Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním. Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému? Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí… (Cinemart)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (606)

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele

Prvotní dojmy asi tak a la komentáře psice a hirnlego. Ale vydržel jsem a nakonec to bylo lepší než Vlastníci, což arci není nic moc k slavení. Pan Havelka je zřejmě dalším účastníkem kolektivní smlouvy s ďáblem české kinematografie "budeš až do smrti točit průměrná nicneříkající rozptýlení čecháčkovy životní nudy a úspěch tě nemine". Pleslova postava dávala naději aspoň na nějaké to vytržení - a pan Plesl tuto naději nezklamal. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Vlastně mě to relativně vysoké hodnocení překvapuje. Mimořádná událost je totiž mimořádná hlavně svým pojetím (možná dokonce originalitou nebo minimálně chutí natočit komedii jinak než je vkus většinového diváka), mimořádná tím, že čeští filmaři ještě pořád dokáží natočit komedii, u které se nejen zasmějete, ale dokonce se nebudete cítit trapně (a to už něco znamená). Jasně, některé vtípky jsou recyklátem již viděného, ale ten film prostě šlape. Jestli jsem si kdysi u filmu 127 hodin říkal, jak moc dokáže být strhující, když je celej o chlápkovi zaseklým ve skále, stejně tak jsem měl pochybnosti, jak moc může být vtipný film o pár lidech zaseklých ve vlaku. A opět zbytečně. Navíc moji oblíbení Plodková s Pleslem si to tu dávají stylově. ()

Reklama

heyda 

všechny recenze uživatele

Na film jsem se moc těšil a o to víc jsem byl asi zklamaný. Filmu chybělo tempo i napětí, humor se dostavoval hlavně při narážkách na "bábu pod kořenem" nebo "atentátníka, který si hrál na islámského teroristu". Za mě to chtělo zvolit jinou hudbu, lépe vystavit scénář a dát filmu trochu spád. Já zažil sebevraždu, když jsme jeli vlakem do Jihlavy. Z toho by byl možná lepší film, než z tohoto. Slabé 3 hvězdy... ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Tuhle nenáročnou komedii doporučuji všem, kteří měli náročný den a už jim nezbývají žádné aktivní neurony, které by s nimi strávily zbytek dne. Neskutečně oddechová záležitost, u které můžete zcela vypnout mozek a jen se nechat vézt po kolejích samospádem. Skvělé kameňáky, skvělé odkazy na nejdivnější a nejšílenější televizní reportáže. Nesmírně sympatické obsazení vlaku, kdy nejvíce baví postava, kterou hraje Igor Chmela. Celé je to neskutečně dementní a plné absurdních situací těžce přetažených za vlasy. Každopádně mi to prostě sedlo do nálady. [80 %] ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Musím začít tím, že sledování Vlastníků pro mě bylo extrémním utrpením, takže jsem byla proti Mimořádné události předem zaujatá, a kdyby mě sestra neponoukala, ať tomu dám šanci, tak bych se na film nikdy nepodívala. A teď, když už jsem se tedy podívala, film poctím hodnocením, že "to nebylo tak strašné, jak jsem čekala". Sice jsem si říkala, že autoři extrémně přeceňují, jak moc se úplně cizí lidé dávají ve vlaku do řeči - já sama jsem asi před měsícem jela vlakem, který se ve Vladislavi (jednu zastávku od Studence, odkud vyjíždí ta skutečná lokálka, kterou se film inspiroval, hehe) neočekávaně zastavil, a teprve asi po půl hodině, co jsme tam stáli s vypnutým motorem a nic se nedělo, jsme si se spolucestujícími navzájem řekli, že je to divné, po další půl hodině se vlak bez jakéhokoliv komentáře od zaměstnanců ČD znovu rozjel, a to byl konec příběhu. Ale potom jsem si také vzpomněla, že na té samé trati si ke mně  jednou přisedl kandidát na hejtmana Vysočiny, který, když se dozvěděl, že jsem studovala scenáristiku, mi začal vykládat drby o smetánce z Prahy včetně toho, že všichni politici strašně lžou a že podle Soboty stojí Vondráčková v posteli za nic, a že při jiné jízdě se mnou v kupé jel postarší inženýr přednášet na konferenci o ekologickém zemědělství, a ten když se dozvěděl, že jsem studovala scenáristiku, stočil řeč na umění a začal mi recitovat Richarda III. (Teď sluncem z Yorku zima našich chmur se proměnila v slavný letní žár!) No, moje pointa asi je, že premisa má potenciál být super, ale vždycky bude záležet na tom, jakými postavami a jakým záměrem ji autoři obydlí a podepřou. A v tomto bodě to Havelka s tím "českým balíkovstvím" na můj vkus trochu přehání. Umírněnější (snad je to správné slovo, možná mám na mysli civilnější, zkrátka představte si Rudolfa Hrušínského, že říká ty stejné repliky jako postavy ve filmu, toho by režiséři nevedli k tomu, aby se u toho ještě i choval jako šašek, a přesto by výsledný efekt byl sžíravý jak H2SO4) přístup by nebyl od věci. Ale i tak mě dokázal film snad se dokonce odvážím říci pobavit. Hodně to na zádech nesou herci, které člověk rád vidí spíš kvůli jejich předchozí práci a ne úplně nutně kvůli tomu, jak jsou jejich postavy v tomto filmu napsané - Chmela, Plesl. Pan Kopta super, pět z pěti hvězdiček. I mlaďoši z kapely dobří. Ženské postavy na tom nejsou úplně nejlíp, ale oceňuji snahu, asi, no. Takže dávám tři nadějné hvězdičky a mám ještě potřebu dodat, že jsou podmíněné tím, že jsem tu finální záchodkovou scénu pochopila tak, že Plesl nechal slečnu převléci se do svého obleku, aby nemusela chodit po venku v kostýmu ptáka, a ne jako že ji připravil o panenství. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (27)

  • Pravidelná osobní doprava na trati Krupá-Kolešovice byla ve skutečnosti ukončena v roce 2006. (Mara97)
  • Příběh veterána RAF (Alois Švehlík) je inspirován skutečnou postavou, a to válečným veteránem Janem Horalem (1923–2011), který si na besedách a v rozhovorech vymýšlel příběhy ze své minulosti v RAF, u které však nikdy nepůsobil. (jk78)
  • Postavy na konci filmu nejsou skuteční aktéři, jedná se o komparz, který za herce zaskakoval. (Lentilkatka)

Související novinky

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací

21.04.2022

Letošní 24. ročník filmové přehlídky Kino na hranici, která se koná na obou stranách řeky Olzy, v Českém Těšíně a Těšíně, proběhne 29. dubna až 3. května 2022. Organizátoři se vrátili k původní… (více)

Reklama

Reklama