V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Calypso

Epické a Timothée tam jako náboženský lídr skutečně září, nicméně z pohledu knižního fanouška to bylo dost velké zklamání... ()

PenelopaW

"Willy Wonka, Willy Wonka, tvůrce dobrých čokolád..." Počkat, to je z jiného Chalametova filmu :). I když jsem na Wonkovi byla příliš krátce před druhou Dunou, veškeré rozverné asociace na zpívajícího naivního drbana, co přišel vyrábět tu nejlepší čokoládu a za patami se mu skrýval oranžový mužíček, šly poměrně rychle stranou a já propadla kouzlu Paula Atreida stejně jako po zhlédnutí jedničky. Jenže po Chalametovi tentokrát nejde Umpa Lumpa, ale Harkonnenové a zejména Feyd-Rautha má docela slušnou úspěšnost. Stopáž je více než štědrá a souhlasím s výtkami, že se to místy vleče a jindy je to naopak zrychlené. Pořád je to ale dokonalá podívaná umocněná opět skvělým soundtrackem a já souhlasím i s tím, že tenhle dojem letos už moc filmů asi nepřebije. Princezna Irulan v Lynchově filmu byla hezčí a moje trauma z barona Harkonnena znovu propuklo. Celkově tenhle rod měl velmi zajímavý vizuál a škoda, že na-barona nevytěžili jako postavu trochu víc. (Obzvlášť když dali víc prostoru Chani.) Film má za mne několik highlightů: epickou bitvu na konci, oslavu narozenin po harkonnensku (ten černobílý obraz a "bojoval jsi dobře, Atreide" měly svoji dokonalou atmosféru) a hlavně Paulovo krocení červa. Do kina půjdu určitě ještě jednou a netrpělivě čekám na zprávy o dalším filmu, který má nakročeno už jen postavou Chani či poněkud protáhlým těhotenstvím Velké Matky Jessicy, o Svatých válkách nemluvě. Jdu si šňupnout koření , abych dneska vůbec usnula. Muad'Dib!!! ()

DarthAthiss

Ale jo, bylo to lepší než jednička. Mě první díl příliš nebavil, ale ne kvůli samotné komplexnosti, ba naopak, ale prostě nemusím příliš Sci-Fi tohohle směru. Druhý díl je jiný. Mám s ním pár drobných problémů, ale nepovažuji je adekvátní za zmínku, protože neznám samotnou předlohu k porovnání. Více mě tady ovšem zajímala záporná strana, ta mě motivovala k větší pozornosti. Fremené mě příliš nezajímali ani v jedničce. Tady je děj o něco lepší, bohužel tu padlo několik pro mě zajímavých postav. Tak se uvidí za třeba tak dva roky u třetího dílu (pokud něco takového má být) na finální verdikt. ()

jpacuta

Film je velmi dobrý. Mám ale pocit, že z něj autoři něco vystřihli, protože v jeden moment sledujeme pomalou integraci Paula mezi Fremeny a v druhý moment je z něj velitel armád a všichni ho uctívají. Já příběh znám, takže překvapen nejsem, ale příběh postrádá určitou kohezi a soustřeďuje se na jiné postavy a Paul je spíš něco jako komentář aktuálního politického dění. ()

Davidaxik

Tady neexistuje důvod proč na to nejít, proč to nevidět, proč to nemilovat, proč z toho nebýt absolutně odvařenej!  Tohle byla PARÁDA! Vizuální PORNO! Díky moc! Prosím prodlouženou verzi ve stylu LOTRa!! ()

sebulba1981

Naprostá bomba. Prostě nemám slov. Nikdy jsem nic tak krásného neviděl. Určitě si na film ještě párkrát zajdu do kina, protože kino je opravdu nutnost.Miluji ten příběh,ty postavy a ta kamera,zvuk,hudba, prostě všechno je absolutní top. Pán prstenů a duna. To jsou moje srdcovky. ()

Benjo

Zážitek. Nádherná scenérie. Senzační efekty. Perfektní zvuk. Vtahující hudba. Zábavný scénář. Skvělé herecké výkony. Knihu jsem zatím nečetl a tak mě velice mile překvapuje, že dnes někdo představí klasický příběh a přitom se obejde bez kýče a klišé. Dohromady s prvním dílem aspiruje na top sci-fi. ()

Tomko87

Presne ako som čakal.. audiovizuálne porno. Denis ma zase posadil na zadok. ... Som rád že mi môj tip na utajovanú úlohu Anyi Taylor-Joy vyšiel. I keď...logicky to nemal byť ani kto iný. ( Podľa knihy) . ()

13Maty13

"I am Paul Muad'Dib Atreides, duke of Arrakis! Long live the fighters!"     /// DUNA 2 se zapíše do historie jako jedno z nejlepších sci-fi všech dob. Tento film bych přirovnal k Impériu vrací úder, který naprosto předčil svůj první díl. Epický, monumentální spektákl, který patří především na co ty největší plátna kin. Denis Villeneuve je jeden z nejtalentovanějších filmových tvůrců svého času, možná i všeho času. Fraserova kamera a Zimmerova hudba jsou další pilíře, který drží tento úžasný snímek ještě o level výš. Herecké výkony, efekty, kostýmy a dalších tucet věcí jsou perfektní. Bohužel mi tak 15 - 20 minut přišlo zbytečných a trošku zdlouhavých. Osobně si myslím, že Duna 2 ovládne Oscary a stane se jedním velkým milníkem kinematografie jako třeba už zmíněné Impérium vrací úder. This is cinema!   / Hodnocení: 10/10. ()

Draconian

Čekal jsem, že Villeneuve druhou část natočí moc dobře. Vlastně nejsem překvapený, že je to nakonec zas opravdová pecka. Je to velkolepé a přitom stále filmařsky poctivé. Audiovizuální zážitek, který by se dal klidně označit jako dokonalý. Villeneuve si hrál s každým záběrem a stále je na co koukat. Když je písečně oranžové dost, přijdou prakticky černobíle laděné scény. Dějově je film rovněž velmi uspokojivý a ona délka snímku vlasdtně uteče docela rychle. Moc jsem si to užil a tohle je prostě úžasný film do kina.  90% ()

Bagimanek

Jakožto člověk, který nebyl nijak zvlášť nadšený z jedničky a nepovažoval jsem jí za nic tak skvělého jak se říkalo, jsem byl uchvácený. Herecky, vizuálně i hudebně za mě naprosto perfektně zvládnuté. Akce a epična, které mi právě v předchozí Duně chybělo, tu bylo tentokrát požehnaně. Také k postavám jsem konečně přilnul a už mi nebylo lhostejné jaký osud jednotlivé z nich čeká. Za mě slušných 9,5/10. ()

SmajdalfCZ1

Tak po nekonečných odkladech a jednom pár denním uspíšení zde máme tenhle filmový skvost. Byl jsem na něm již na předpremiéře 28.2.2024 a musím říct, že to spojení minima CGI, kdy většina věcí vypadala opravdu jako reálných a hudby od Hanse Zimmera, se opravdu povedlo a dle mě, byť to není úplně přesně dle knihy, kterou jsem jako jeden z mála lidí tady četl, je to hit roku ... again. Každopádně doufám, že na další díl nebudeme čekat zase déle jak 3 roky .... nebo nedej bože jako na dalším díl The Elder Scrolls. Věřím, že zrovna tenhle snímek v imaxu bude velice impozantní, ale komu by se kvůli tomu chtělo do Prahy. Dávám tomu 100%, ikdyž ten konec byl opravdu trochu uspěchaný, ale po dlouhé době tu máme v kině film, který nám dodává naději, že všechny filmy nebudou jako Marvels, Eternals, Madam Web a jim podobné. Je to svíčka v temnotě kinematografie poslední doby. ()

ItsMeRionit

Husina po celém těle, to je něco co bych stoprocentně měl, kdyby někdo přiložil k mému krku Gom Jabbar, ale také je to zároveň fakt, který se mi stal při sledování druhé Duny v kině. Doslova všechny chloupky se chvěly jako kdyby má kůže byl písek, pod kterým se skrývá Shai-Hulud, který svou vibrací vysloveně vyvolává euforický zážitek a já se nechal jen unášet vlnou Duny a pohltit se do chřtánu tohoto gigantického blockbusteru. Jelikož jsem knihu přečetl, tak mi všechny situace nebyly cizími, ale jen jsem koukal s úsměvem na tváři a říkal si: Tyvole jo! Tohle je přesně jak jsem si to představoval. Denis opravdu dokázal přinést Arrakis k životu tak nádherným způsobem a cítil jsem se přenesen do tohoto světa jako předtím při čtení knihy. A nejenom Denis, ale všichni co se na tom filmu podíleli, hudba Zimmera povznesla tu epičnost až na orbitu a ještě dál, efekty byly tak věrohodné, až si moje graficky-studentské-já málem nadělalo do gatí a herecké výkony by mohly svou intenzitou pohánět celou planetu. Nechám se ještě minimálně jednou odpálit v IMAXU, ale i kdybych měl teď zemřít, tak jsem dosáhl Nirvány. Tohle je prostě tak ohromně velkolepá pecka, kterou by si vážně nikdo neměl nechat ujít, i přesto že nemusí být pro všechny. Ještě bych rád zmínil pár momentů, u kterých jsem si asi ucvrnknul: První jízda na červu, útok na Harvester, promlouvání Paula k Fremenům (kdykoliv), závěrečná bitva + duel. No a já teď jdu šupem znovu přečíst jedničku a pokračovat dál, protože tenhle svět miluju čím dál víc a chci se pitvat v každém detailu. "May thy knife chip and shatter." ()

kokos.o

Duna: Část druhá nás zavádí zpět do epického vesmíru Franka Herberta, přičemž přináší obrovský posun ve srovnání s první částí. Vizuální efekty jsou fascinující a přinášejí ohromující pohled do surreálního světa Arrakis. Nicméně, i přes tento výrazný technologický pokrok, film trpí několika nedostatky. Jedním z hlavních nedostatků je fakt, že se film velice táhne. I když vizuálně oslnivý, nedokáže zcela udržet pozornost diváka po celou dobu a zároveň zůstává divák s dojmem, že příběhově není všechno úplně rozvinuto. Bylo by příjemné, kdyby tvůrci filmu lépe manévrovali s tempem a zajistili, aby napětí bylo konzistentní a divák neztrácel zájem. Na druhou stranu, druhá část přináší akční scény, které filmu dodávají alespoň nějakou jiskru. Tyto momenty nabízejí dynamiku a napětí, které bylo v první části poněkud nedostatkové. Tato změna v tempu přispívá k tomu, aby film nebyl zcela monotónním zážitkem. Celkově vzato, Duna: Část druhá přináší několik pozitivních aspektů, včetně úžasných vizuálních efektů a několika vzrušujících akčních scén. Avšak nedostatečné tempo a nedostatek rozvoje příběhu brání filmu v plném vyniknutí. Je to nadále zajímavý příběhový svět, který však potřebuje lepší vyvážení mezi vizuálním ohromením a narativní hloubkou. Celkové hodnocení: 7/10  Art: 9/10    Akce: 7/10    Vtip: 5/10    Napětí: 6/10    Láska: 6/10    Soundtrack: 7/10    2D    03/2024 ()

nedvva

Takže, vizual mrda, soundtrack mega pecka, Bardem je Morpheus jako svině ten mě bavil nejvíc. Ale ta nafuňená Zendaya mě tam prostě mrdá. Celkově za mě ten hype je strašně zbytečný. Cca 80% ()

slashgibson

Toto je jeden z filmov pre ktory sa oplati ist do kina. Je to giganticky film a audiovizualny masterpiece. Aj ked je len marec , tak uz teraz viem , ze to bude film roka. ()

PTuranyi

Produkčne vypiplané pokračovanie ide ďalej po predurčenej ceste. Vizuálne fascinujúce obrazom a dychberúce zvukom. Samotný príbeh je zachytený prehľadne a kontinuálne, takže hoci sú v ňom určité časové skoky, nepôsobia rušivo. Herci pôsobia prirodzene a stvárnenie jednotlivých postáv je vydarené. Timothée Chalamet rastie so svojou postavou. Spočiatku neistý a váhavý Paul sa postupne mení na sebaistého Muad'Diba. Rebecca Ferguson v úlohe ctihodnej matky je skutočne mocná benegesseritka. Feyd-Rautha je Austinom Butlerom stvárnený tak, že Stingova verzia je oproti nemu neškodný bitkár. Celkovo tak Villeneuvova verzia predčí svojich predchodcov. 90% ()

MartCT

Moc takových filmů se netočí, audiovizuál paráda. Co víc dodat. Na druhou stranu chápu zklamání skalních fanoušků knihy. SPOILER: on ten vztah Paula a Chani vyznívá úplně jinak než v knize a Paul vypadá ve filmu víc jako fanatik, takže s ním divák až tak nesouhlasí... Alespoň to byl můj pocit, takže v knize za mě mnohem lepší. ()

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit