Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zastřelená manželka mafiána, majitele diskotéky, kde se scházejí popové celebrity. Policisté, kteří slouží na pražských obvodech, se už naučili jít vládcům podsvětí na ruku. Proto musí lidé z pražského oddělení vražd jednat na vlastní pěst... Na začátku devadesátých let hrálo každé policejní oddělení a každý policista sám za sebe. O to víc se cenili parťáci, na které bylo spolehnutí. (Česká televize)

(více)

Recenze (96)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tady už musím přecijen vyjádřit nějakou tu kritku. Furt to na mě působí hodně roztěkaně. Příjde mi, že by tvrůci potřebovali na odvyprávění všeho, co nám chtějí sdělit, mnohem více, jak šest dílů, protože tady se toho snaží do tohoto počtu dílů narvat co nejvíce, ale jako celek to pak působí dost rozházeně, a občas je problém se v tom orientovat. ()

LachtanShows 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nějak mě ten lednový boom kolem údajně nejlepšího krimiseriálu ČT od omýlaného sequele Případy 1. oddělení totálně minul a moc se mi po první epizodě nechtělo pokračovat. Přeci jen jsem tuhle dobu nezažil a o to míň jsem k ní jakkoli vázán. Stále jsem byl ale přesvědčován ze všecn stran, ať tomuhle seroši ještě věnuju čas, a tak nadešla chvíle Devadesátky dojet. ()

Reklama

Beastmaster4 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takové milé připomenutí absolutně beztrestné doby, která dodnes zanechala naše města či kraje na pospas mafiánům spolupracujících s policií a ovládající důležité posty na úřadech aj. Dodnes by o tom mohlo vyprávět např. Mostecko - potažmo Litvínovsko, kde to ještě různí mafiánští hajzlové a političtí odpadlíci drží v rukách. Absolutně ale selhala atmosféra, kdy se více dbalo na vizáž doby než na jednotlivé charaktery a drsnost prostředí......nezvládnutá atmosféra. Chybí tomu napětí a emoce zaznamenávající absurditu té doby. ()

topi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jen tak dál, jen tak dál, jen tak dál! Nedávno jsem sledoval autentické dokumenty o vraždách, které se odehrávaly v devadesátých létech na území naší republiky a musím konstatovat, že způsob natáčení a praktiky vyšetřování si v ničem nezadají s reálnými případy, podle kterých jsou Devadesátky natočeny. Pecka! ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já tedy moc nadšený nejsem. Kamera je přímo katastrofální, připadám si jako v klipu MTV. Je to strašně zkratkovitý způsob vyprávění. Postav policstů je docela hodně, jmen ještě více nepůsobí to přehledně. To že se Michal Novotný trefil do Jonáka je fajn a pravda, hm ale přece kvůli tomu nebudu grilovat vajíčka. Shodou okolností jsem viděl tento týden dvě gangsterky ze stejné doby a stejně výrazných mafinech z Polska a to je úplná jiná liga. Mě to připadá tady z naší seriálovo- filmovou tvorbou stejný z naším hokejem, úspěch je, když postoupíme do čtvrtfinále, ale já chci alespoň finále. Jasně je to lepší než mnoho a mnoho českých seriálových kriminálek, ale ještě jednou zdůrazňuji elitní věci například u našich sevrních sousedů, jsou úplně někde jinde. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (17)

  • Ivan Jonák (Michal Novotný) byl propuštěn z vězení v dubnu 2014 a zbytek jeho života nebyl veselý. Toužil obnovit Discoland Sylvie, ale neměl finanční prostředky na to, aby vykoupil podíly od svých již dospělých dcer, které se navíc s ním – jakožto vrahem jejich matky – odmítly bavit. Ani jeho milenka Jahůdka (Johana Nováčková), s níž měl nemanželského syna, na něj nepočkala. Jonák měl rovněž velké problémy se zapadnutím do aktuální doby, pořádně neuměl se smartphonem a nechápal principy sociálních sítí. Na následky komplikací spojených s cukrovkou zemřel sám, v zapomenutí v únoru 2016 v panelákovém bytě v pražských Kobylisích. (Šéfik)
  • Ivan Jonák (Michal Novotný) byl již za socialismu odsouzen k 6 letům vězení. Po propuštění v 80. letech oficiálně pracoval jako popelář, ale po pracovní směně si přivydělával jako černý taxikář, vekslák, vyhazovač a dealer porna. Po Sametové revoluci využil naakumulované černé peníze pro vytvoření Discolandu Sylvie, který založil se svou ženou a německým společníkem Helmutem Hugerem, který rovněž dodal finanční prostředky (pouze peníze Jonákových by na vybudování pompézního disko klubu nestačily). Discoland Sylvie byl otevřen v pražské Libni v roce 1992. (Šéfik)
  • Karavan pro prodej langošů stojící na místě činu má poznávací značku AHA 26-76. Tento typ značky se ale přívěsům nikdy nepřiděloval, správně má mít značku ve tvaru dvě číslice, dvě nebo tři písmena a dvě číslice. (Martin_L)

Reklama

Reklama