Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

velkyvezir

Žádné velké umění, ale když v televizi nic není, dá se na to dívat. A pro Američany je to snad srozumitelné vysvětlení, co je to globální oteplování a jaké může mít pro Zemi důsledky. ()

korndaddy

Další katastrofickej film, kterej mě utvrdil v tom, že to není žánr pro mě. Ale na rozdíl od jinejch, na DEN POTÉ se dalo koukat. ()

HiddenDragon

Pro me se Emmerich jednoznacne zapsal do povedomi jako tvurce katastrofickych filmu "Dnem nezavislosti" (1996) a uz se mu to nikdy nepodarilo zopakovat. Myslim ten uspech. Protoze paradoxne od te doby natocil nekolik hodne podobnych snimku. Vsechny maji megalomanske i hrdinske sceny, slusne triky a samozrejme zdemolovana mesta a lidske obeti - mimochodem po celem svete, to je pro pocit ohrozeni lidstva u Emmericha dulezite :) Ale pribeh se da casto rict jednou vetou, a tak jsou jeho filmy uz jen takove oddechove popcornaky. I "Den pote", i kdyz je nepopiratelne ekologicky zamereny a dava pres drzku "moderni civilizaci", ktera nakonec musi prosit "treti svet" o pomoc, tak tezi z hrdinstvi D. Quaida, ktery jako spravny tatik nenecha nikoho na holickach :) K tomu trocha romantiky, sentimentu, znicene L.A. a NYC a je to. Jako kouka se na to bezvadne, to ano. Ale prijde mi ze je to trochu plytke, trochu moc sablonovite. Ze uz tomu chybi ten cool pocit, co byl prave u "Dne nezavislosti" a ktery treba posledni dobou vzbuzuji filmy od Nolana, nebo P. Jacksona. ()

Sajuska1991

Zpětně koukám na hodnocení, a vlastně už ani nevím čím byl tenhle katastrofický film lepší ... fakt nevím, achjo, už mi všechny ty filmy o konci světa splývají do jednoho ... ()

Zagros

Den poté je filmová propaganda tábora bojovníků globálního oteplování s velkým rozpočtem. Antropologické vlivy na krajinu jsou neoddiskutovatelné a to, že lidstvo převážně planetě škodí svými zásahy, je snad už jasné většině. Sám mám rád dokumenty a třeba i filmy, které na tento problém upozorňují. Nicméně to, že občas nejhlasitější tábor ochránců planety Země značně přehání a vytváří podobné přestřelená díla, se mi už nelíbí. Fajn vizuál, sympatické obsazení, v rámci žánru dobré efekty, akce i herecké výkony, … to jsou klady filmu. Ty ale nemění nic na faktu, že jde o přepálenou blbost, která se jen díky pár dobrým složkám sotva udrží na dvou hvězdách. Roland Emmerich se někdy kolem roku 2000 zaměřil jen na to, jak za obrovské prachy udělat jen dobrý vizuál a EFEKTNÍ digitální efekty. Zbytek filmových ingrediencí už pro něj přestal být podstatný. ()

Hopper

Klasický Emmerich, ktorý ale sa začína mierne lepšiť. Jasné víťazstvo formy nad obsahom a hlavne CGI chlapci dostali skutočne hodne priestoru na to, aby sa vybláznili, čo sa im aj striedavo lepšie či horšie podarilo. Nechýba ani zopár vtipnejších momentov, prehnaný patriotizmus až tak nebije do očí a celé to slušne odsýpa. Rozhodne to ale netreba brať vážne, aj keď predsa len... ()

cab

Katastroficky blockbuster od experta pres tento zanr, Emmericha, ktery tentokrat upozornuje na globalni oteplovani. Cely proces je ve filmu zrychleny, ale mne to nevadi. 75% ()

DocBrown odpad!

Tak prvne musim opet vylit kybl hnoje na hlavu ceske distribuce, ktera misto toho aby doslovne prelozila nazev (Pozitri), tak zneuzila jmeno skveleho filmu The Day After, ktery je na zcela opacnem konci zebricku kvality. Co se tyce filmu samotneho, Emmerich asi dostal ideu "natocim katastroficky film jak zamrzl New York". Ocekaval jsem nehorsi a kupodivu jsem ho na zacatku jeste nenasel. Ty hurikany, tornada, padajici kusy ledu, no dejme tomu, uz jsem uvazoval o jedne hvezdicce. Ale pak uz je dej ovladam mozkem chorejsim nez ma Al Gore, more se zvedne z nenadani o par metru a hned zamrzne. V tu chvili chybel uz jen Manbearpig. Zbyle dve tretiny jsou uz totalne o nicem, nejake preziti syna-otce, kresleni vlci, zmrzle americke vlajky, takze nakonec ani za tu jednu hvezdu. I kdyz na druhou stranu jsem se naramne nasmal, jak utikali pred mrazem jak pred nejakymi chapadly obri nestvury. 10% ()

Theraphosa

Po druhém shlédnutí si ťukám na čelo,jak jsem kdy mohl tomuto snímku dát 3*.Některé scény byly sice dechberoucí,ale ti vlci byly Děs!Nemluvě o hlavní hrdince a celkové idiocii plnění slibu Jacka Halla. ()

MareT.

Člověka až zamrazí, co se vlastně může na tom světě jednou stát! Ale i přesto je škoda, že se veškeré peníze utratili v první půlce filmu, protože pak už nepřišlo nic zajimavého! ()

Přemek

Remake skvělého filmu. Remake, do něhož byly násilně vměstnány ekologické žvasty. Dvě hvězdičky za postavu muže, který našel odvahu zachovat alespoň Gutenbergovu Bibli, zatímco ostatní spálili, co se dalo, aby zachovali svůj mrzký život. Raděj ať po nás zůstane kompletní knihovna, než banda teenagerů a bezdomovec. ()

dopita

Megaloman Emmerich opět ničí planetu. Nakonec proč ne, i když je to hrozná kravina. V první půlce má film docela šmrnc, druhá už dost nudí. Je to především tím, že ty největší trikový orgie skončí někdy v půlce filmu a pak už se téměř nic spektakulárního nekoná. Dennis Quaid natáhne pohorky a jde do New Yorku zachránit synáčka (což je blbeček, ale naštěstí ho hraje Gyllenhaal, takže to tak nevadí), kterej utíká před zimou (ach bóóže ty vole…), bojuje s digitálníma vlkama a tupým scénářem. Najde ho v knihovně u krbu (ty vole já se poseru…). A konec. Proč tam ale lez, jsem nepochopil. On by si asi synátor v samém závěru filmu na mrakodrapu nestopnul vrtulník, stejně jako všichni ostatní – a že jich je a to tam prej měli všichni chcípnout. No hovadina je to strašná. Demence v podobě scénáře nezná mezí. Jaký houbičky scénárista baštil snad ani nechci vědět, ale bylo jich hodně. Naštěstí Emmerich z toho udělal jakš takš koukatelnej film. Mě jeho styl celkem sedí, teda když demoluje planetu. Jakmile se vrhne do minulosti je to z toho strašná zhovadilost (především Patriot je ukrutná srágora). Den poté je z jeho katastofickejch filmů nejhorší, ale koukat se na to pořád dá. ()

Holina

To nejlepší z filmu je už v traileru, ale i tak je to pěkná apokalyptická podívaná. Akční a dramatické scény, kdy příroda likviduje město, jsou bohužel spojovány vskutku nudnými a zdlouhavými blábolivými pasážemi, ovšem odpouštím režisérovi zbytečně přetaženou stopáž. ()

pavlikv

Tržby v USA za první víkend: 68 743 584 $ (3425 kin) Náklady na výrobu: 125 mil. $ Náklady na reklamu: 50 mil. $ ()

Rssa

Klasická emmerichovina, tzn. zničení skoro celého světa, se vším všudy - megalomanskými efekty, obrovským patosem, rodinou na pozadí katastrofy a happy endem s vyhlídkou lepších časů. Ničím se nevymyká, Quaid jako hlavní hrdina slušný. Solidní řemeslo. 70 % ()

Tydlidáš

3/10 - Speciální efekty se mi libili, námět novodobý doby ledový taky, ale ty nelogičnosti a debiloviny v některejch scénách mě dost zklamali. Jinak herecký výkony byli taky dost slabý a závěr, kdy bylo jako všechno po tejdnu zas v pohodě, kluka našel táta v knihovně a lidi vylejzali na mrakodrapy v kterejch praskali skla mrazem..... Tohle fakt nemusim.... Jinač dobrej komentář Červeňák. Ostatní filmy tohodle režiséra mi nepříjdou tak špatný, ale tenhle mě fakt zklamal.... škoda. ()

AdamesWWE

[7/10] Emmerich to skúša opäť, tentoraz zamraziť celú našu rodnú planétu zem. Určite je Roland v tomto žánre jeden z najlepších a najskúsenejších, v tomto filme zvláda to čo má v pláne na vysokej úrovňi, aj ked´ si určite myslím, že do toho filmu mohol dať viac, takže z mojej strany je aj mierne sklamanie. Vážna téma prepracovaná do najmenších detailov, v ktorej pozadí sa ukazuje vzťah otca a syna, ktorý má byť celou pointou filmu? Mna to nejak príliš nezaujalo, hlavný predstaviteľ Dennis Quaid je síce vynikajúci a sympatický ale postava jeho filmového syna ma príliš nezaujala, čo je škoda. Ostatní na placi už podávajú iba to čo majú, nič prevratné, ale v rámci možností dobré. Deň potom je dobrý film , ktorý sa snaží mať vážne tempo pretožťe Emmerich si zobral na mušku vážnu ekologickú tému a zvláda ju nadštandartne. No u mna sa nedostavila práve tá vážna atmosféra, ktorú som si od filmu sluľoboval. Prvá pol hodina bola päť hviezdičková, po nej naneštastie úroveň o niečo klesne a nezlepší sa to. Prečo to tak je? Ostatné je všetko predvídateľná stopáž kde vieme čo sa stane, no Emmerich to dobre zakrýva mnohými katastrofickými efektnými zábermi, ktoré sú úchvatné, no dramatickú líniu príliš nezvláda ale hudba sa to snaží napraviť. Toto je jeden z filmov ktoré som videl viac krát, no dalšie pozretie robí tento film už iba nudnejším pretože tu nieje nič veľkolepé načo by sa dobre pozeralo znova a znova, miesto toho je to už iba nudné, ale efektné putovanie a zobrazenie novej doby ľadovej. Deň potom je v rámci Emmerichov katastrofickej tvorbe jeden z nudnejších filmov. Taký Deň Nezávislosti alebo 2012 sú oveľa lepšie, ale ani toto nieje zlé, naopak dobré, no nejaký extra pocit u mňa nezanechal, no aj tak sa na to slušne dá bez problémov pozrieť aj viac krát. ()

Paity

Miluju takové ty postkatastrofické filmy, ale velmi, skutečně velmi nesnáším, když je to postaveno na nesmyslech do očí bijících. to je ale bohužel případ právě Dnu poté... ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005