Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Dokumentární
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Akční

Recenze (16 004)

plakát

Ve stínu lebek (2011) (TV film) 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10314398855-ve-stinu-lebek/

plakát

Amerika z ptačí perspektivy - Kalifornie (2010) (epizoda) 

Pro mě spokojenost, protože dokument dělá pěkný systematický přehled krajiny Kalifornie a lze si vytvořit nějaký dojem a názor. Nevěděl jsem , že Marilin Monroe začínala jako Miss artyčok v nejošklivějšípolnaté "salátové" oblasti. Kalifornie má myslím největší hustotu zalidnění v USA a působí velmi suše. Vnitrozemí země zřejmě nemá podobně jako v Austrálii nic co nabídnout a tak se tam filmaři nevypravili. Nebudu si stěžovat jako zklamaný sovětský vůdce při třítýdenní návštěvě USA, že v Los Angeles neviděl Disneyland (majitel neměl rád komunisty a dovnitř ho odmítl pustit, takže Chruščov musel jezdit ve vedru v limusíně snad tři hodiny a mávat lidem).

plakát

Óm (1990) 

Dokument opakovaný včera na České televizi. Líbila se i slova Dalajlámy, že bychom se měli zaměřit na vnitřní vývoj jehož důsledkem pak je kvalitní člověk. Jde o návštěvu dva měsíce po Sametové revoluci, takže ještě můžete vidět příslušníky večejné bezpečnosti.

plakát

Tour de France ve tmě (2022) 

Úžasný sportovní výkon a cyklistický dokument! Jezdím na kole cyklojízdy, občas maraton , ale takovouto šílenou kilometráž bych nedal. Nedivím se rozedřezené zadnici Ondřeje. Navíc mě už výzvy si něco dokázat nebo dělat rekordy nebaví a preferuji wellness místo fitness. Ale byl to asi dobrý tréning na Ondřejovi následující tři tituly mistra světa.  Chyběly mi hezčí výhledy na krajinu, ale chápu, že na dron nejsou peníze. Ondřej pěkně vysvětluje své pocity. Ke shlédnutí na https://www.ceskatelevize.cz/porady/15619144504-tour-de-france-ve-tme/

plakát

Rivalové v umění - Caravaggio versus Baglione (2017) (epizoda) 

Caravaggio upadl v zapomnění a byl znovuobjeven až na konci 19. století, kdy zase upadl v zapomnění Baglione. Oba se nenáviděli, takže to v tomto  v dokumentu České televize jiskří. Mě se zdají Caravaggiovi obrazy s jeho vynálezem šerosvitu mnohem dokonalejší než ty od Baglioneho.

plakát

Charakter: Sportovec (2024) 

Viděl jsem ve Francouzském institutu v Praze. Ke shlédnutí také na České televizi https://www.ceskatelevize.cz/porady/16229741409-charakter-sportovec/

plakát

PKF - Prague Philharmonia: 30 let (2024) (koncert) 

Koncert na České televizi Artu   https://www.ceskatelevize.cz/porady/15840801404-pkf-prague-philharmonia-30-let/