V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Diskuze

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

kdybyste někdo nevěděli, co je Vykastrovanec zač, tak já vám ho zde milerád představím - fotbalový "fanoušek" (rozuměj naprostý vygumovanec co dělá online ramena) kdesi ze severu Sudet, kterého před cca 2 rokama pustili z lochu poté, co si tam odseděl bezmála 3 roky za pedofilii (dostal 6 nebo 7 let natvrdo a pustili ho dřív za dobré chování). Vždycky je tu pár měsíců aktivní, pak ho někdo solidně setře a připomene jeho minulost, načež tento náš vypatlanec na nějakou dobu zase zmizí mysleje si, že na ty jeho faily ostatní mezitím zapomenou, aby se po pár mesících opět vrátil a tak se to pravidelně opakuje...

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

achjo, Vykastrovanci zase nedala stará, tak si léčí komplexy nekonečným zasíráním diskuzí...

tomalakis

"Homosexualita je evidentně v Duně prezentovaná negativně, Baron je bez debaty negativní postava všema aspektama a žádným přerodem neprojde,"

Máš k tomu, co jsi napsal, nějaký důkaz, nebo tím důkazem má být tvá neustále opakována mantra o Herbertovi a jeho synovi? Krom toho od začátku se tu neřeší to, co jsi teď napsal, ale "Nezapomínejte na Barona, který je homosexuál jenom proto, aby to rozšířilo seznam jeho odpudivosti. " Je na tobě, abys prokázal, a to se domněnkama a účelovýma konstrukcema nedělá, že Baron je homosexuál jen proto, aby to rozšířilo seznam jeho odpudivosti. Kdybys ten důkaz měl, tak už ho dávno uvedeš, takže je jasné, že jsi něco vyblil a teď nevíš, jak se z toho vykecat. To ještě neznamená, že cos napsal, není pravda, ale jenom proto to brát jako fakt nelze.

mm13

Vždyť jsi sám chtěl, abych se rozepsal, protože jsi byl línej najít si to sám... Tak já už nevím, jak ti pomoct.

mm13

Tak snažil jsem se to napsat co nejsrozumitelnější, abys zase nepřečetl něco, co tam není. Ale můžu to zkusit přeformulovat. Řekni si...

tomalakis (hodnocení, recenze)

...že byla homosexualita v 60tých letech v USA trestná a klasifikovaná jako duševní porucha jste doufám věděli. Protože fakt doufám, že jsme se tu netočili v kruhu osobních útoků jenom kvůli vaší ignoranci.

mm13

A nenapsal jsem že Herbert byl homofób, LEBO měl napjaté vztahy s gay synem... Přečti si to ještě jednou. Herbert byl homofób nejspíš proto, že byl konzervativec a zastánce tradiční rodiny.

Castrator

A jestli chceš nějakej solidní argument pro svojí odlišnou třešničku, tak je fakt, že Feyd je heterosexuální... Ale vzhledem k tomu, kdy byla Duna napsána, není žádný důvod si myslet, že Frank Herbert bral homosexualitu jinak než negativně. Pro tuhle hypotézu potřebuješ argument ty, ne já.

Castrator

Hele já se na týhle tvojí masturbaci vlastního ega odmítám podílet. Co se tu vlastně snažíš ještě protlačit? Vykřiknul jsi do tmy nějakou hovadinu a teď se jí snažíš za každou cenu okecat... Homosexualita je evidentně v Duně prezentovaná negativně, Baron je bez debaty negativní postava všema aspektama a žádným přerodem neprojde, Herbertovy názory byly anti-gay, 60-tá léta byla anti-gay a ty chceš po mě, abych tu něco dokazoval. Zatímco ty jsi přišel s nějakým "hele, co když". Tak si laskavě svoje hluboké úvahy něčím podlož a né akorát "a jak ty víš?" nebo tu hubu drž laskavě ty.

A pětiletý holčičky si nech na doma.

tomalakis

"Nezapomínejte na Barona, který je homosexuál jenom proto, aby to rozšířilo seznam jeho odpudivosti." Tvá slova.

Na to jsi pak přišel s kecama o tom, aby se druzí laskavě naučili číst, aby používali google, nějaký ten plk o paranoicích (já paranoidní schizofrenii na rozdíl od jiných nemám), přidal dost otázek, ve kterých druhým podsunuješ něco, co nikdy nenapsali plus kupu okecávaček o vztahu autora a syna, aniž bys dokázal doložit to, s čím jsi ty přišel do diskuze. Místo toho, abys dokazoval ty, otravuješ druhé, aby oni používali google, něco hledali, tobě odpovídali na sugestivní otázky. 🤣 Buď jsi troll, pak se sám diskvalifikuješ z diskuze, nebo jsou všechny nadávky či "nadávky" naprosto opodstatněné. Jsem tak hodný, že ti dám vybrat, co jsi zač. 🥰 Děkovat nemusíš.

Kdyby byl Baron heterosexuál a píchal pětiletý holčičky, byl by odpudivý svou orientací, nebo skutky? To je otázka na zamyšlenou pro tebe, trešničko. Děkovat opět nemusíš.

na příspěvěk reagoval tomalakis, tomalakis

Castrator

Ano, já přišel s úvahama, ty akorát s nadávkama (jako vždycky) a chceš po mě, abych ti tu dokazoval evidentní věci. A jako kolovrátek tě laskavě směřuju alespoň k nějaké informaci, která má šanci tuhle debatu někam posunout. Jenže to ty jako malej fakan zatvrzele odmítáš, protože jsi tu evidentně jen kvůli tomu, aby ses do mě navážel.

Herbertovo vyjádření není potřeba, když známe jeho názory. (Sis asi myslel jak jsi mě s tím dotazem na nebožtíka vypek, co?) Franka Herberta bych se rád zeptal na důležitější věci, než na homosexualitu. Jako třeba co si myslí o téhle zpatlanině. Tolik k tvému konstruktivnímu příspěvku...

A nějaké díky by bylo milé, že jsem si dal za tebe tu práci, zatímco ty tu akorát sabotuješ.

tomalakis

Proč bych to dělal, když o jejich vztahu vůbec řeč nebyla, pane gramotný? 🤣 Poloúvahama jsi začal ty, předložil je jako jasnou věc a fakt, aniž bys měl důkaz, že Herbert homosexualitu použil pro ty účely, se kterými jsi ty přišel. Jenom tu jako kolovrátek meleš o vztahu se synem. Až budeš mít Herbertovo vyjádření, že homosexualitu použil proto, aby rozšířila seznam odpudivosti, což jsi tvrdil (Nezapomínejte na Barona, který je homosexuál jenom proto, aby to rozšířilo seznam jeho odpudivosti.), tak přijď, do té doby raději drž hubu, třešničko z rychlíku. 🥰

na příspěvěk reagoval tomalakis, tomalakis

Castrator

Ty si laskavě najdi nějaké informace o Herbertově vztahu s jeho synem Brucem a pak tu zkus sesmolit, jak do toho zapadají tvoje teorie o odlišnosti... Jó, kdybys neměl neodbytnou potřebu na mě za každou cenu reagovat a radši ses obtěžoval najít si pár informací na netu, tak ses tu pak nemusel znemožňovat svejma poloúvahama z rychlíku.

tomalakis

Nebylo to jasné tobě nerovná se nebylo jasné. Kdybys aspoň pod každým profilem trolil trošku jinak, ale ty jedeš pod všemi úplně stejně. 😂

Castrator

A na mojí gramotnost ještě něco utrousit nechceš? ... Ty se hlavně nauč psát. Z tvého komentu nebylo vůbec jasné, co vlastně tvrdíš. Homosexualita je zvrácená, odlišná, nebo třešnička na dortu?

Takže podle tebe Herbert udělal z Harkonnenů incestní homosexuály kvůli diverzitě? Můžeš se o své hypotéze nějak rozepsat?

(Jinak je známo, že Herbert byl homofób. Se svým homosexuálním synem měl napjaté vztahy. A že 60-tá léta k homosexuálům tolerantní moc nebyla ti vyprávět snad nemusím.)

na příspěvěk reagoval mm13, Castrator

tomalakis

Jak víš, že homosexualitu zvolil autor pro tu odpudivost? On byl především zvrácený. Homosexualita mohla být jen třešnička na dortu, aby se co nejvíc lišil.

tomalakis (hodnocení, recenze)

Jo, kdyby se drželi toho, že s postavami z Duny se nemáme ztotožnovat, tak by bylo jedno, kdo je gay nebo černoška... Jenže nějaká chytrá hlava holt vymyslela, že Duna buda relatable.

Bluntman

Když je řeč o volovinách... Hele, já se v těhle džendrovejch blbostech neorientuju jako vy, děcka. Jen mi to přijde vtipné, že na to měl někdo v holyvůdu odvahu nebo dost blbosti se pouštět do něčeho tak nekorektního, jako je Duna... Nezapomínejte na Barona, který je homosexuál jenom proto, aby to rozšířilo seznam jeho odpudivosti.

Arbiter

A ty kraviny... Jaká zkušenost? Kwisatz Haderach, spasitel všehomíra, může být pouze muž. To je veskrze antifeministické.

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

tomalakis

Paralelně k demytizaci cesty hrdiny je ve druhé části zrod hrdinky, stvrzený v epilogu, a tak to trápení asi nebylo moc velké a těžké. Jinak viz Arbiter.

Arbiter

Arbiter (hodnocení, recenze)

tomalakis

Plácáš voloviny. Na uznání, že individuální zkušenost je mj. genderově podmíněna, není nic antifeministického. Spíš naopak.

tomalakis (hodnocení, recenze)

"To narkotikum je nebezpečné, ale dává schopnost vidět podstatu věcí. Když je jí mluvčí pravdy obdařena, dokáže ve své paměti vidět mnoho míst – ve své tělesné paměti. Ohlížíme se a vidíme tolik cest minulosti…, ale pouze ženských cest. Říká se, že jednoho dne přijde muž a zjistí, že blahodárnost toho narkotika mu propůjčuje vnitřní zrak. Pronikne pohledem tam, kam my (ženy) proniknout nedokážeme."  ...jak velmi nekorektní od Franka Herberta tvrdit, že muž dokáže něco, co ženy nedokážou... chudák feminista Denisek se musel asi hodně natrápit se svou "milovanou" knížkou

na příspěvěk reagoval Arbiter, Bluntman

Badmaniak

Badmaniak (hodnocení, recenze)

Proč se to furt srovnává se Star Wars? Dle mého tohle je něco úplně jiného. Zatímco na původní díly SW se nedokážu podívat více než jednou (fakt mne ty filmy štvou), tak tady bych se dokázal podívat i třikrát do roka.

A chyby? No jen se podívejte, kolik měl Lucas v prvních filmech chyb. Prostě jsou to přehypované filmy, které opravdu nestojí za to. A u Duny se divíte, že je v TOP50.

na příspěvěk reagoval mm13, mm13

Estragon

Estragon (hodnocení, recenze)

Ti Fremeni jsou strasni kokoti. Prvni chteji v souboji zabit toho mladeho a pak jeden zabit matku

SantaCruz

SantaCruz (hodnocení, recenze)

Charpy

Ano scénář skomíra těmi 4 body, bod 1)setkaní s Halleckem háže do děje filmu zásadní vidle, co by se stalo, kdyby k tomu setkání nedošlo?
2)ano rozumíš tomu správně tzn.skrytý atreidský arzenál o kterém "dokonalý" Fremeni neví. A impérium s Harkonneny je díky jedné větě ve scénáři vymazáno ze světa a přitom do té doby se tak pracně rozepisuji postavy všech Harkonnenů (vladimír, Glossu, Feyd)ehm gloSSu jak příhodné s HarkonnenJUGEND v koloseu.
3)ANO díky umění BG Usul požívá HLAS k ovládnutí TĚLA, bohužel toto umění se odváží použít pouze v první díle DUNY a to i přesto, že v druhém díle je ve všech klanech uznán za VYVOLENÉHO, mně tedy přijde víc vyvolený v prvním díle. Já to beru jako zásadní přešlap.
4)Tak to pořád nedává smysl, to by musel USUL zkrotit cepíny Červa, kroužit okolo karavany, pak by červa unavil, karavana (děti,starci..) nasedli a čekali až červ naber sílu a pak by teprv mohli vyrazit..
Nerozumím hodnocení Duny 2 vs Duny 1.

Darth_AK

Jo a pardon, jsem v tvé tvojí stěně textu nějak zazdil tvůj argumentační faul... Na tom udělat z postavy černošku není (v očích Hollywoodu) nic kontroverzního. To je přímo nezbytnost a diktát trhu, protože (podle nich) každá demografická skupina potřebuje svoje zastoupení, aby se mohla s postavou ztotožnit. Vůbec jim nedochází, že inteligentní člověk nepotřebuje stejnou barvu kůže nebo sexuální orientaci k tomu, aby se mohl do někoho vcítit. Akorát tím živí v lidech to nejhorší.... Nehledě na fakt, že s postavami z Duny se nemáme ztotožňovat (to si uvědomil Jodorowský - doporučuju jeho Metabarony (ale ne v češtině)). Zkrátka tenhle film je pomýlená adaptace ze všech myslitelnejch úhlů.

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit