Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním. Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému? Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí… (Cinemart)

Eluin

Příjemný český film v tom pozitivním slova smyslu. Navíc pracuje s aktuálními kauzami a poskytuje tak k výpověď o stavu naší ustrašené a zmatené společnosti. ()

Ben Nevis

První úroveň vtipnosti se spoléhá na výběr postaviček, které představují různé charaktery české společnosti. Tady trošku selhává mládež, která dostala nepřirozené dialogy. Scénáristé by měli někdy vyjít mezi lidi. Druhá úroveň se spoléhá na děj a třetí na hlášky. Některé vtípky jsou příliš prvoplánové (Třeba proč paní vytáhla termosku, když v ní nemá pití? Proč strojvedoucí běží celou dobu za vlakem? Běžně běhá maratony? Proč chytré děcko mlčí, když dospělí dělají zjevné blbosti?). Některé scény jsou však provázané brilantně. Zápletka se dala zužitkovat lépe, ale pořád se divák zasměje víckrát než u běžné americké komedie. ()

Olík

„Je ráno, je ráno, nohama stíráš ironii na kolejích“. Porovnávání, s Havelkovou režijní prvotinou, se asi dost dobře nedá vyhnout. A nebude to srovnávačka, z které vyjdou pasažéři samovolně se pohybujícího motoráčku vítězně. Asi mělo jít o satiru, ale místy jsem si připadal, na kurzech vyprávění Zděňka Trošky. Panoptikum zaškatulkovaných postaviček, kterým na rozdíl od vlastníků jejich charaktery nesluší a jsou tlačeni až do extrému. Navíc bych řekl, ne úplně šťastně obsazené s tím, že někteří z herců lehce přehrávají a zbytek přehrává hodně. Taková křečovitá lidová zábava, která má ambice lidovou zábavu přesáhnout a divákovi sdělit něco o stavu současné společnosti. Tvůrci používají jednorázové situace, které vůbec neslouží nějakému celku, ale jenom dokola opakuji již řečené. Když Havelka kromě poukazování na typické vlastnosti národní povahy začne cílit i na politiku či média, vlak mi začne ujíždět víc, než Václavu Koptovi a už ho bohužel nejde zastavit. ()

Lyžař

Na jednu stranu prima a vtipne osvezeni v ceskych filmovych vodach. Spousta vtipu, kde se proste clovek smat musi! Na stranu druhou mi to prislo jako Kamenak. Tzv. dame za sebe serii vtipu a ono si to divaka najde. No a rekl bych, ze objektivni vysledek bude nekde mezi. Ale co, ztraceny cas to nebyl a to je hlavni. ()

Rockerman

Víte co, mě se to líbilo. Je to jeden z těch filmů, který nemá nějaké uzemňující hlášky, ale celou dobu má divák úsměv na rtech (ikdyž ty nelichotivě vypovídají o naší povaze), protože je tu spousta drobných vtípků, žertů a absurdních situací. Někdy film sklouzává až do crazy komedie a to se mi už moc nelíbilo. ()

DannyBoon

¨Máš smůlu, nikdo ti nic nedá. Stejně bysi pak chtěla zase čůrat, pak bys měla zase žízeň, pak zase čůrat, furt dokola.¨ Skvělá hudba. Škoda poslední třetiny. ()

NorseSword24

Neskutočne ma tu prekvapil scenár, ktorý tu kombinuje Tarantina a Sveráka. Perfektne napísané postavy-každá z nich ma zaujímala a bavila. Fakt dobre vtipne scénky, ktoré sa u nových českých filmov moc nevidia. Občasné hrátky s kamerou chválim ale inokedy je vidieť tie chyby so svetlom a pod. A čo sa týka kamery je tu vidieť aj dosť inšpirácia Wesom Andersonom a to či už kompozíciou alebo načasovaním. Fakt chválim a nebyť Betlehemského svetla tak toto by bol najlepší český film roku 22. ()

Hapretor

otřesně debilní, nevtipné a nudné ... sotva dokoukatelné ... absolutně mimo můj rámec humoru ... jedna hvězda jen za občasné dobré herecké podání dané role či situace ... hrůza toto, co vymýšlejí naši tvůrci a krajané ... ()

greenlord

mozna to byl film s hlubokym poselstvim o dnesnim vlivu medii na spolecnost, mozna. mne to ale prislo jako nudna spatlanina a kravina totalne bez logiky. vsichni herci bez vyjimky strasne otravni. fakt hrozny, to jsem od havelky necekal. jedna * za hlasku o spanku a smrti, ta pobavila. urcite nedoporucuju, fuj! ()

