Milovníkům hororového žánru dobře známý hrdina Pinhead jde s dobou! Tentokrát se vrací, aby s využitím svých rafinovaných ďábelských technik vyděsil všechny počítačové nadšence, kteří otevřou virtuální Lament Configuration na webu s adresou hellworld.com... (oficiální text distributora)

Nick Tow

Prísne vzaté: Hellraiser bez Barkera je ako Laurel bez Hardyho alebo Pamela Anderson bez silikónu. Ale ani jedno z "postbarkerovských" pokračovaní Hellraisera mi nepripadá tak strašné, aby som ho spláchol do odpadu. Kam podľa mňa patrí napríklad hneď druhé pokračovanie Saw. Hellraiser 8 je zhruba o tom, že v prvej polovici vidíme hompáľajúce sa kozy a v druhej hompáľajúce sa mŕtvoly. Takže jednu hviezdu dávam za kozy a druhú za mŕtvoly. Ako heterosexuálny nekrofil mám oboje rád. ()

HellFire odpad!

Ubohý film, který má s mytologií Hellraisera společný jen název, kostku a Pinheada. Tvůrci se inspirovali x-tým dílem Halloween: Ressurection (bláhoví blázni) a nacpali partu teenagerů, kteří nevěří v existenci kostky a vůbec celé mytologie do baráku, kde dostanou na prdel. Aby se neřeklo, že to celé stojí však vy víte za co, nacpali tam alespoň dost sexu. Nebylo by to správné pokračování, kdyby na konci nějaký ... zase neotevřel kostku a jede se dál. ()

3n3my

Ani ôsme pokračovanie Hellraisera ma nejako veľmi nesklamalo - na rozdiel od hodnotení užívateľov. Prevažnú väčšinu asi sklamal príbeh, ktorý nemá až tak veľa spoločné s pôvodným námetom. To však nemení nič na tom, že aj toto spracovanie je kvalitné, má slušnú zápletku (ktorá vygraduje v závere), nostalgicky pripomenie Pinheada a spol, a najmä - pobaví! ()

petero

1. dobrý ťah: Postavy v tejto časti bez problémov vedia kto je to Pinhead a dokonca jeden predstaviteľ má aj jeho portrét na tričku. Hellraiser je dokonca už aj na internete a keďže všetci dobre vieme, že je to iba film – no prečo si ako skvelú hru nezahrať ako otvoriť kocku rovno cez obrazovku monitora – osudná chyba. 2. dobrý ťah: Obsadenie Lance Henriksena – je vo svojej novej démonickej úlohe dostatočne charizmatický a hlavne oživuje túto sériu. 3. dobrý ťah: Pomrkávanie pre skalných fanúšikov na predchádzajúce časti. Dokonca tu nasleduje změna: už tu nevylietajú žiadne háky na reťaziach aby obete efektne roztrhli, ale cenobiti vykonávajú svoju prácičku ručne stručne. Teraz ešte neviem či to je fajn ale záverečný mord je celkom slušný. Celkovo séria bohužiaľ nevybočuje zo štandardu zabehnutých častí realizovaných súčasným režisérom. Nič výnimočné. ()

BlackTom

Prekvapivo zábavné a odvážne. Som rád, že Bota túto otrasnú sériu aspoň dôstojne ukončil, keď svoje režírovanie tak nedôstojne začal. Hellraiser: Hellworld už naozaj nemá ani štipku z dusivej atmosféry prvého Hellraisera, no aj tak celkom solídne funguje a baví ma takmer rovnako ako Hellbound Heart: Hellraiser II. a určite viac než ostatné časti. Posledná (dúfam!) časť už nie je gorefestom ako jednička a dvojka, skôr sa to dobre hrá na moderný slasher, čo mu celkom dobre ide. Lance Henriksen je dokonalý, pointa závratne príjemná a mordy sú fajn. Trvalo to, ale konečne môžem skonštatovať, že sa jedná o vydarený priemer. Suma sumarum: H1, H2, H8, H3, H7, H5, H4, H6. ()

• V čase 11:06 se hlavní postavy vydávají vozidlem na sraz Hellworldu. Toto vozidlo má rumunskou poznávací značku. V čase 12:14 po příjezdu na party má americkou poznávaci značku. (Horryx)
  • Lance Henriksen (Host) dostal po konci filmu od produkce velkou čokoládu ve tvaru Pinheada (Doug Bradley). Musel ji však odmítnout, jelikož je alergický na čokoládu. (ČSFD)
  • Jedná se o poslední film série, ve kterém ztvárnil Doug Bradley Pinheada. Stejnou roli ve snímku Hellraiser: Revelations (2011) odmítl pro nízký honorář. (cinemag)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)