Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

Ukázka z filmu

hrumsrt

Že kvalitní české seriály dělá jen produkce ČT, to se snaží mimo jiné NOVA vyvrátit touhle minisérií. V podstatě zajímavě rozehrané kriminální drama, které ale tvůrci podcenili. Někdy nestačí jen skutečný námět, chce to mít celou věc i dostatečně uchycenou. Obrovský amatérismus a laxnost v vyobrazení procesních věcí, ať už výslech zadrženého na policejní stanici, tak vůbec proces samotný. Tolik profesně filmových chyb - hudba přes dialogy (specialita TV Nova), dlouhé záběry na jeden pohled kamery, což způsobí často ukousnutý obraz. Ani postavy se nedařilo nějak vykreslit, obzvláště hlavní hrdinka se svojí super schopností používání naslouchátka, že slyší i šepot přes celou místnost. K ní fotřík, který zase v tolika ohledech působí neprofesionálně.. Výsledkem tak je těžce promarněný potenciál a jen další důkaz, že NOVA ještě potřebuje čas, s lepší produkcí by tomu přišlo napětí a daleko větší důraz na vůbec techniky ve filmu. Navíc vůbec není od věci to sestříhat a udělat z toho jeden 90minutový film, aspoň se vyhneme slabším momentům. 60% ()

mira007

Technicky a herecky solidní minisérie TV Nova o jednom z největších českých sériových vrahů začala fantastickým prvním dílem, ale docválalo to do soudničky, kde hlavní roli nemá Čermákův Roubal, ani Švehlíkův kriminalista, kteří jsou do počtu, ale advokátní koncipientka Kamila Trnková ( takže jak tu někdo poznamenal nejde o Případ Roubal ale Případ Kamila  ). Asi by bylo atraktivnější, kdyby to byla Roubalova nervydrásající krimi jízda, ale ty jeho zločiny jsou jen doplňkovou neurčitou retrospektivou ze soudní síně ( asi proto , že vlastně mu prokázali daleko méně vražd než je mu připisováno ). Režisérka Kopáčová odvedla velmi dobrou práci na maxima scénáře, ale její práce pro ČT je kapku výš. ()

Padme_Anakin

Mýma očima zdařilé kriminální drama, líbila se mi možnost nahlédnout do různých složek obtížného případu (vyšetřování kriminalistů, právnická kancelář, soudní jednání). Herecký ansámbl sympatický, pro Davida Švehlíka mám slabost, Hynek Čermák jako vždy výborný, zajímaví jsou i mladí - Kamila Trnková a Vojtěch Vodochodský.. Celkově spokojenost, Tereza Kopáčová to se mnou umí.. ()

xxmartinxx

Přijde mi velmi bizarní udělat jako vlajkovou loď nové placené platformy tuctovou kriminálku zaměnitelnou se vším, co je zdarma k vidění na ČT nebo i té Nově. Scénáři chybí témata a motivy, vybranou historickou událost neoživují žádným příběhem a jediný náznak osobního konfliktu v postavě obhájkyně je realizován tou nejbanálnější a nejhysteričtější formou.. ()

Mlle

Nesympatičtí béčkoví herci. Valná část z nich jen naučeně recituje texty a netváří se, že by ji příběh vůbec nějak zaujal. Zbytek se asi snaží, ale kdo to má poznat, když je celý výsledek tak ubohý. Nabalzamovaná leklá ryba v postavě Daniely je možná záměrem herečky Trnkové (netuším, z jiných filmů si ji nevybavuji), ale znepříjemňuje sledování ještě o další řád. Dialogy jsou někdy odzbrojujícím způsobem stupidní („hodinky nejsou těla“, při prohledávce vepřínu z úst „zástupkyně“ Havlové, a podobně). No a ani Čermák nezachrání plytký scénář prostý všeho dramatu, který se navíc naprosto nepochopitelně namísto na psychologii vraha a hledání příčin jeho děsivých činů zaměřuje na trapně konvenční příběh kariéry jedné koncipientky, jež zápasí s podstatou svého zaměstnání, když ji na konci svého studia pozdě, ale přece objeví… Tak zběsilé případy a taková nuda… ()

• Scény z Německa byly natočené v Ústavu molekulární genetiky Akademie věd v Praze-Krči. (StrYke)
  • Scény ze soudní síně neodpovídají zvyklostem českých soudů. Pokud se kdokoliv obrací na soud, musí při tom stát. Stejně tak se u soudu v ČR nemohou účastníci překřikovat „námitkami“ – pokud chtějí hovořit, musí jim soud udělit slovo. (awful)
  • V čase 4:05 příváží Roubala (Hynek Čermák) k Vrchnímu soudu v Praze tzv. venkovní eskorta. Jedná se o chybu, protože Vazební věznice Praha Pankrác je s budovou soudu spojená podzemní chodbou a eskorty tedy probíhají jako vnitřní – pěší. (Globus_Jirka)