FeriusParfax

Včera mi tenhle film sedl jak prdel na hrnec. Oddechová a nenáročná komedie v podobném duchu, jako Vlastníci (i když ti se mi líbili víc). Při události, kdy vlak jede sám se opět sejde sebranka nejrůznějších povah, a tak je při konverzacích o zábavu postaráno. Všimla jsem si ale, že jsme se s přítelem smáli úplně jiným vtipům než lidé v letním kině Slavkov u Brna. Moc se mi líbily různé narážky. Ať už na absurdní (ale skutečné) události typu bába pod kořenem nebo zlodějský jelen, který krade pušky. Dost vtipů a humoru zůstávalo skryto nebo počítaly s divákovou pozorností. Stejně tak mě nadchla jemná kritika televize a jejich stupidních reportáží a pitvání se v nesmyslech. Občas můj nosánek zavětřil jemný závan trapností, ale jak říkám… Naprosto mi to sedlo, bavilo mě to a užívala jsem si pomatený charaktery všech zúčastněných. Jen bych se asi obešla bez nouzového štábu. Ale to je jen malý detail. ()

Ema57

Mimořádná událost má mimořádně vtipný, až pábitelský scénář, ale bez Hrabalovy něhy. Je to síla autentičnosti. Chvíli to člověka vcucne a chtěl by být v cukajdu na trati Kolešovice - Chrášťany a dát si řízek, který je připravován klasickou metodou : chleba, řízek, chleba a pokecat si.  A bylo by skvělé vybojovat si místo u okýnka. Není většího úkolu. No jo, ale chvílemi jde docela do tuhého. Havelka nás má přečtené už od Vlastníků. Stále na mne dotírá Švec z jeho skvělých  Vlastníků,, kterému během jednání družstva zemře maminka a on truchlí asi jednu vteřinu, aby vzápětí  radostně zvolal „ jsem vlastník!“  Mimořádná událost je také ironická. Přes okénko cukajda vidíme jednu chvíli namačkané zkarikované obličeje. Patří cestujícím, kteří neví ,co se děje. Třeba jim jde o život, tedy hlavně batohu - mohl by být zastřelen, ale  je to jenom lidská zkouška. Možná, že to někdo nesnese, aby se za okénkem viděl, ale není mu to nic platné. Jsme to my. ()

Mara97

Někomu ty vtipy přijdou laciné, to se může stát. Na předpremiéře v brněnské Scale byla většina publika nadšená, přesto na diskuzi s tvůrci se ozval jeden hlas, který Mimořádnou událost označil jako aspiranta na nejhorší film roku. Jestli to bylo myšleno vážně, nebo to byl jen troll či oběť nějaké sázky, jsem na základě tónu hlasu nebyl schopen rozeznat. Ale možná byl v celém sále jediný. Já ovšem patřím do té většinové skupiny, která se bavila. Některé vtipy jsou jednodušší, jiné naopak pokročilejší a u dalších člověk potřebuje trošku znalost místního folkloru, aby je pochopil. Narážek je ve filmu požehnaně, ať už na dosavadního jediného teroristu v ČR, Karla Kopfrkingla či bábu pod kořenem, za což tleskám! Oproti Vlastníkům byl humor díky těmto narážkám takový propracovanější, méně prvoplánový, méně opakovaný, což činí Mimořádnou událost o něco lepší. Vzorek společnosti prostřednictvím postav se povedl; konečně se natočil český film, ve kterém nehraje ani jeden Slovák (slovenské nápisy ve vlaku prominu, protože ta záchranná brzda vlastně byla nefunční, jako všechno slovenské). Jediné, co si mohli tvůrci odpustit, byla závěrečná scéna na záchodě, která byla fakt nevhodná a ani ne vtipná, což mohlo leckomu přivodit takovou lehkou pachuť po celém povedeném počinu. Ale jinak super, snad se dočkáme od Havelky dalších takových komedií, a to nejen na divadelních prknech. ()

