Planeta opic

USA, 2001, 119 min

V roce 2029 provádí vesmírná loď Oberon v kosmu pokusy. Během jednoho z nich vyšle ve vesmírném člunu do elektromagnetické bouře vycvičeného šimpanze Perikla. Perikles však s lodí ztratí spojení a kapitán Leo Davidson se rozhodne v dalším člunu Perikla hledat. V bouři se však přenese do daleké budoucnosti, ztratí s Oberonem spojení a ztroskotá na neznámé planetě. Brzy zjistí, že planeta je obývána polidštěnými opicemi, které si jako otroky drží lidi. Lidské klany se před opicemi skrývají v hlubokých lesích a opičí vojáci je loví. Při jednom opičím zátahu je Leo spolu s dalšími lidmi zajat a umístěn do klecí. Pozná tu nesmiřitelného generála gorilí armády Thadea i šimpanzí aktivistku Ari, dceru senátora Nada, která lidi brání. Generál Thade by moc rád Ari získal. Ari si vyprosí, aby si Lea mohla vzít do svého domu. Leovi se zanedlouho s dalšími lidmi podaří z domu utéct a putují na místo, kde ztroskotal. Jenže armáda se vydá v jejich stopách a lidé jsou brzy obklíčeni. Najde je však Ari a Leo ji požádá, aby jim pomohla k útěku. Ari spolu s bývalým opičím generálem Tivalem, kterého sesadil Thade, se s lidmi dávají na útěk. Leo najde svůj potopený člun a podle přístroje zjistí, že vesmírná loď Oberon je někde poblíž... Když senátor Nado vyhlásí stanné právo, generál Thade se stane neomezeným vůdcem a zmobilizuje celou armádu. Chce lidi na planetě vyhladit. Thade jde za svým umírajícím otcem, který mu svěří tajemství, které se na opičí planetě traduje z generace na generaci: v minulosti byly opice otroky a lidé jejich pány. Ukáže Thadeovi prastarou relikvii – lidskou zbraň a – zdůrazní, že lidská genialita jde ruku v ruce s krutostí. Leo se nesmí dostat do Zakázané zóny k posvátnému chrámu, kde je ukryto tajemství opičího světa, na jehož začátku byl bůh Samos... (TV Prima)

Mishqo

Vizuálne a hudobne úchvatné. Vtipné hlášky osviežili dej. Ale okrem toho to bol slabý odvar originálu. Pôvodný film si zaslúžil nejaký kvalitný novodobý remake, ale že to Burton po obsahovej stránke až takto sprzní som nečakal. Lietajúce uvrešťané opice boli aj na mňa silná káva. ()

romajz15

Ty masky co představují opice jsou prostě děsné. Proto mám z planet opic nejraději tuto a pak samozřejmě nové remaky. Pokud vám stejně jako mě vadí ty gumové opičí ksichty, ale jinak považujete planetu opic za dobré sci-fi, tohle se vám bude líbit. Ovšem film má mnoho nedostatků v ději. Z toho musím usoudit, že jediné Opice, které skutečně stojí za zhlédnutí, jsou ty nejnovější. ()

Sany33

Pôvodnú Planétu opíc nasledovali štyri úbohé, dávno zabudnuté pokračovania a dve televízne verzie. Najnovší počin pána Burtona síce čnie vysoko nad tieto zákrsky, ale od pôvodnej vízie režiséra Franklina Schaffnera sa riadne odklonil. Ide jednoducho o iný typ filmu s iným cieľovým obecenstvom a úplne iným zámerom. Pokiaľ chcete vidieť nenáročnú rozprávku a nechať odpočinúť svoje namáhané mozgové závity, určite vám verzia z roku 2001 dobre padne. Ale ak chcete lepší, silnejší a hlavne trvácnejší zážitok, urobíte lepšie, ak si zoženiete klasiku na videu či DVD a strávite s ňou pohodlný večer doma. 59% ()

davidek

Planeta opic (1968) se mi líbila víc. V tomhle filmu bylo neskutečně moc nepravděpodobných efektů. Jo a připadalo mi, že ve filmu hraje Janet Jackson :-). Na druhou stranu se dalo na to dívat a vydržel jsem až do konce, kdy jsem asi trochu zazdil časovou kontinuitu. Nebo ne? ()

Jacob23

Uzasne masky!pak uz jen po velkem ocekavani(jako milovnik stare klasiky)zklamani..zmatek,nuda-nic jineho si z filmu nepamatuju(jj T.Roth je jako vzdy skvely)a ten konec?sem asi nepochopil ()

Kalidor_

Co k tomu napsat, touhle velesrágorou mě Burton hluboce zklamal. Ti producenti z Twentieth Century Fox mu snad nacpali plné kapsy dolarama (a snad i hubu) jen aby se jeho jménem mohli ohánět, to přece není možné, že to takhle Burton chtěl. To spíš vypadá jako kdyby z původní knižní předlohy či starší filmové verze neznali nic kromě toho, která postava má být monkey a která human, a pak už si scénář sesmolili po svém. No a i kdyby to mělo být "originální" pojetí, tak i tak to má pro mě stejnou uměleckou hodnotu jako kýbl ovčích hovínek. ()

klima777

Asi jsem v jistých ohledech konzervativní... Tenhle film se mi na rozdíl od originálu opravdu nelíbil. Sorry, Tim & Tim. ()

Ravi

Což o to, nápad by tu byl. Ani to zpracování není nejhorší, ale všechno to zabije zcela podprůměrných prostředních 60 minut prakticky bez silnější dějové linky a plné silných řečí bez účelu. Není to nejhorší zpracování, ale zdaleka ne nejlepší. Za podívání ale stojí. 50% = 2+/5 ()

Autogram

Určite to nie je zlé, na príbeh originálu sa to sčasti podobá, ale tak to pri remakoch býva. Zaujímavé a prekvapujúce momenty sa striedajú s občasnými hlúpymi a nelogickými, ale prečo by sa nemohli, keď sme na planéte opíc. Opice majú svoje silné charaktery a ľudské črty tváre, masky sa naozaj vydarili, tých variácií je oveľa viac ako v pôvodnom filme. Záver mohol nastať o dve minúty skôr a bolo by to seriózne zavŕšenie deja, ale po pristátí nám scenár chcel naservírovať niečo šokujúce, čo je dosť ťažko rozumne vysvetliť, ale každý si svoju teóriu magnetickej búrky nájde. ()

Nepi

Tim Burton se snažil moderně zfilmovat planetu opic,k dokonalosti tady toho dost chybí,ale nejhorší to neni...Takovej lehce nadprůměrnej film se známýma hercema,kteří jsou stejně v maskách k nepoznání...K tomu všemu hudba Dannyho Elfmana a výborné masky opic (pardon tedy lidoopů)...Některé z vás překvapí zajímavý konec!!! ()

jefff

U mě naprosté zklamání. Původní planetu opic zbožňuju, ale tohle je děs obřích rozměrů. Tohle se teda Burtonovi opravdu nevyvedlo. 20% ()

deckardx

S puvodni Planetou opic to ma pramalo spolecneho. Je to vlastne uplne jiny film, takze bych to nejak nesrovnaval. A vubec to nebylo spatne, jak tu nekteri pisou. Proste si Burton udelal film podle sebe s jeho typickymi uchylnymi kulisami a perfektnima maskama a dle meho se mu to povedlo. Nevim, jestli jsem ten konec pochopil, celkem se povedl, ale na sokujici konec z puvodni Planety opic to opravdu nemelo. Prijemny pokoukani. ()

spikey1

Vidíte jméno režiséra? Vidíte obsazení? Viděli jste Rotha v lepší roli? je to báječný film a má moje obrovské sympatie za to jak se to podařilo dát dohromady. ()

HomeAlone

Jedna sa o dost dobre spracovanie planety opic , no v mojom pripade som sa nakoniec rozhodol pre 3* , lebo koniec to pekne zabil . Takto to nemusim . Hodnotenie - 65% ()

Braddy

Film sice nedosahuje kvalit první Planety opic, ale rozhodně má něco do sebe. Wahlberga mám rád, i když se v tomto filmu moc nevytáhl. Ale masky a efekty se musí nechat,že mají skvělé. Jen ten konec mi tam nějak neseděl. ()

solskjaer

Planetu opic mám velice rád a jako malý jsem si ji užíval plnými doušky. Co nemám rád jsou Remake filmů a co hodně nemám rád je Remake právě tohoto filmu, který z původním nemá (kronmě názvu ) nic společného. Marky Wahlbergovi fandím a jeho herecký projev se mi velice líbí ( Rváčův deník, Hříšné boogie atd.), jenže v tomto filmu neuspěl ,no vlastně úplně propadl. Jedinou světlou stránkou filmu je kouzelná Estelle Warren . Jedna poučka, která se nabízí po shlédnutí tohoto filmu je : Již nikdy žádný Remake! ()

Anticque

I když se snažím nesrovnat dílko Burtona s originálem, tak stejně se mu to hrubě nepovedlo, film už nemá tu šťávu originálu, masky jsou až moc smyšlené, už nevypadají jako opice, děj je nudný... ()

sedm.1

Porovnávat s původní filmovou Planetou opic nelze.Tyto dva filmy mají společný tak akorát maximálně námět o "té" opičí planetě,ale příběh Charltona Hestona a Marka Wahlberga je každý úplně jinde.Film Tima Burtona mi připadá každopádně víc agresivnější,výpravnější,efektnější,ale obsahující i třeba více hůmornějších vložek.Film Tima Burtona je možná i lépe zahranější.A i přesto všechno mi nepřipadá lepší než Planeta opic z 68',spíš naopak.A hlavní důvod vidím ve větší komplexnosti původní Planety.Burton se tu možná vyřádil(masky jsou fakt úžasné),ale mě prostě tato verze "příběhu kapitána Davidsona na Planetě opic" příliš nesedla,a mrzí mě to o to víc,že zde hrají mí oblíbenci M.Wahlberg a T.Roth. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner