelný zážitek je pryč a zůstala je akci a narychlo sepsane drama na konci filmu. Škoda za 51% ()

bozka10

Príšerný prepad oproti parádnym prvým dvom filmom.Strašná sračka.Absolútne nesympatickí herci,nulové postavy,bolo mi absolútne jedno či ich emzáci zabijú,nikomu som palce nedržal,nulový príbeh, nulové napätie, nulová atmosféra, príšery odstavili na úplne vedľajšiu kolaj absolútne sú tu není podstatné.Trojka sa plne venuje black pizze z harlemu a vytrasenému uplakanému pablbovi. ()

TheSpearCZ

Pokud se budeme bavit o porovnání mezi tímhle s jedničkou a dvojkou, tak je rozhodně patrný úbytek v kvalitě, režisér slabší, herci to samé, a už tohle je samo o sobě zklamáním, protože jsem já (a předpokládám, že i ostatní), čekal a chtěl spíše sequel než prequel k téhle sérii, která stále má co nabídnout. Začátek paradoxně hodně dobře navnadil, až jsem se sám divil, ale poté to vyloženě spadlo do černoty, už to není hororové (jeden jediný jumpscare) a hraje se víc na drama, které je bohužel jen o dvou nesympatických postavách, ze kterých vychází nejlépe jejich kočka. Není to vyloženě špatné, ale s očekáváním, které značka Quiet Place má, musíte jednoduše předvést více. Průměr je v tomhle případě ještě možná silné slovo. Slabší 3* ()

Harpy

Pre mna bola tahunom filmu macka, sorry. Bala som sa o nu, kukala som viac menej hlavne na ňu. Film samotny ma teda neprekvapil prijemne, skor to bola celkom nuda a hranie na city - hlavne na konci. Skoda. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Hugh Jackman a smrt Robina Hooda?

Hugh Jackman a smrt Robina Hooda?

06.05.2024

Vzniklo už dost filmů o Robinu Hoodovi? Jak se zdá, tak ne. Tento by mohl však poměrně vybočovat z řady. Chystaný snímek The Death of Robin Hood by se totiž měl vracet ke známé legendě o králi… (více)

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů