Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult) se vydávají na rande na pobřežní ostrov v severozápadním Pacifiku, kde mají povečeřet v luxusní restauraci Hawthorn. Tam pro ně a pro další vybrané vzácné hosty připravil samotářský a celosvětově proslulý šéfkuchař Julian Slowik (Ralph Fiennes) opulentní degustační menu. Dále jsou mezi pozvanými tři alkoholem opojení zaměstnanci technologické firmy Bryce (Rob Yang), Soren (Arturo Castro) a Dave (Mark St. Cyr), starší bohatý pár a stálí klienti Anne a Richard (Judith Lightová a Reed Birney). A nakonec renomovaná kritička restaurací Lillian Blomová (Janet McTeerová) se slabošským šéfredaktorem časopisu Tedem (Paul Adelstein) a slavná filmová hvězda středního věku (John Leguizamo) se svou asistentkou Felicity (Aimee Carrerová). Strávníky obsluhuje dokonale oblečený personál v čele s generálkou Elsou (Hong Chauová). Během večeře začíná houstnout atmosféra, jak dochází k odhalování tajemství jednotlivých hostů a šéfkuchař Slowik servíruje jeden nečekaný chod za druhým. S přibývajícími dramatickými a násilnými událostmi Slowik hosty čím dál tím víc znervózňuje, jelikož je stále patrnější, že jeho propracované menu má vyústit v pořádně šokující finále. (Falcon)

Antaeus

Mnooo..  Chuťovečka.. ja som si to užíval, FAKT ma zaujímalo, čo bude ďalej a ako to skončí (aj keď koniec som si, ja idiot, pozrel na YT dávno, takže som si odje.. ehm, pokazil dezert). Čo tomu chýbalo k dokonalej Mišelinskej hviezde boli trochu zvláštne pohnútky pána šéfkuchára voči niektorým "účastníkom zájazdu". Inak lahôdka, ktorá príjemne pošteklila moje filmové chúťky. ()

fixaman

Nápad originální, ale provedení veskrze průměrné a postrádající jakoukoliv logiku. Tři hvězdy jen za Anyu Taylor-Joy, která ze všech herců ve své roli jako jediná působí uvěřitelně a ostatní svým výkonem předbíhá o parník. ()

warrenur

Fiennes je v roli sefkuchara dokonaly. Uhrancivy, maniakalny, sustredeny a vasnivy. Momenty, ked tleskne a ma stale bizarnejsie preslovy su mysteriozne a vazne divaka drzia v napati a ocakavani. Do dvoch tretin filmu som si bol isty, ze to bude genialne vygradovane a ja si budem divacky "rohnit" a konecne sa bavit na paradnom a netradicnom kusku. Zial, posledna cca stvrtina, to pre mna, z dovodu haluzneho chovania postav bez vysvetlenia pohnutok, nedavalo jednoducho zmysel. A nie, nedalo sa to pripisat len vycerpaniu, stresu a apatii. Hoci i tento stav mali historicky mnohe ludske spolocenstva zoci-voci smrti. Tu som tomu zial neuveril. 65% Film vsak kvoli niektorym charakterom, ale hlavne Fiennesovi, plne odporucam. Ako som napisal vyssie, vie poskytnut mimoriadnu atmosferu a divacky zazitok. Skoda premrhaneho potencialu v zavere, mohla to byt bomba. ()

Rathalos

No tak toto je velmi zvlastna zalezitost,zo zaciatku som mal fakt zmiesane pocity,ako keby som sledoval nejaku relaciu o vareni,ale postupom casu to naberalo smer,ktory sa mi zacal hrozne pacit a vydrzalo mi to az do sameho zaveru,musim pochvalit herecky vykon Ralpha Fiennesa,bol vazne skvely,ale moc ma potesila aj Anya Taylor-Joy,ktora patri medzi moje srdcovky,jej pritomnost vo filmoch je obrovskym plusom,suma sumarov davam plnu palbu...:⁠-⁠) ()

molcan2

Anya Taylor-Joy, žena, ktorou si. Nečakala som, že to stihnem v kinách, ale podarilo sa a som s tým spokojný. Úžasné herecké výkony, skvelé obsadenie, veľmi zaujímavý a jedinečný strih, skvelý sound dizajn, strašidelná hudba, nádherná kamera, čistý a znepokojujúci vizuál a jemný suchý humor, ktorý funguje dokonale. Réžia je trochu zmätočná a niektoré veci necháva na predstavivosti, ale nemyslel som si, že by to bolo predvídateľné. Udržalo ma to v napätí a bavilo ma to po celý čas. Je to štýlový spôsob, ako si robiť srandu z kultúry gurmánov, ale nebude to pre každého. ()

Saur.us

Peklo na talíři s M. Mylodem je pěkně černá satira, která v traileru lákala ke kanibalistickému večírku a nakonec to bylo úplně jinak. Ale ne nějak špatně. R. Fiennes nasadil podobné herectví jako v Grandhotelu Budapest a sedělo na psychopatického šéfkuchaře naprosto přesně. ()

TostTom

Rozhodně zajímavý psychopatický a hlavně originální film s dávkou černého humoru. Na film jsem slyšel hodně chvály, ale zcela upřímně mě to zas tak nenadchlo. Rozhodně to nebude tím, že by byl film špatný to ne, spíš se mi jen netrefil do vkusu, ale co filmu nemohu upřít jsou herecké výkony, které jsou vyloženě luxusní a to zejména psycho šéfkuchaře, kterého hraje Ralph Fiennes. Na závěr mě jen trochu zklamalo, že jsem se nedočkal toho, že by hosty vařily a jedli… Nevím proč, ale tohle jsem si nějak představoval, že se zde stane. 7/10 ()

filmator

Původně jsem dal tři, ale asi po týdnu jsem zvedl na čtyři. Dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký film zaujal natolik, že jsem se k němu zpětně v duchu vracel. Nakonec jsem přidal čtvrtou, protože i u druhého zhlédnutí jsem se bavil. Když víte, co je která postava zač, dostanou jiný smysl různé narážky nebo chování určitých postav. Spíš než jako horor to vnímám jako černohumornou satiru s vydařenými hereckými výkony, u které jsem se bavil mnohem víc než třeba u K zemi hleď. ()

Mona-Lisa

Mňam! Herecky to nemohlo být lepší Komedie a zároveň drama? Yes!! A momenty: Tlesknutí a následné sborové: "Yes, chef!" -DOKONALOST Dostala jsem absolutně všechno, co jsem čekala. ()

peetrejr

Veľmi podivný film. Od režiséra filmu Ali G Indahouse by som nečakal takéto psycho. Ono to zo začiatku tak celkom prezrádza, že čo sa udeje. Ale pôsobí to tak nevinne. Ja som si vravel, že čo sa už môže stať. No potom to bolo bum. Bum a ja som mal spadnutú sánku. Pretože svojim spôsobom je finálne menu geniálne, ale aj svojim spôsobom podivné. Herecky to je ok. Ralph Fiennes je dobrý a postavu hrá presvedčivo. On je charakterový herec a preto aj stále hrá také "chladné" postavy. Či už v Jamesovi Bondovi, v Bruggách... všade hral takého mystrious týpka. Anya Taylor-Joy je taktiež obstojná a ostatných hercov nepoznám. Ale neprišli mi nejak rušivo alebo, že by to zle zahrali. Dej je pomerne jednoduchý a tak trpko vtipný. Ale vtipné to je len že tak na pousmiate. Celkom fajn počin... ()

Cartmof

Extrémně kreativní film s unikátním námětem. Z nevinné návštěvy luxusní ostrovní restaurace se vyklube pozoruhodný boj o život. Je zajímavý, jak rychle zvládl film z celkem milého a jak už jsem řekl nevinného začátku rozjet takovou jízdu. Vřele doporučuju všema deseti. ()

BOURQUE

Mark Mylod sa vracia po desiatych rokoch so svojím najsilnejším filmom. Avšak z celkového hľadiska, a to vďaka nevyužitiu niekoľkých potenciálov, film nedokáže prekročiť svoj tieň (rozbor jednotlivých postáv a vrstvy spoločnosti, ktorú zastupujú). Jedno je isté – ústrednej dvojici Ralph Fiennes / Anya Taylor-Joy nie je možné čo vyčítať. P.S.: Jedlá (ktoré sú v tomto prípade fakt umeleckou kreáciou) a záverečný cheesburger vypadajú vynikajúco. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

mourinho

Delikatesa! Jako satira docela vtipné, nicméně scénář se v závěru trochu rozpadl, když chování veškerých postav bylo zcela obětováno ve prospěch konceptu a o nějaké logice nemůže být vlastně ani řeč. Přesto film moji pozornost bez problému udržel, vlastně hned od příjezdu na ostrov. Zkrátka moc nad tím nepřemýšlet a o zábavu bude postaráno. A Ralph Fiennes je démon!!! ()

NorseSword24

Dobre, čakal som lepší dezert, ale tento pokojne postačil. Musím pochváliť herecké výkony úplne všetkých, fakt dobre tu hrali. Kamera síce bola niekedy taká akú som si predstavoval, ale myslím si, že by to mohlo byť aj lepšie. Tu sa musím viac prikláňať ku strihu, ktorý tu bol hlavnejší ako kamera a akože takto dobrý a výrazný strih som dlho nevidel. Tempo je tiež zaujímavé lebo to napätie tu stúpa a stúpa a potom príde bod kedy sa film zase ukľudní a začne znova postupne stúpať. Čo sa mi ešte veľmi ľúbilo tak bol čierny meta humor a postupne odhaľovanie postav. Najprv tie postavy a myslím tým, že od začiatku nemáme priamo povedané kto je kto z hostí reštaurácie a (znova) postupne sa nám ukazujú jednotlivé charaktery a minulosť každej postavy. A každú si aj zaškatuľkujete a zapamätáte. A ten humor... no proste fakt skvelá vtipná vec, ktorú som tiež u filmu dlho nevidel(ak tu niečo také bolo). Vlastne sa ešte vrátim k tým postavám, ktoré tu sú tiež použité ako rôzne pohľady na... v podstate na hocičo. V tomto prípade to je jedlo, ktoré tu je len alegória. Máte tu fanatického fanúšika, ktorý sa vyzná vo všetkom ale či to dokáže aj praktizovať..? Máte tu uznávaných, snobských kritikov čo už hovorí samo za seba. Alebo mladých bohatých, ktorý majú viacmennej na háku a sú viacmennej drzý. Vidíte ako môže mať každý rôzny pohľad a možno sa v tom nájdete aj vy. Napríklad ja som sa asi našiel u toho fanatika. Pozrel som neskutočne veľa filmov, recenzujem ich tu ako kritik, viem o tom hovoriť veľmi dlho a pri tom sa tváriť ako expert ale či by som dokázal aj film natočiť? Dúfam že hej. Dúfam že presvedčím sám seba, že ja tu nie som hosť v reštaurácií ale kuchár. Na záver, dobrá myšlienka, ktorá mi ale neprišla dostatočne prekreslená, ale inak to je prekvapenie roku a nedivil by som sa keby sa mi to zaradí medzi top 10 filmov tohto roku. ()

JohnBruk

Mix “Komedie” / Hororu / Thrilleru mi mohl napovědět, že se nebude zřejmě jednat úplně o dobře zvolenou kombinaci ingrediencí. Za celou dobu jsem se u filmu ani jednou nezasmál. Spíše jsem byl znechucený. Žánr “černá komedie” pro některé lidi dnes zřejmě znamená cynickou prezentaci násilí. Tahle psychopatická záležitost je plochá šlichta o zhrzeném šéfkuchaři prostitujícím své umění a mstící se celé “zlé bublině” jeho profesního světa. Obsahově podprůměrná záležitost, kterou ani náznakem nelze srovnávat s mistrovským “Trojúhelníkem smutku”, jak tu někteří vzpomínali. Technicky relativně dobrý úvod. Ztráta času a peněz nejen v kině. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (více)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024

11.09.2021

A je to oficiální. Furiosa, prequel Šíleného Maxe z roku 2015, dorazí místo roku 2023 až v roce 2024. Austrálie si totiž v těchto dnech prochází něčím, čemu se kupodivu jako jedna z mála zemí na… (více)