Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Thriller

Recenze (5 346)

plakát

Twisters (2024) 

Já jsem celkem spokojen. Takhle si představuji letní blockbuster, svěží, rychle ubíhající, nic náročného, ale ani extra tupého, dobře udělaná tornádovaná, sympatický hrdinové.  V parných letních dnech bude v Imaxu na chvíli zábavná popcornová změna počasí.

plakát

Motorkáři (2023) 

Dobovou retro atmosférou nasáklej jednoduchej příběh o proměně motorkářskýho klubu na základě hodnot starých a nových členů. Na takovou old schoolovku slyším moc rád. Tom Hardy nám zraje a zraje a je prostě parádní, když má prostě chlap charisma nepotřebuje slovně blinkat celý den. A Austin Butler se mě herecky líbí víc a víc zejména když jsem sledoval dva v jednom, krom něj jsem totiž viděl u ikoňáka James Deana.

plakát

Hrabě Monte Christo (2024) 

Tak tohle je filmovej poctivec jak dlouho, dlouho v kinech nepamatuji. Takhle se kdysi točila velká většina velkobijáků než přišel modrej hadr. Nádherná výprava, kostýmy, no to bych tu byl dlouho kdybych chválil jednotlivě každou položku, protože tady je vybroušeno všechno v jeden dokonale zářící diamant. Příběh o zradě, pomstě a lásce má sice 3 hodiny, ale tohle jedna z mála vyjímek, kdy jsem si přál ještě alespoň další 3 hodiny. Film nemá šanci nudit je dokonale napsanej a režie je hotový mistrovství.  Na 178 minut jsem přešoupnut do silného a emotivního příběhu Edmonda Dantese, plnýho lásky, zrady, pomsty a dobrodružství a odmítal jsem se stěhovat zpátky do reality všedních dnů. Tohle se mnou dokážou už opravdu jen filmy s nálepkou "nejlepší z nejlepších".

plakát

Saloum (2021) odpad!

Jean Luc Herbulot by měl 100x napsat "už nebudu točit filmy, už nebudu točit filmy, už nebudu točit filmy" , pak jít někam do prdele a tam se doživotně stydět.

plakát

Sex ve městě (1998) (seriál) 

Holky buď rovnou šukaj a nebo se o šukání bavěj, za mě top večerníček před spaním. Jo a holky jednomu frajerovi se tam říká "pan božský"........ kdyby jste náhodou nevěděli jako mě oslovit.

plakát

Na návštěvě (2015) 

Ach jo, Manoji tak svěží vítr si kdysi bývával, ale tohle by natočil líp i student čtvrtýho ročníku. OK pointa sice dobrá, ale dal by se z ní bejval udělat mimořádně výživnej desert a tady to bylo vysloveně odfláklý a ztratilo se v to v tucto banálních dialogů. Vrcholem všeho je závěr, který nemohl mistr myslet vážně, to bylo skutečně děsivý, ale v tom kam až kdysi talentovaný režisér dokáže klesnout.

plakát

Premiantka (2024) 

Vlastně klasická tuctová svádírna sexy studentka versus nadrženej učitel s velikánským egem aneb co dokáží "nádodně" položené bichle na školní lavici rozehrát. Jo jenna mě přijde sexy a Martin Freeman umí zahrát, takže neříkám, že jsem nudil. Za nejvydařenější pasáže filmu považuji literární četbu a pak ztvárnění napsaného příběhu. Naopak za vysloveně debilní považuji konec na lepší trojku se to ale s přehledem dostalo.

plakát

Rivalové (2024) 

Film mě nadchnul především svým vícevrstvým scénářem, protože to pořesahuje ať už klasickou sportovní zápletku, ale i vztahové věci zde jsou napsány hodně kvalitně a všechno je to natočený svěžím sexy stylem a ani chvíli nenudí. Flashbacky fakt nemusím i když chápu, že někdy jako třeba zde to má svůj smys, ale tady mám dojem, že paradoxně komplikovaně netuctovému vztahu dvou pánl a jedné ženy to spíš ubralo, než prospělo, resp. cítil jsem, že jsem mohl dostat více silnějších scén. Ale jak říkám, kvalitné, chytrý, kamera taky nabídne zajímavý záběry, třeba "když diváka mění v tenisový míček na chvíli" .A pak tu máme herecké výkony, kluci dobrý, ale královna je tady Zendaya, ta je tady za luxusní mrchu a zjevně jí to hodně bavilo. A mě zase hodně bavilo koukat na tenhle biják.

plakát

Mizerové: Na život a na smrt (2024) 

Pořád to má styl a sexy miamský vizuál, ale už se přece jen vytrácí nadrzlý humor Mizerů na úkor řešení věku a s tím související zdravotní trable, to fakt ne. Co mě však vadilo nejvíc je práce Robrecht Heyvaerta, já si místy připadal, že to je kamereman co zrovna dostal vycházky. Jestli něco nemusím, tak záběry, kdy já jako divák na akčnéí scénu čumím z pozice pistole, nebo lítám záběry z místa na místo co sekundu, až budu chtít hrát playstation, ušetřím si cestu do kina. V dnešní době, aby akční film, který má alespoň nějakou úroveň i když scénář je značně obroušenej pohledal, takže budu v hodnocení smířlivější a dokonce věřím, že pokud někomu nevadí, kamareman, kterýmu vysadili před natáčením prášky užije si to. Já si příští radši pustím předchozí díly série, který jsou špičkou žánru a ne půrměrem, jako tento kousek.

plakát

Na sever Severozápadní linkou (1959) 

Já vím, že jsem tady kdysi napsal, že s filmy Alfred Hitchcocka jsem skončil, protože dívat se najeho dílka s následním čtením zdejších adorujích komentů na mě psůobilo stejně, jako kdyby mě někdo tvrdil, že E.T. mimozemšťan se ožral na Žižkově. Nicméně když se sejdeš s claudelem a pomem a slovo dá slovo, zadrinkuješ si a pak z toho vyleze i konverzace o Alfrédovi a ani nevíš jak a už držíš v ruce disk s filmem Na sever Severozápadní linkou a slyšíš pomův průvodní doslov "jestli se ti nebude líbit ani tohle..." . Ovšem nutno říct, že konečně i u mě Alfred Hitchcock dostál slovu mistr hrůzy, protože když jsem se ráno ve 12hodin vzbudil, vyděsil jsem se že jsem disk nechal v taxiku a budu tak prvním člověkem, který pomovi rozjebal jeho ultimátní sbírku filmů, takže mě čeká smrt. Naštěstí se ukázalo, že disk v klidu vegetí u přehrávače, takže šup do něj ať mám to utrpení co nejdřív za sebou. Ale pozor nastalo velké překvapení, film se mě líbil. Především díky opravdu skvělému scénaři, velmi kvalitní obrazové složce, mimořádně dobře napsané hlavní ženské postavě, dokonce možná jedna z nejlpších ženských hrdinek vůbec a to už vůbec nemluvím o tom, že Eva Marie je super kočka. Oceňuji, že Alfréd měl konečně i jasno v tom jaký žánr chce natočit, zkrátka si to ve všech filmařských složkách sedlo a já dostal opravdu kvalitní napínavej biják a nebýt posraný finálovky, bůh ví jak by to s mým hodnocením bylo, ale i tak uznávám, že film je mírně nadprůměrná podívaná, která za ten čas stála.