LionelHuts

Tak při výběru tohoto filmu bych se asi s nikým moc neshodl. Mě se to ale líbilo velmi a byl to první film, ve kterém jsem objevil Christiana Balea. Líbil se mi ten koncept, líbily se mi inovativní souboje, líbilo se mi to celkové depresivní zpracování a atmosféra. A taky se mi líbilo slovo Tetragramaton, Baleovy kožený hadry! a jeho pádné argumenty velké ráže. ()

Olafa

Důkaz, že miliony vražené do efektů aj. ještě automaticky neznamenají dobrý film. Důkaz, že akční filmy a sci-fi nemusí být bezduché (ačkoliv většina postav je, a to dobrovolně). Doporučuju však originál, protože český dabing je prostě otřesný, dokonce horší než slovenský a kazí dojem z filmu. ()

Sumy

Propracované a efektní bojové souboje,stilizace a výborný Christian Bale.Eguilibrium Sice tak trochu plave na hranici "Béčka" s "Áčkem" ale právě to mu dodává hutnou a silnou atmosféru podobnou jen tomu to filmu. ()

Bohulib

Nebýt logické chyby s výměnou pistolí a slabého konce (povstalci skoro bez boje převálcují vojáky), možná bych dal čtyři hvězdičky. V závěru byl taky zajímavý souboj na pistole, který nahradil očekávanou šavlovačku samurajskými meči. ()

tarzan

Nic moc základní myšlenka z románu 1984 ( tam je to však bez drog ), zbytek kopie Matrixu v béčkovém stylu. Nechápu jak tady může mít tak vysoké hodnocení. Pro mě nic moc. ()

jcall2bad

Vize budoucnosti bez emocí není nic moc, ale není to ani tak moc příběh či děj, kvůli čemu jsem si tento film zamiloval. Spíše je to ta velmi svižná a "originální" akce, která mi prostě sebrala dech. Přiznám se, že v případě sci-fi nelogických bejkáren, jako je toto nejsem opravdu příliš náročný. Já se při sledování tohoto filmu prostě chtě nechtě skvěle bavil a o tom, jak moc logický či nelogický to je jsem vůbec nepřemýšlel. A to je dost možná dobře. ()

drozd

Christian Bale byl opravdu dobrá volba pro chladného nabušeného agenta, který postupně taje. Hodně to připomíná Orwella a Bradburyho dohromady (z literárního pohledu, z pohledu filmového je to taky syntéza několika filmů), ale z toho slepence vylezl pro mě dost výborný film, u kterého se člověk fakt nenudí. ()

Ondie

Tento již kultovní snímek sice kopíruje mnoho známých knižních i filmových bestsellerů bez přímé návaznosti, ale i přesto je velmi trefný ve všech fázích filmu. ()

FireBlader

Navzdory občasným vysokým dávkám okaté schematičnosti, předem vytušitelného patosu a efektních soubojů pro pobavení oka, i když naprosto mimo rámec realističnosti, mě tento film víc než jen přikoval k sedačce. Ačkoli ústřední myšlenkou filmu nastolená vize budoucnosti není příliš pravděpodobná, poskytuje úžasné možnosti rozvíjení v propracovaný příběh. A tohoto potenciálu autoři využili bezezbytku. Výsledkem je tedy poměrně zajímavé zamyšlení na tím, co by, kdyby, a úžasná podívaná pro oko. Vizuální stránce filmu opravdu nelze vytknout nic. Kdo se na Equilibrium podívá, jistě neprohloupí! ()

Henk

Nejsem odsuzovatel filmů jako Matrix apod,ale musím říci, že jsou na mne příliš rychlé, takže jsem je vlastně spíš nepochopil, než že by se mi nelíbily. Název "Equilibrium" mne zaujal,ale měl jsem trochu obavy, že budu jako tradičně na jiném zájezdě, ale naštěstí tomu tak nebylo. Jestli chtěli tvůrci vnutit divákovi "skoro" pohádkový příběh, obalený kontrastní, ocelově studenou atmosférou postapokalyptického světa, postavený čistě na emocích, v případě mé osoby se jim to dokonale podařilo. Christian Bale je trochu jako chameleon a dlouho jsem mu nemohl přijít na chuť, ale po herecké stránce to zvládl výborně. Rozhodně je toto dílko u mne výš, než třeba výše zmiňovaný Matrix, který jsem nestíhal. ()

todoyle

Jakýsy nepovedený brácha Matrixe. Mnohem slabší myšlenka, celkově dějově slabší, efektově se mi to vcelku líbilo. Akce také spousta, takže pokud si to nepustíte proto aby to do vás vrylo nezapomenutelný zážitek, a jste odhodlaní jen tak koukat na spoustu střelby, proložené prvky bojového umění, tak to bude ono. ()

Adolf47

Mám rád nízkorozpočtové filmy. Absence nebo minimální použití digitálních triků nutí filmaře improvizovat a výsledek je někdy fenomenální, viz. např. první Star Wars. Takové filmy musí mít, aby obstály proti konkurenci, jenž na pozlátku šestřit nemusí, lepší příběh nebo alespoň námět a herci ze sebe musí vydat to nejlepší. Takovým filmem jsou Star Wars, takovým filmem je Matrix a takovým filmem je i Equilibrium. A Christian Bale je Pan Herec! ()

207

Zhodnotil by som to ako dobrý film. Síce sa skoro vždy snaží tváriť čo najviac cool, no niekedy má zaujímavé scény. I celkové audio-vizuálne pojatie je na B-čko celkom pokrokové. Po obsahovej stránke toho ide vyčitať viac - niekedy konanie postáv nedáva zmysel a vtedy je trochu obtiažne sa zorientovať v deji. No námet filmu u mňa obstál na 100% (môj obľúbený námet dosahovanie slobody či boj jednotlivec x spoločnosť). Kurt Wimmer je macho cez akciu a bude rozumné sledovať jeho tvorbu aj nadalej. Celkovo teda taký lepší priemer s mierne prižmúreným okom. ()

SONYAGENT

Velmi kvalitně natočený snímek s již známou námětovou podobou, který mě i přesto, že se velmi podobá Matrixům a spol.. dost nadchnul. Líbí se mi herecké obsazení, líbí se mi kvalitní hudební výprava i akční scény, které z filmu dělají vskutku výbornou jízdu po celých sto minut. Film nemá hluché místo. Scény do sebe zapadají.. Pouze kopírovaná scéna z chodby v závěru filmu, kdy se "Neo" utká po svém s 50 protivníky, je trošku nedomyšlená a okopírovaná. Jinak k filmu se rád vracím a patří mezi mé nejoblíbenější. ()

Koffe

Futuristický akčňák z depresivní budoucnosti kde nejsou žádné emoca a city. Připomíná mi to román 1984 od Orwella. Vesměs to není špatný film, spousta dobrých bojových scén a muj oblíbený Christian Bale si vysloužili lepších 70%. ()

Fabled

Podle mě nejhloupější a nejmíň realistický námět ze známých dystopických románů. Hlavní myšlenka, že postavy by neměly mít žádné emoce je úplně pasé, vzhledem k tomu, že se ve filmu se pořád objevuje vztek, strach, pohrdání, škodolibost atd. U bojů jsem se musel smát, ale Christian Bale je jako obvykle výborný a právě díky němu 3,5*. ()

saaaky

Perfektní, jednoduše perfektní snímek. Zaujme nejen svým originálním nápadem, který naopak dle mého názoru není vůbec kamenem úrazu, i přestože je trochu podivné, aby si všichni dobrovolně píchnuli citů amnezující drogu. Za další - perfektní provedení soubojů, kamery i jednotlivých scén. Film Vás do sebe vtáhne, celou dobu žvýka a nakonec totálně vyšťavěné vyflusne a zanechá ve vás velmi silný zážitek. Film, u kterého kápne slza, u kterého budete kulit oči, budete překvapení a nakonec spokojeni s tradičním happy endem. Podle mě velmi vydařené akční sci-fi. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda