svist10

Problém je, že jinde než při akčních scénách není využit ani kousek invence, nebo vlastního nápadu. A tak přestože to Bale celé odtáhl na vlastních ramenou, bohužel to výš jak na průměr Equilibrium nevytáhne. Produkční kvality taky nejsou žádná výhra, digitální triky jsou dík rozpočtu doslova hnusné a scénář nemá odvahu ani na jedinou aspoň trochu šokující scénu, rádoby překvapivé zvraty jsem byl schopen odhadnout před tím, než se staly. Takže je to průměr, hlavně díky pohledné akci. P. S.: Obsazení Seana Beana už beru jako regulérní spoiler. ()

NiennaTasart

Prvotní nápad dobrý, herecké výkony taky ušly, ale už asi od poloviny filmu bylo jasné, jak to dopadne. Souboje kromě nesmyslných otoček jinak velmi efektní! ()

hburda

Když vykradete 451° Fahrenheita spolu s 1984 a sem tam do toho přimixujete Matrix, tak dostanete Equilibrium. Naprosto neoriginální film, který nepřichází s ničím novým a jen využívá pořád a dokola ta samá klišé, která jsme viděli už asi 1000x. Nemůžu říct, že by to byla totální ztráta času, ale víckrát už to vidět nechci. ()

raru

Myslím si,tento nenápadný film je vééľmi podceňovaný,ale hlavne nedocenený.A zostane navždy v tieni Matrixu,čo je škoda. ()

Peedzey

Přišlo mi to tedy dost slabé, uvažovala jsem i nad dvěma hvězdičkami. Některé scény mi přišli až směšné. Možná je to tím, že jsem viděla hodně podobných filmů a srovnávám. Skoro celou dobu jsem myslela na Matrix a Minority report, a oba jsou o hodně lepší. ()

ssarka

kniha geniálního Orwella s názvem 1984 volně převedená na plátno,bohužel víc než špatně...moc moc chyb v logice příběhu a to já opravdu nemám ráda...s tím jděte mílý tvůrci do prdele!!!!! ()

Gamine

Na tu dobu to stylově vypadalo dobře, nadčasově.. nejvíc mě tu asi bavily bojové scény v podání Christiana Balea ()

mansonn

Jaj tie akcne sceny, dobry napad i ked stary ako ludstvo samo.... Co sme bez citov a ludskosti - americky podnikatel :-) vzdy si tento film rad pozriem znovu ()

bohyyy

Kult tohoto filmu jsem doteď nějak nepochopil. Celé to vypadá jako kdyby se Wimmer rozhodl vykrást Orwellův a Bradburyho fikční svět a s tím chtěl natočit svůj Matrix, ale naneštěstí s toho vylezla jenom pseudofilozofující zhovadilé béčko, kde ani ta akce není tak cool a originální, jak by se chtěla tvářit. ()

regin

Myšlenka špatně, gang-bang střílečky špatně, vizuál špatně, logika špatně. Film si hraje na něco, co není. ()

Zackk

pěkně udělané, nazval bych to moderní remake 1984 od Orwella: žádné pocity, myšlenková/citová policie, velký bratr/otec, s rozdílem že tady to končí klasickým americkým happyendem protože špatný konec by lidé samozřejmě nesnesli ()

smartynaf

Gattaca odehrávající se v Matrixu. Ch. B. super, i film celý. Až na posledních deset minut, kdy se všichni mezi sebou začnou šermovat střílejícími pistolemi a sklouzne celá atmosféra k jakési lysohlavkové jízdě. ()

as-minor

Taká slušná sci-fi „zábavka” s minimom emócií. Vizuálne podarená, ale s nie príliš zaujímavo spracovaným príbehom. Solídna dávka akcie pumpuje tempo filmu. To však brzdí alogičnosť celého námetu. Avšak stále sa jedná o kinematografické médium a to môže narábať s prestrenou látkou akokoľvek chce. Preto by som nerád uberal z hodnotenia len na základe logičnosti/alogičnosti filmu. Dve hviezdy z celkového počtu piatich som ukrojil najmä kvôli tomu, že celé to vlastne pôsobí trochu prvoplánovo a šablónovito aj na svoju dobu. Nemôžem si pomôcť, ale snímku chýba výraznejšia osobitosť, ktorú jej nedodáva ani herecká družina na čele s Christianom Baleom. Tým nechcem povedať, že by na plátne zlyhávali. Práve naopak odviedli výborný výkon, ale chýba tomu svojský „šmrnc“, ako z ich strany, tak aj z hľadiska komplexného výrazu diela. Opakujem však, že stále sa jedná o pomerne nadpriemernú, chutnú a ľahko stráviteľnú jednohubku k večernému odpočinku. ()

Kivis

Equilibriu docela dlouho něco chybí... že by emoce? Jako klobouk dolů před odvahou udělat film o světě bez emocí, ale kdyby se ty emoce kolem hlavního hrdiny začaly točit o něco dřív, vůbec bych se nezlobil. Úplně mě ani neoslovil ten feeling sci-fi z poloviny "devadesátek", až ex-post jsem zíral, že je film natočený až v roce 2002. Rozpočet na efekty musel být asi extrémně nízký. Ve starším Matrixu nebo v Mužích v černém jsou vizuální efekty o pořádný kus lepší. Ale ze všeho nejvíc Equilibrium podle mě sráží nevyážené balancování mezi tím, jestli se film bere vážně nebo ne. Všechny tyhle výtky se pak dokonale protnou v zářezu do obličeje jednoho ze záporáků. Jestli se v tomto filmu něco povedlo, tak vytvoření "divnoatmosféry", která však nemusí každému (třeba mně) sednout a perfektní akční scény. Gunkata je zábavná a atraktivní záležitost, takový elegantnější Jackie Chan styl... a už jsme zase u toho, oč tu běží... bere se Equilibrium vážně nebo ne? ()

Mistr119

Hodně kontroverzní film teda... Myšlenka mi přijde slušná (byť není to první film tohoto druhu), pominu to, že se lidi dobrovolně zbavují emocí, oukej, tak prostě mají vymytý mozek propagandou, to je celkem uvěřitelné. Ale ten závěr? Jako v průběhu filmu se tam občas objeví, že sice ukončili válku, ale paradoxně ji pořád vedou.. ale čeho jako tvůrci dosáhli tím závěrem?? Další válku ve jménu snad něčeho, čemu divák má uvěřit jako Vyšší Dobro?? Akorát se mění důvody bojů, ale podstata zůstává, i když divák na to nahlíží jako na "dobré"... 60% za kontroverznost, ale HODNĚ se teda zmítám v tom, jestli si film nezaslouží spíše 2*... ()

dauby

Hrozná hovadina. Myšlenka ubohá, scénář prostinký. Akční scény, které v Matrixu měly svoji logiku, tady působí úplně směšně. ()

Bragi66

Klerici střeží studenou puritánskou společnost budoucnosti před city a staromilstvím. Kdo nebere prášky, je odpadlík. Příběh ale nemá nijak zvláštní myšlenkový rozměr. Kdo však ocení SF akční pranice a střílečky ve stylu Matrixu, tak toho by to mohlo potěšit, neboť to má také pohledný vizuál. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda