X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

Anderton

Zaujímavé retro, ktoré nie je ani výnimočne sex, ani ploitation. Ale povedzme že svoj účel niečoho trochu iného v žánri bez problémov splnilo. Nikoho iného ako Miu Goth si v hlavnej úlohe predstaviť neviem, len mi prišlo, že tých postáv tam bolo trochu menej než by bolo potrebné, aby sa film dokázal aj poriadne rozbehnúť. Na klasický slasher je tu veľa strelných zbraní a nože zastúpi aj krokodíl. West sa pekne pohral so strihom, ktorý mi nakoniec pripadá ako jediná formálna zložka, ktorou sa X trochu viac vymyká konkurencii. Zrejme dám šancu aj Pearl. ()

Necrotongue

Tak jo, mám za sebou další "hororovou" zkušenost, která mě věru nikterak neobohatila. Ti West si zrežíroval vlastní scénář a mě se zdál být výsledek stejně divný jako jeho křestní jméno. Ano, scénář nestál za mnoho, kromě obou seniorů byly všechny postavy až děsivě plytké (a tedy nudné) a za celou dobu ve mně vyvolala upřímné zděšení jen jedna scéna, při níž jsem byl vděčný, že už nejsem zrovna mladík a život už mě dostatečně ošlehal, takže jsem nemohl utrpět hlubší psychosexuální trauma. Já tedy chápu, že láska kvete v každém věku, já to i plně podporuji, jen se na to nepotřebuji dívat. Myslím, že Miu Goth mohla její dvojrole bavit mnohem víc, než mě bavil celý snímek, protože mé dvě pěticípé směřují jen za lidmi, kteří jsou zodpovědní za masky a odživotňování. Příběh jako takový mi totiž přišel spíš k smíchu, postavy se v zájmu zachování současné "hororové" linie chovaly patřičně idiotsky a poklidnější pasáže filmu mě dvakrát dohnaly k ffwování. No, uvedu to ale na pravou míru; už jsem viděl mnohem zpotvořenější záležitosti, takže uznávám, že to pro mě mohlo dopadnout hůř, přesto se ale na druhý díl (který má být vlastně dílem prvním) nedokážu tak úplně těšit, i když (nebo právě proto) ho už vlastním a vím, že mě nemine. / Poučení: Ano, mohou nastat okolnosti v životě lidském, kdy se smrt jeví jako lepší možnost. ()

PetrPan

Chyběly mi XXX kozy, ale pozorný divák (tedy já) se dočká černého XXX péra. Absence převelikých melounů se ale dá odpustit, přece jen ty přišly do módy až o něco později. V sedmdesátkách se uctívaly bobři. To "y" není gramatická chyba, ale učím se ctít genderovou identitu.  Ovšem bobříci se tu plní taky pouze mimo záběr.  Čili čistě z ouchylného hlediska jsem se dočkal holé stařecké prdele, nějaké té bradavky a černého kokota. A koukám, že jsem vám tak shrnul i herecké obsazení. Chybí tedy už jen krokodýl, nikoliv Dundee, ale  při útoku zásadně Digitál.  Jako krvemil, střevomil, okavenmil ale i třeba praskohlavomil jsem se svých chvilek rozkoše dočkal. I když střeva byla jen hovězí a oko zapíchnuté vidlemi. Nechápu proč Ti West neobsadil skutečné  staříky, dokážu si v takové roli představit třá Roberta de Nira a   Jennifer Lawrence, ta už má taky přes třicet. Tři, páč si nechávám prostor pro Westovu příští poctu pornohororu.  Jako trojka tohohle dvoufilmu (Pearl taky zkusím...zhlédnout samozřejmě!) by to nebylo špatný. ()

Marze

Je to unikatni a nenudi to. Skupina hercu toci film pro dospele ve venkovske oblasti a budou muset bojovat o zivot. Postavy jsou dostatecne zajimave a sympaticke a vypada to, ze se herci sami bavi. Je tu napeti, sex, gore a postupne nekolik prekvapeni. Jsou tu spojene, muzskym uzasem,  dva zanry -  horor a porno. Zdarily navrat do techto druhu filmu 70. let. Pro me pridana hodnota hruzne predstavy bydlet v zemedelskem state Texas mezi od obzoru k obzoru se vynoucimi lany poli a pastvin uprostred fasisticke Ameriky. ()

Big_Boss

Je podle většiny hororovejch fanoušků jedním z nejlepších slasherů minulýho roku. Takže jsem měl samozřejmě obrovský očekávání, protože jak asi víte, tak slasherový žánr je na poli hororů můj nejoblíbenější. Jenže já jsem asi omylem viděl úplně jinej film než ostatní, protože i přes tu zajímavou premisu o partě lidí co jdou v 70 letech natáčet porno na nějakou texaskou farmu mi přišel ten film neskutečně nudnej. Snímek sám o sobě má něco kolem 100 minut, ale mě přišlo že jsem musel přetrpět nějakej tříhodinovovej dokument. Celá pointa se točí kolem toho, že starý majitelé farmy, který nesnášejí lidi obecně (v tom případě nechápu proč nabízejí pronájem chaty na jejich pozemku) zjistí, že šťáb amaterkýho filmu točí porno. 100 letá žena Pearl žárlí na mladé herečky, tak se je rozhodne zabít a její senilní 100 letej manžel zas žárlý na chlapský pornoherce s tím, že mu určitě budou chtít přebrat jeho seschlou manželku. Ano, i na horor je to tak debilní premisa, že i po půlce filmu jsem si klepal na čelo. Smrti nejsou ani nějak originální až na poslední dvě což je právě manželský pár. Opravdu nechápu komu bych doporučil film, kde se se promenáduje nahá babka a šnečím tempem jde někomu podříznout krk. Jediný co filmu asi pochválim je ten 70. kovej (ale promarněnej) feeling a taky hereckej výkon Mii Goth, která ztvárnila nejen hlavní hrdinu Maxine, ale i hlavní antagonistku Pearl. Samozřejmě vyšel i prequel Pearl, kterej mapuje její život na farmě ve 20. letech a její snahu dobýt hollywood, ale po tomhle filmu na to nemám absolutně náladu. Možná až vyjde volný pokračování s názvem MaXXXine, tak se na oba dva filmy zpětně podívám a možná docením režisérskou trilogii Tie Westa, ale zatím to nechám u ledu.  3,5/10. ()

• Film odohrávajúci sa v roku 1979 odkazuje na reklamy nezvestných osôb na kartónoch od mlieka. Prvé použitie škatúľ od mlieka pre nezvestné osoby však bolo až v roku 1984. (Arsenal83)
  • Celosvětová premiéra proběhla 13. března 2022 na festivalu South by Southwest konaném každoročně v Austinu. (hrumsrt)
  • Názov čerpacej stanice a minimarketu na začiatku filmu je priamym odkazom na film Tajemství starého hotelu (2011), ktorý sa odohrával v Yankee Pedlar Inn. (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení