Old Henry

Henry Mccarty (Tim Blake Nelson), muž, ktorý podstúpil v živote už veľa výziev, sa usadil ako farmár. Žije na území Oklahomy so svojim synom Wyattom (Gavin Lewis). Pri rúbaní dreva na večer farmár zbadá v diaľke uviaznutého koňa. Na ceste pomôcť mu nájde takmer mŕtveho muža a lup. Odvedie ho späť na farmu, aby mu pomohol, keď ho vyrušia traja jazdci, ktorí prišli hľadať muža aj korisť. (Arsenal83)

J.Lajner

Old Henry je skromný, minimalistický film s melancholickou atmosférou, kde se z chlapců stávají chlapi a staří pardálové zjišťují, že okovů minulosti se zbavit nejde. Drsná, ryze pánská historka, která neurazí, ale naopak dokáže příjemně překvapit. Více. ()

Arsenal83

Pre fanúšikov westernov pohladenie na duši, dýcha z toho retro a je to pekne natočené. Všetko sa odohráva v prostredí, kde ženy už asi vyhynuli. Dobre zfilmované, dobrá hudba, ale pamätný western sa z toho nestane. Iritujúci bol hlavne Gavin lewis, ktorý nevie hrať, na druhej strane Tim Blake bol vynikajúci. Na rozdiel od Clinteastwoodovky je tento film zabudnuteľný, nemá v sebe to čaro komplexnosti. Nemá ani scény, na ktoré človek bude spätne spomínať. Je to ale dobrý film, ale dobrý je hlavne preto, že sa dnes točí už príliš veľa balastu, medzi ktorým už vynikne kadečo. ()

SAINTS

Old Henry je najlepšia variacia revizionarskeho westernu s velmi zaujimavým hrdinom Henrym McCarthym.Muž záhadnej minulosti a zdanlivo obyčajnej prítomnosti teraz žije na územi Oklahomy v roku 1906 zo svojím dospevajúcim synom.Old Henry síce neponuka v ramci žanru vela nového,ale samotný príbeh je vyrozprávany a nakrutený velmi dobre a výborný je aj herecký vykon Nelsona ako utiahnuteho ovdoveného farmára,ktorého násilna minulost príde vhod,ked pomôže zranenemu cudzincovi,ktorého hladaju velmi nebespeční muži. ()

Gallagher

Výborná nízkorozpočtová záležitost odehrávající se na pětníku, která má srdce, ale i koule pořádně přitvrdit v patřičných momentech. Kdo čekal rozmáchlý výpravný western s okázalou vyvražďovačkou, musí být zákonitě zklamán. Koho potěší minimalistické osobní drama s šikovně uchopeným twistem, bude si čvachtat. ()

moviefreak

A pozerám čo to je za film, za nesympatický ujo v ňom, a western? To nie. Ale, pozerám na kolegov hodnotiacich a začal som byť zvedavý. A áno, nakoniec malý veľký film nakrútený s poriadne krvavým a prestreleným srdiečkom. Twist ma neskutočne potešil, a spravil z nesympatického uja poriadneho mega killera. Chlapi z CSFD diky :) ()

• Herecké obsadenie je výlučne mužské, bez akýchkoľvek ženských úloh. (MikaelSVK)
  • Natáčalo sa v mestečku Watertown v americkom štáte Tennessee. (MikaelSVK)

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (více)