barrahir

Původně jsem chtěl dát 3*, ale další hvězda pro Johnnyho Deppa v životní formě. Asi se podívám na nějaký film od Eda Wooda. :) ()

Silviaxx

Skvelý JP vo filme od úžasného TB, už len toto je predpoklad toho, že taký film je podľa môjho gusta. Ak sa k tomu priráta ešte tragikomická biografia o hollywoodskom režisérovy tak nemôžem povedať nič iné ako že sa mojej duši dostalo opätovne pohľadenia. ()

Lukoye

Musel jsem tento film vidět dvakrát a potom si ho ještě nechat nějakej čas rozležet v hlavě, abych se do něho zamiloval. V pomalém tempu se táhnoucí příběh režisérovi, jeho podivné partě herců, nebo spíš spolupracovníků, a o točení za každou cenu. Neustále točí strašný propadáky o neskutečnejch kravinách, o útocích umrlčích mimozenˇˇtanů atd. Neustále nemůže sehnat peníze na točení a tak se dělá co se umí. Nejlepší je Bella Lugosi, herec který má svoje nejlepší léta už dávno za sebou, hrál prvního drákulu a stal se pojmem. Jenže teď už je jenom narkoman těsně nad hrobem. Ed ho ale miluje a někdy točí filmy vlastně jenom kvůli tomu, aby měl Bella co jíst. Dost dlouho mi trvalo, než jsem tady skousnu Deppa, protože děsně přehrává a někdy se to těžce snáší. ()

joker2

Nejlepší film o nejhorším režisérovi všech dob. O tom, že člověk musí jít za svými sny, i když to ostatní neocení. Základní úvod pro ty, kteří by rádi filmy Ed Wooda jr. viděli, ale nejsou si jisti, zda by dokázali ocenit jeho sofistikovaný amatérismus (budík jako nejvyšší mimozemská technologie, zdůraznění kulis jako falsa, film o zálibě v angorských svetrech, poslední životní role velikána horroru Bély Lugosciho, létající talíře na provázcích s vybuchujícími bouchacími kuličkami, neuvěřitelné propojení archivních záběrů a záběrů nafilmovaných - nevěřili byste na čem všem se dá ušetřit). Skvěle odvedená práce Tima Burtona (i když z poetiky jeho filmů zůstalo v tomto filmu jen velmi málo), Johnyho Deppa a zejména Martina Landaua. Skvělé gagy i úžasná didaktická funkce tohoto flmu by měla být povinností pro všechny milovníky béčkových, nízkorozpočtových a trashových filmů. Mohu jen doporučit - vhodné i pro černobílou televizi. A málem bych zapomněl na bělovlasého Murraye, který je jaksi vtipný sám o sobě. ()

TomasKotlant

Ohlédnutí za zapáleným podivínem filmové historie Edem Woodem v netradičně černobílém, jinak však zcela typickém vizuálu Tima Burtona. ()

senyor

Krásny film. Burton dokázal zobraziť život a filmy Eda Wooda objektívne bez toho, aby ich zosmiešnil alebo zhanobil a práve naopak, vzdáva im úprimný hold a poctu. A keď nie filmom ako takým, tak určite Woodovi samotnému, ktorý bol minimálne v Deppovom podaní dôkazom toho, že človek môže byť naivný čudák, vytrhnutý z reality a ostatným na posmech, ale napriek tomu s trochou entuziazmu a nadšenia pre svoju vec môže dokázať, že sa naňho len tak nezabudne. Na filme treba vyzdvihnúť navodenie dobovej atmosféry, Deppa, ktorý si strihol jednu z vrcholných rol kariéry, emocinálne nabité a trefné zachytenie vzťahu Eda s Belom, scénu s Orsonom Wellesom(!) a hlavne tradične svojský Burtonov humor, ktorý je dokonale dávkovaný na vyvolanie úprimnej sympatie k Woodovmu dielu a dotvára režisérov obdivný, chápavý a necynický obraz o najhoršom režisérovi všetkých čias. Vrchol spolupráce Depp + Burton. ()

trepka

asolutně perfektní, v každém detailu! co víc říct k tomuhle naprosto dokonalému filmu...Snad jen, komu vadí, že cpe Burton do všech filmů Deppa, ať se podívá na Ed Wooda a možná mu dojde proč. ()

Boomstick

Krasna pocta Bckovym filmom ale hlavne filmovemu umeniu ako takemu.Horkosladky pribeh o cloveku ktory isiel za svojim snom tak povediac cez mrtvoly,ignorujuc pri tom vsetku tu kritiku a natlak celeho svetu.Film ako keby ani nenatocil Tim Burton,velmi dospely a inteligentny film,dusevna motivacia pre kazdeho umelca. ()

Petrus1

Na tenhle film jsem se hodně dlouho těšila a hodně dlouho připravovala. Chtěla jsem prostě vidět nejprve pár filmů od opravdového Wooda. No, a jelikož už se tak stalo, mohla jsem juknou na tohoto Eda Wooda. Věděla jsem dopředu, že se mi ten film prostě líbit musí! Vždyť tam hraje můj nejoblíbenější herec Džoník, natočil to můj nejoblíbenější rejža Burton, mihne se tam (a to mě trochu sere, že jen na krátkou dobu) krasavec D’Onofrio, no a v neposlední řadě je to o Woodovi (kterej byl prostě tak špatnej až byl vynikající). Nevím, jak moc je toto dílko pravdivé, ale ani jsem netušila, že Ed byl až takovej zoufalec! Prostě on tak moc chtěl točit, že by pro prachy udělal cokoliv! Jako nechat pokřtít kvůli filmu celej „štáb“, je prostě zoufalost, nic jinýho! :-) O jeho slabosti pro ženské šaty jsem věděla, ale bylo opravdu až tak vážný!? Jako vidět miláčka Deppa bez zubů, v šatičkách pro břišní tanečnice a blond paruce se mnou dost zamávalo! :-) Si nejsem docela jistá, že se mi ještě vůbec líbí! :-D Tahle úchylka je docela dost praštěná i na mě! A já opravdu snesu hodně! :-D Taky sem nevěděla, že Bela byl takovej feťák, poděs a vztekloun. No, tak se ani nedivím, že se nakonec stal Edovým nejlepším kamarádem…ona celá ta banda kolem Wooda byla dost podivná! ;-) A co se týká Burtonova zpracování, tak je vidět, že Tim opravdu moc chtěl natočit film, kterej bude poctou pro Eda, protože hodně dbal na tom, aby ty ukázky o tom, jak Wood točil, byly opravdu jako od Wooda! Jako z chobotnice jsem zase prostě nemohla! A závěrečné zpracování o Plánu 9? Naprostá nádhera! A čb forma byla luxusní volbou! A herecké výkony? Mám něco dodávat? Jo, dodám…tušila jsem, že se ten film prostě bude muset nějak dostat do mé Top 10. A tak se také stane… ()

Gastovski

Docela vtipná óda na nejhoršího režiséra všech dob. Bohužel ani jeden jeho "skvost" jsem neměl tu čest shlédnout, tudíž musím věřit Burtonovi, že se tak opravdu stalo. Herecké obsazení v čele s Deppem a Martinem Landau skvělé a černobílé provedení filmu jistě prospělo. U scén, jak se natáčely Woodovy filmy jsem se válel smíchy po podlaze a chtěl bych být v té době, kdy se natáčel originál. Musela to být neskutečná prdel. ()

PanPes

I tvůrčí nadšení bez jakékoliv špetky talentu z vás občas udělá obdivuhodnou osobu. Příběh člověka, který se proslavil stvořením nespočtu nudných filmů je hořkou ironií osudu, aneb cesta ke slávě dojde svého konce mnohdy až po smrti jedince - a právě takový byl osud člověka jménem Ed Wood. ()

ASSBURGER

Nádherná čierno biela životopisná dráma o síce nie až tak známym režisérovi ale aj tak, hudba bola v skutku dobrá. No proste krásne zobrazenie ako fanúšik čierno bielych, životopisných filmoch by som chcel podotknúť že obraz a kamera boli parádne, scenár bol tiež perfektný,ale zo všetkého sa my páčil najviac asi začiatok,úvod ktorý ma zaujal hned od začiatku. V tomto filme je vidno že Johnny Deep ma aspoň jeden film pri ktorom som ani na sekundu nepocítil ža prejavujem známku nudy. 5/5. ()

Bozvav

Úžasný film o filmu, respektive o tvůrci, jenž sám o sobě nic světoborného nikdy nevytvořil. Snímek jenž bere za srdce svým řemeslným zpracováním, dobovou atmosférou, ale i hloubkou sdělení. Velmi dobrý a zdařilý. Za mne 85%. ()

Sentido

Ed Wood je fantastickou postavou, vedenou střelkou vnitřního kompasu neochvějně cestou respektu a mezilidskýho porozumění. Co tady Burton měl, tak na svojí cestě filmařinou postupně poztrácel. ()

Burton a Waltz mají „velké oči“

Burton a Waltz mají „velké oči“