hrumsrt

Říkal jsem si, že když je to film Jirky Havelky, který před třema rokama upoutal perfektními Vlastníky, kde zobrazil běžnou situaci a povýšil ji na něco více, tak to musím vidět. Tehdy to stálo na perfektních hereckých výkonech a poctivém scénáři. Celou tu dobu mě to tehdy drželo v zaujetí a tím svým humorem mě to několikrát dostalo. Takže jdeme-li do toho podruhé, tak nemůžu chybět. Jenže se potvrzuje, že nejde až o takový supertalent, jenž cokoli stvoří je skvělá práce. Námět je tentokrát dosti konkrétní a banální, takže to chce velké zkušenosti a perfektní herecké výkony, aby to zase povýšil o něco více. Jenže ani tak hvězdné a talentované obsazení "neuplete z hovna bič". Aby to fungovalo musí se to položit na absolutní hranu, a aby každý výkon dokazoval, co největší spontánnost. A přesně na tomhle to selhalo. Herci se strašně snaží a odvádějí, co jen mohou, jenže toho manévrovacího prostoru je daleko méně. Navíc se na plnější obrátky tlačí na humor a mám pocit, že taktéž byl úmysl celý film více předat mase. Je jasné, že za celou tu cestu se musí stát několik situací, které se tak nějak budou řešit. Je, že ano? No, úplně není, v podstatě jde jen o nahodilé sketche, které pojí jen stejný časoprostor. Navíc celá událost je mapovaná nejen přímo z vlaku, ale zapojují se do toho různé další skupinky osob, které mají s problémem ve vlaku nějaké spojení. A pravé na těchto osobách to už jde vyloženě do kytek, každý z nich je povrchní a v podstatě není jeho osud důležitý. Pro mě největším kamenem úrazu je satira politických či vůbec některých společenských osudů, na nichž, a rovnou na několika, stojí řada humorných narážek. K tomu mi ještě vadí, jak byl humor našroubován na tradičního českého diváka, kterému absence chytrosti vůbec nevadí. Absurdnost z toho až kape! Z hereckých výkonů mě nejvíc zaujal Jarda Plesl, který zase podal stoprocentní výkon a karikaturu chladného pohřebáka ztvárnil jak šéf. Jinak právě ostatní nenechala režie tolik vyniknout a striktně se drželi, tentokrát spíše suššího, scénáře. Přesto si myslím, že zaměřovat českou tvorbu tímhle směrem je skvělé. Má to svoje kouzlo a osobité provedení. Na závěr smekám pomyslný klobouček před běžeckým výkonem strojvedoucího Václava Kopty, který bavil v každé scéně, leč jednotvárně, tak to fungovalo pokaždé. /viděno v kině/ 65% ()

rublik05

Natěšeně jsem očekával další raketu, jakou byli v roce 2019 Vlastníci. Možná jsem měl až příliš velká očekávání, nebo se prostě a jednoduše letošní Mimořádná událost až tak moc nepovedla. Nebo kombinace obojího? Pozvolna se rozjíždějící začátek divákovi letmo představí jednotlivé postavy, které jsou všechny slušně zahrané, tedy v rámci možností daného scénáře. Tempo je po celou dobu spíše vlažné, najde se i několik hluchým míst, po řemeslné stránce však snímku nic noc vyčíst nelze. Příběh na mě jako celek působil nesourodě, humor jsem popravdě moc nezaznamenal, snaha o ironii a satiru se vesměs totálně minula účinkem, pointa filmu vyšumí zcela do ztracena. Pro mě vcelku zklamání, rozhodně jsem čekal mnohem větší porci štiplavého humoru, takhle je to bohužel jen čistý průměr. 5/10. ()

gazogazo odpad!

Chtěl jsem dát alespoň něco, protože narozdíl od vlastníků nebo jak se ta chcanka jmenuje, to není úplně nekoukatelný. ALE CO TEN RAPE na konci? Wtf? Je režisér úplně postiženej? Všechny ostatní chyby filmu jsou stranou, co to mělo sakra bejt? ()

John80

Ďalší český slaby film odohravajuci sa celý čas vo vlaku,ktorý sa po poruche začne vraciate späť odkiaľ prišiel,nervózny pasažieri , veľmi slabé 1* ()

Razzor_82

"Měli jsme jet autobusem." Tak tohle je mimořádná kokotina! Totálně absurdní pokus o nějakou satiru. Po půl hodině jsem si říkal o čem to sakra může být ještě další hodinu. Postavy mají křečovitě tupé dialogy s mentalitou žáků pomocné školy. Z uzavřeného kupé jsem následně chytal těžkou klaustrofobii. Chabý děj roztažený na šíleně dlouhou stopáž. Čtvrt filmu se jede tam a tři čtvrtě zase zpět. Zbytek nuda a laciné gagy. Místo sledování tohoto trápení doporučuji raději skočit pod vlak!  2/10 ()

TheSompeque

Po skvělé české komedii (jo, tohle spojení se jen tak nevidí) Vlastníci přišel režisér Havelka s filmem na podobném rázu. Stejně jako Vlastníci se i Mimořádná událost odehrává z velké části v jedné místnosti, tentokráte v motoráčku, který se během cesty porouchá. Strojvedoucí vystoupí, avšak netuší, že se vlak sám rozjede. A to bez něj. Cestující, kteří jsou každý sám za sebe originál a svébytná osobnost, se postupně dozví, v jaké prekérní situaci jsou. Přežijí nebo si nějak poradí? U českých filmů často trpí scénář a téma samotného filmu, ale Mimořádná událost exceluje snad ve všem. Vážně skvělá, zábavná nevšední podívaná. Je to na Netflixu, tak na chvíli vypněte toho Jeff Dahmera a dejte si radši něco kvalitního. Třeba Mimořádnou událost. Stojí za to. ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací