Den poté

• USA The Day After Tomorrow (více)

Scraffy

Katastrofický film ako má byť! Klasický Roland Emmerich a jeho um na tieto filmy. Je to všetko natočené s precíznosťou a chuťou do remesla. Scény sú slušne strhujúce a drsné. Má to veľmi hútny a premyslený scenár, čo je len dobre. Zvlášť scéna s vlkmi je naprosto parádna. Mladý Jake Gyllenhaal je super. ()

mac000

Slušná akce, výborné trikové záběry, přehršel hollywoodských hvězd. Divák dostane přesně to, co od filmu tohoto žánru očekává , a na dobré úrovni, jíž je R. Emmerich zárukou. A to není málo. ()

Najt

Katastrofických filmů není zas tak mnoho a dobrých katastrofických filmů je málo. Den poté patří mezi ty nejlepší. Upřímně nechápu hodnocení, je to strašné, jak to dnes už vubec neodpovídá, ale den poté patri mezi úzkou skupinu kultovních katastrofických filmů a těžko se hledá lepší .. ()

TaNya_

Nakonec to bylo milé překvapení s pěknými emmerichovskými záběry na zledovatělé panorama. Nešlo tady o žádnou scénáristickou novinku, ale Quaid a Gyllenhaal odvedli svoje a obzvlášť části v knihovně nebo fotrovo putování sněhem mi přišly dost povedený. ()

papadoce

Slušný katastrofák len čo je pravda. Nie som žiadny skalný fanúšik Rola Emericha a jeho tvorba ma necháva skôr chladným, vlastne vrcholom pre mňa ostáva dnes už klasický Univerzálny vojak. No táto postapokalyptická smršť mu vyšla. Na 2004 celkom slušné efekty, Denis v dobrej roli, Džejk nepúli oči tak okato ako v novších filmoch a celkovo film baví. Ono téma je to vlastne viac ako aktuálna aj o dvadsať rokov od natočenia, lebo stále to tu na matičke Zemi slušne otepľujeme a ktovie čo z toho nakoniec bude. Trochu naivity a hollyúdskeho klišé tu taktiež nájdeme, ale vo veľmi znesiteľnom množstve. Ešteže sa tieto veci dejú iba v Amerike, že ? 😁 Dávam 4 omrznuté nanuky a 70%, aj keď on to potom Rolo dal o päť rokov ešte raz bez omrzlín 😁 a s Kjusakom. ()

maeb

Odhlednu od toho, ze zapletka je do docela blbost (globalni otepleni za par tydnu?), na to uz jsem si zvykl. Roland Emmerich vzal snad vsechny klise katastrofickeho filmu a dal je dohromady do jednoho. Kupodivu to jeste drzi celkem pohromade. Technicka stranka filmu je dokonala, digitalni triky primo vynikajici, na herecky vykony se v techto filmech moc nehraje (i kdyz Dennis Quaid je sympatak), rezie slusna a obcas se objevi i nejaky vtipek. Snad jen ten pateticky, ci snad lepe americky radobypoucny konec mi nesedi. Souhlasim take s tim, ze nejake extra emoce to v divakovi asi nevyvola, ale jak taky, kdyz kazdy od zacatku presne vi jak to dopadne (klise je nezamenitelne)? Jako celek je to film, ktery urcite do dejin nevstoupi, ale rozhodne muzu rict, ze me ani nijak neurazil nebo nenastval (coz se Dnu nezavislosti nebo Patriotovi "povedlo"). Ovsem kdyz si budu chtit pustit poradny katastroficky film, tak si dam radeji jiny Den pote, ten z roku 1983. Slabsi ctyri hvezdy. ()

snake

Ale jo, kouká se na to moc pěkně.Efekty jsou doopravdy na špičkové úrovni a celá zápletka s katastrofou je poměrně dost logická a dnešní době i dost diskutabilní.Ovšem omlouvám se pane Emmerichu ale vidět po třetí ten samej film, k tomu od stejného režiséra je už docela fiasko.Den nezávislosti byla moc pěkná katastrofická podívaná, v té době nic lepšího vlastně nebylo.Jo, vidět New York v troskách byla fakt skvělá záležitost.No a dále Godzilla, New York opět v troskách, Američané opět vítězí.To už fakt nebyl můj šálek kávy.A nyní Den Poté, New York jak jinak opět centrem katastrofy, dnes ale pro změnu zaplaven a zmrazen.Američané opět vítězí,jak jinak.Omlouvám se ale to je už vrchol trapnosti.Co je ale pravdou, scénářem, když nepočítám ty hrdinské řeči mírně vyčnívá nad Godzillu,trikama samozdřejmě o sto procent.A závěr?Rolland Emmerich prostě nedokáže natočit jiné filmy než katastrofické (vzpomeňte na podprůměrný historický film Patriot), ovšem ty, ač je točí furt stejným způsobem, jsou vždy skvěle řemeslně udělanou prací.Toť vše. ()

Unka

Jediné, co ve mně film zanechal, bylo to, že mi bylo po jeho zhlédnutí dost zima. Asi půl hodiny jsem se musela nahřívat ve sprše. Jinak nechápu, že se tahle typická americká pateticko-hrdinská slátanina někomu mohla líbit. Nejde jen o hlavní linii "otec zachraňující syna", ale o všechny ty minipříběhy a miniudálosti, které jsou vršením jednoho klišé za druhým. Pacient v nemocnici, kterého může odvézt ze zamrzajícího města pouze sanitka - a doktorka, která se pro něj obětuje a čeká na záchranu s ním. Ach! Zraněná láska druhého z hlavních hrdinů, která nutně v zamrzlém N.Y. potřebuje lék. Záchrana na poslední chvíli. Zvláštní, že jim ten tekutý penicilin nezmrzl jako první. Debata nad tím, kterou knihu spálit a kterou ne. Ano, aspoň jednu je třeba uchovat. To pak tu Bibli vláčeli s sebou v tom sněhu? Samozřejmě nemohlo chybět hrdinné sebeobětování jednoho ze členů záchranné výpravy. No a ti vlci - to byla absolutní špička. Wow! ()

Sir Ludvig

Dve hviezdičky v tomto prípade znamenajú, že film sa na prvýkrát dal celkom ok pozrieť a zároveň že druhýkrát určite nikdy nebude. (niekto tu napísal že Emmerich začína zrieť a zameriava sa na postavy......to bol dadaizmus?) ()

Amadeo

Nuž aj majster sa raz kopne. Dobrý nápad, dobrá výprava ale dej už pokulháva - scenár nepísal RE v spolupráci s dlhoročným kolegom Deanom Devlinom - ako sa ukázalo, na škodu filmu. A aj špeciálne efekty prešli z najdrahšej katégorie do tých lacnejších. ()

Krčma

Ve škole jsem nikdy sice moc velký pozor nedával, ale přesto mi tady pár věcí nějak nesedělo. Ale dobře, je to přeci jenom film. Jenže pokud bych měl hodnotit jen samotný příběh hlavních hrdinů, tak se na nějaké vyšší hodnocení stejně nedostanu. Ten příběh byl totiž naprosto o ničem. A to doslova. Otci Dennisu Quaidovi se sice v samém závěru podařilo dostat do New Yorku ke svému synovi, ale jak se posléze ukázalo, naprosto nic by se nestalo, kdyby se na celou "záchrannou" výpravu vykašlal. Práci za něj by totiž obstarali desítky vrtulníků, které se do města dostali jen o několik okamžiků později. ()

Zadri

U úvodní scény, kdy hlavní hrdina skáče přes trhající se ledovec pro vzorky ledu, jsem si říkal "Šmankote to bude bééékovina", ale pak se film ustálil na lince kvalitního katastrofického filmu. Povětšinou jsem si liboval nad kvalitou filmových triků, hudby a i herecké výkony byly dobré. Překousl jsem vcelku snadno lehkou přitaženost za vlasy náhlé a drastické změny klimatu a nakonec jsem byl i rád, že se toto téma globálního oteplování i ničení životního prostředí dostalo znovu do filmu a v poměrně vydařené formě. ()

Pai-Mei

Náhodou, aj napriek absencii výraznejšej hereckej osobnosti je tento film zvládnutý dosť slušne. Monumentálne katastrofické scény na mňa urobili slušný dojem a nebiť niektorých detailíkov, dal by som aj 5 hviezd. ()

Cortesz

Čtu, že u filmu stojí Sci-fi, takže můžu brát tento film s nadsázkou, protože jde o sci-fi. Rozhodně jeden z nejlepších katastrofických filmů co jsem viděl v režii toho nejlepšího. Ano myslím, že Emmerich je na katastrofické filmy, které musejí bejt megalománsky natočené ten nejlepší, protože je v tom prostě dobrej. První polovina filmu je naprosto skvělá, zatopení NY je dechberoucí, záběry z družice na zesněženou severní polokouli také, ikdyž je film, když se veme vážně naprostá blbost( ikdyž v zajímavostech sem se dočetl, že ani moc ne akorát by to nešlo tak rychle :D-), ale jak už jsem říkal, je to sci-fi, takže brát to vážně nemůžu. Navíc je to Emmerich a to je kapacita na dechberoucí filmové momenty v kterých ničí největší města, státy světa a to tak, že zírám s otevřenou hubou, zkrátka zapamatovatelné scény, které sou opakování vhodné. Druhá půlka už tak skvělá není a zde narážíme na typické Emmerichovy momenty, v kterých neví jak dál tak z toho začne dělat naprostou ptákovinu, která sráží první půlku. Je dobré, že vždycky Emmerich má štěstí na dobré herce, tak i zde v čele se skvělým Dennisem Quaidem, kterej je zase ve formě a s mlaďoučkým Jakem Gyllenhaaleem, kterej rozhodně patří ke špiičce herců v jeho věku. Sečteno a podtrženo skvělá podívaná, u které nemá cenu moc přemýšlet, jinak to pošlete do kytek hned a ani to nedokoukáte, a nebo tomu dáte odpad, což je chyba. ()

nula87

Ach jo, další kousek z katastrostrofických scénářů, které jsou tak v kurzu, když přece umíme vyrobit tak dechberoucí efekty. Jenomže efekty ještě nedělají film, a už vůbec ne takový, v němž scénář, logika a fyzikální zákony jsou jenom k smíchu. ()

Jaromír

Konečně pořádný katastrofický film, v kterém nezmrzne jen celá Evropa, ale i Amerika, takže hurá do Mexika :D na grapefruity :). Je to parodie na americký způsob života :). ()

Andersen

Jako showreel trikové společnosti Digital Domain velmi povedené, jako celovečerní film bohužel ne. "Děj" filmu je našroubován tak, aby pouze připravil půdu pro trikové orgie. V praxi to pak vypadá tak, že je ve filmu plno balastu jen proto, že to vypadá efektně a jaksi se vytrácí to, čemu se říká děj (nepočítám-li trapnou berličku "záchrany" syna otcem). ()

RobbieM@N

Navzdory jeho současné reputaci po 10,000 B.C. tady Roland Emmerich odvedl velice dobrou práci jako režisér, samozřejmě, že první polovina je zavalena patetičnem, ale v druhé půlce dostává film pořádné obrátky, nadprůměrné efekty, ekologická agitka a krásné obrázky...popcorňák jak má být, i když míra přitaženosti za vlasy vzhledem k meteorologickým zákonům byla pravděpodobně hodně velká, tak se to Emmerichovi daří pro laického diváka držet v hranicích uvěřitelnosti. 3* až 4* ()

stacey99

Strašne sa snažím spomenúť si na niečo úžasné z tohto filmu. Aha... mám to... nezmyslov v tom bolo na mraky. Ale Denins Quaid bol zase raz znesiteľný. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005