filmfanouch

Tetris Jona S. Bairda mohl skončit jako naprostá fraška, výsledek je ovšem zábavná záležitost, která je v součtu možná až příliš thrillerem ze studené války, zábavnost ovšem v součtu převažuje. Výsledkem je nejspíš ten nejlepší film, který na základě tohoto námětu mohl vzniknout.... Více zde ()

Dexter1

Veľmi hravý a nápaditý film, ktorý pri svojej téme doslova prekvapuje na všetkých frontoch. Režijne zvládnuté na jednotku, výborný soundtrack, príjemné a vskutku hravé finesy a dokonalé herecké výkony. Egerton si to doslova užíval. Čo to má spoločné s reálnymi skutočnosťami je otázne, ale s veľkou pravdepodobnosťou málo. Jednoducho...výborne vyskladaný film, ktorý chytí a nepustí. ()

Jirka_Šč

Zatím nejlepší film roku 2023! Příběh byl sám o sobě zajímavý (a mě neznámý), napínavý, ruské reálie mrazivé a herci absolutně realističtí, je to však navíc velmi originálně, místy až doslova pixelově natočené, což je super! Prťata sledovala se mnou, užívala si a prožívala film od začátku až do samotného závěru a na rozdíl ode mě oceňovala i hudbu a celkově herní prostředí. Je jim 14 a ví o tom víc, než já :). ■ P.S. Jestli byla Moskva doopravdy kompletně udělaná v počítači, jak v podcastu hovoří František Fuka, pak velký respekt k tvůrcům! ()

BrooksW.Here

Zábavná jednohubka, ktorá prináša niečo úplne iné, ako som čakal a preto je pre mňa naozaj solídnym, ale v podstate aj veľmi milým prekvapením... Pôvodne som si myslel, že Tetris bude iba o vytváraní a postupnom predávaní danej hry, ale on bol nakoniec o niečom úplne inom. Celý príbeh tohto svetoznámeho fenoménu bol vo filmovom spracovaní (a v rámci možností) podaný tým najzaujímavejším (a zároveň asi aj najmenej vierohodným) spôsobom. Ale to vôbec nevadí, pretože aj napriek tomu je tento film asi rovnako návykový ako pôvodná hra. Už v prvých minútach som nemal najmenší problém ponoriť sa do hlavného príbehu a postupom času táto pútavosť už iba stále viac a viac rástla. Najväčšiu zásluhu na tom majú trefný herný soundtrack a občasné vloženie animácie, vďaka ktorým vás Tetris pohltí ešte viac. Jediným problémom je asi iba tempo, ktoré miestami trochu spomaľuje (no aj napriek tomu ubehne celý film pomerne rýchlo), ale inak nemám, čo vytknúť... Ako som už povedal, lepší film o distribúcii najpopulárnejšej hry v histórii už naozaj spraviť nešlo, tvorcovia tu dotiahli takmer všetko na maximum. Dávam 8 game-boyov z 10, naozaj som si to užil... _____________ "I played Tetris for five minutes. I still see falling blocks in my dreams." ()

luka4615

Velmi příjemná záležitost, která až na pár menších zádrhelů ubíhá přesně tak jak se od ní očekává. Tak zhruba nějak takto lze v jedné větě popsat snímek Tetris, který nám dokazuje, že na pozadí této legendární hry se odehrávaly zcela nepředvídatelné politické machinace, které byste zde rozhodně neočekávali. Na první pohled vás zde zaujme atraktivní osmibitová ikonografika, hravá režie a přesvědčivé herecké výkony, které celému tomuto koktejlu dodávají ten patřičný dobový nádech. Za zmínku rovněž stojí i jedna nečekaná automobilová honička a precizní soundtrack, na jehož vlnách se vrátíte nostalgicky zpátky v čase. Snad jediným neduhem tedy bohužel zůstává olbřímí stopáž, v níž lze najít několik hluchých a zbytečných scén. Avšak až na tento detail se stále jedná o perfektní filmovou jízdu na volné odpoledne, po níž budete mít neodolatelnou chuť jít a znovu si tuto herní klasiku zahrát. Skvělá práce! (Apple TV+) „Good ideas have no borders.“ ()

• Bývalý prezident společnosti Nintendo Hiroshi Yamauchi a Henk Rogers (Taron Egerton) byli ve skutečnosti dobří přátelé, které spojovala láska ke stolní hře „Go“. Rogers často navštěvoval Yamauchiho a při hraní diskutovali nad novými hrami pro herní konzoli Famicom (Nintendo Entertainment System). (HellFire)
  • Videoherní společnost Atari vyrobila asi 300 000 kopií „Tetrisu“ pro konzoli Nintendo Entertainment System. Jakmile vyšlo najevo, že nevlastní práva k distribuci, byli nuceni produkci přerušit. Tahle verze hry je nyní považována za sběratelskou raritu a jednu z nejcennějších komodit z produkce Atari. (HellFire)
  • Ke konci filmu, kdy Henk (Taron Egerton) s ostatními přijíždí autem k letištní hale, můžeme vidět letadlo s českou vlajkou. (Čulo)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024