Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward je výtvorem starého vynálezce, který však zemřel dříve než jej stačil dokončit a nahradit důmyslnou sestavu ostrých břitů lidskýma rukama. Edward zůstal úplně sám v chátrajícím hradě a kdovíjak dlouho trvalo, než jej zcela náhodou objevila podnikavá Peggy a vzala s sebou do města. Přestože Edward vypadá jako nějaké hrozivé monstrum, ve skutečnosti je hodný, milý a velmi plachý. Brzy si získá uznání a obdiv svým střihačským uměním, jenže jak už to chodí, jsou i lidé závistiví a zlí, jímž chlapcova obliba nedá spát, obzvláště když si všimnou náklonnosti, kterou chová k hezké dívce Kim. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (991)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Zvláštní až bizardní film, Johnny Depp jako Freddy Krueger jr. ve svém koženém obleku působí až odporně, na druhou stranu je neodolatelný. Přehnaně sentimentální? Možná, ale vůbec mi to zde nevadí. Co mi vadí, je menší nesmyslnost v ději. Mám na mysli, vše se dalo vysvětlit, namísto toho drží dívka pusu a nechá si svojí lásku zahnat až zpět na opuštěné, izolované a strašidelné stavení. To mě trochu iritovalo a přišlo mi to nelogické. Jinak ale výjimečný film s výjimečným hlavním hrdinou, no a v neposlední řadě s výjimečným Vincentem Pricem v jeho poslední významné (mini)roli. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tim Burton umí na publiku opravdu zapracovat. Přesně odměřené dávky sentimentality, romantiky, dramatičnosti, humoru a napětí dokáže poskládat v jeden kompaktní a jednolitý celek, který umocní ještě působivou hudbou a tím navodí procítěnou atmosféru a má diváka tam, kde chce. Střihoruký Edward je přesně ten případ a Tim mě opravdu dostal. I já, kterého hned tak něco nedojme, jsem byl naměko. ()

Reklama

Falko 

všechny recenze uživatele

Jeden z mojich najoblubenejsich filmov od Tima Burtona, ktoremu velmi malicko chybalo k plnemu hodnoteniu. Film ma uzasnu vypravu s farebnymi domcekmi ako aj krasnu hudbu Dannyho Elfmana. Pribeh je najprv vesely, ale neskor kvoli zlej ludskej zlomyselnosti a hluposti sa zmeni v neskutocnu dramu a najsympatickejsie postavy mi tu zostavaju iba Edward a Kim. Uz len zasnezene uvodne 20th Century Fox vytvara atmosferu Vianoc alebo zimy, pricom prave na to obdobie je podla mna tento krasny film ako stvoreny. ________ Johnny Depp - (Edward) +++ Winona Ryder - (Kim) +++ Dianne Wiest - (Peg) +++ Anthony Michael Hall - (Jim) +++ Kathy Baker - (Joyce) +++ Robert Oliveri - (Kevin) +++ Conchata Ferrell - (Helen) +++ Caroline Aaron - (Marge) +++ Vincent Price - (Inventor) +++ Alan Arkin - (Bill) +++ Produkcia: Tim Burton +++ ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Achjo, když mě je ho vždycky tak strašně líto. Všechny ty lidi z toho satelitního městečka bych nejradši zmlátila za to jak se k němu chovají. A za to, že ten film mě dokázal vtáhnout do pocitů Edwarda, nemůže nikdo jiný než Johnny Depp, který opět zahrál naprosto bezchybně svou roli. A génius mezi režiséry, Tim Burton, který svojí atmosférou dokáže vtáhnout do děje všechny, kdo mají aspoň trochu představivost. 4* ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Burtonovsky divné, milé, barevné a prozíravé. Režisér se tehdy nejspíš splnil sen a zároveň započal svou dlouhodobou spolupráci s Johnnym Deppem, která jim, svým způsobem klape již ve Střihorukém Edwardovi. Některé příběhové zvraty jsou z dnešního pohledu tak hloupé až rušivé, ovšem na film mám vzpomínky z dětství a nostalgie tedy stále funguje, když mě od občasné nelogičnosti osvobozuje...75% ()

Galerie (170)

Zajímavosti (65)

  • Skladatel Danny Elfman uvedl, že pro tento film skládal hudbu nejraději ze všech filmů, do kterých kdy hudbu skládal. (bfa)
  • Pre Johnnyho Deppa bol jednou z inšpirácií pre stvárnenie roly nožnicovorukého Edwarda jeho pes z detstva. (theresias)

Související novinky

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Přichází smutná zpráva pro celý filmový svět, ve věku devětaosmdesáti let totiž ve čtvrtek v kalifornském Carlsbadu zemřel oblíbený americký herec, režisér, scenárista a hudebník, držitel Oscara Alan… (více)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (více)

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Jedinečnou možnost vidět na velkém plátně tituly jako Hello, Dolly!, Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů, 2010: Druhá vesmírná odysea, Mistr, Střihoruký Edward, Smrtonosná past a další budou mít… (více)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (více)

Reklama

Reklama