Na lovu

Michael Čech

Kamera:

Jozef Halász

Účinkují:

Ondřej Sokol (moderátor), Dagmar Jandová, Aleš Háma, Ester Geislerová, Jakub Prachař, David Svoboda, Ondřej Gregor Brzobohatý, Adéla Elbel (více)

Světově úspěšný televizní kvíz, ve kterém si můžete porovnat své znalosti s nejlepšími kvízovými mozky Česka! Tým soutěžících se pod taktovkou Ondřeje Sokola snaží uprchnout lovci a vyhrát peníze. (TV Nova)

Lachtaan

Klasickou televizi už skoro vůbec nesleduju, už vůbec ne v čase, kdy v ní běží největší množství nejrůznějších soutěžních pořadů. Hlavně kvůli tomu mi více než rok unikal jeden z poměrně nových konceptů, k nimž jsem měl neoprávněné předsudky a teď ho hltám skoro denně. Takováhle forma odlehčené edukativní zábavy je k večeři naprosto ideálním společníkem. [viděno v Lepší.TV] ()

filmmovier

Baví mě to. Baví mě to moc. Konečně zase nějaká opravdu zajímavá a napínavá soutěž, přičemž to poslední rozhodně neplatí jen o závěrečné štvanici. Zajímavé otázky, půl na půl absolutně lehké a zcela tipovací, ale vsadím se, že nervy tady fungují dost, ani já si někdy nevzpomenu. Všichni čtyři lovci jsou rozhodně zajímaví soupeři a Ondru Sokola žeru, takže jsem spokojený i s moderátorem. Nadmíru. Doufám, že se tahle soutěž udrží a že se v ní začne víc vyhrávat! Ten koncept mi připadá boží. 90% v rámci televizních soutěží, navíc to má skvělou dynamiku a dává vzpomenout na Nejslabšího i na Milionáře. Díl se mnou vysílán 8. 3. 2023 (série III, díl 115). ()

Skuby47

Televizní soutěže mám ráda. Člověk zjistí hloubku svých neznalostí  a něco nového se dozví. Tato soutěž je svižná, poučná i zábavná. Co se týče toho, že by se jednalo o podvod na diváky v tom smyslu, že by lovci mohli znát předem scénář otázek a mohli si najít před vystoupením odpovědi nebo znát otázky i odpovědi a potrápit jen svou paměť, tak tady mluví proti početný štáb,  z něhož by jistě někdo na případný podvod na diváky upozornil. Taky si myslím, že lovci by se k nějakému podvodu nepropůjčili. Nevylučuji ale možnost, že se na tvorbě otázek podíleli. Co se týče výhry, která je v daném případě nízká a já jsem ji v desítce sledovaných pořadů viděla jen jednou, tak ta asi není podstatná. Soutěžící zřejmě dostávají honorář za účinkování v zábavném TV pořadu. Ondřej Sokol je vtipný moderátor a všech pět lovců bylo dobře vybráno. Vadí mi trochu vysílací čas soutěže, který se překrývá se stejným žánrem na ČT - A-Z kvíz a slovenským Duelem na RTVS, které taky ráda sleduji. Něco jiného je sobotní Hvězdný speciál se známými osobnostmi. Otázky jsou jednodušší, aby se umělci neztrapnili a lovec se občas vědomě zmýlí, aby se co nejvíc peněz vyhrálo na charitu. Tady bych řekla, že je to naaranžované. ()

BadassX

Anglicky originál Chase znám a česká verze není zase tak zlá. Sokol natrénoval pozice originálního moderátora, (včetně smíchu, na což se mohl s klidem vysr.at, protože je Sokol někdy vtipný) lovci si hrají po svém a jsou pro mě celkem fajn. Jen mi není jasná mladá Zorka Jandová, která určitě nemá vůbec žádnou protekci a super se sem hodí a všechno ví 😊 ()

mira007

Neskutečné, ale před týdnem jsem objevil tuhle vědomostní soutěž a je to od dob Milionáře jediná, která mne chytla. Možná, že slabším místem je jakože vtip za každou cenu u okének soutěžících, ale to je šumák, protože samotná soutěž má zajímavý systém, solidního moderátora a perfektní lovce. ()

• V reálném životě Viktorie „Belladonna“ Mertlová přednáší dějiny USA, Jiří „Doktor Vševěd“ Martínek je historik a pedagog, Václav „Pan Lišák“ Slabyhoudek právník a Jakub „Kalkulátor“ Kvášovský učitel na základní škole. (Olík)
  • Lovkyně Viktorie „Belladonna“ Mertová uměla číst již ve třech letech a při nástupu do školy ji chtěli poslat rovnou do druhé třídy. Před tímto pořadem se zúčastnila jako soutěžící pořadu AZ-kvíz (od r. 1997). (Olík)
  • Soutěžní přezdívka Viktorie Mertové „Belladonna“ je odkaz na bylinu rulík zlomocný (latinsky Atropa bella-donna). V jednom rozhovoru řekla, že se zkoušela spousta různých variant a tato fungovala nejlépe. (Olík)