V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)

Matevoj

Upřímně.. Tohle jsem opravdu nečekal, byl jsem dost skeptický, že to je dost přeceňované a celé je to jen "overhyped", ale opak je pravdou! Celý film mohu shrnout pouze jednou větou, "Tohle je k*rva dobrý". Omlouvám se za použití vulgarismu, ale jinak to popsat nejde! Duna má vše, zkrátka ÚPLNĚ vše. Tohle je přesně to, co mi chybělo v kinematografickém světě, akce, napínavost, sem, tam normální humor a hlavně vizuální stránka, která není totálně odfláknutá, jak u jiných dnešních filmů. Grafici si efekty krásně pohráli, opět vše dokonalé, nikde ani jedna chyba. Nejen tvůrcům, ale i všem hercům smekám klobouček dolů. Doufejme, že se série Duna s nadcházejícími filmy v kvalitě nějak nepohorší, a že to bude stejně dobrá podívaná jako druhá část! ()

mnx

Tak přece jen mám hru radši. Knihu jsem doteď nečet, asi na rozdíl od všech tady, takže jsem ani neměl pořádně s čím srovnávat (což by mě aspoň trošku zabavilo). Super efekty už dnes nabízí kdejaké béčko nebo nabušený akční seriál - ale u mě ten zbytek ani náhodou nevyvážily, protože už cca po hodině jsem byl z těch ezo-fundamentalisticko-náboženských keců tak otrávený, že jsem si spíš přál, aby to už konečně skončilo. Ani Mr. Zimmer se tentokrát se svým soundtrackem moc nevytáh, tedy čekal jsem rozhodně více, než milionkrát ohraný pouštní jekot plus nějaké děsivé soundy. Dune Spice Opera od Stephane Picq byl mnohonásobně lepší, a jak bylo slyšet, tak i nepřekonatelný. Trojku si už klidně odpustím. ()

cernakus

Ještě větší blbost než jednička. Problém nebude v přehypovaném kanadském žabožroutovi, ale v tom přehypovaném škrabákovi. On totiž Herbert byl ještě horší voják než čmáral a tak jsou vojenské akce, taktické situace a strategická rozhodnutí horší, než kuželky na bowlingu. Nuda a blbosti, kterou jsem vydržel nepřetáčet jen proto, že jsem si to rozdělil na 6 dílů a těch cca 25 minut jsem vždy tu pozornost udržel. Kdo tomu dá 4 a více hvězd je pro mně zcela nepochopitelný mimoň. ()

jemine

Hezké obrázky. Báječná podívaná. Ale není to Herbert. Tak trošku, trošičku, vizuální porno, monochromatický Avatar... Barevné, napínavé, ale ne tak zcela Duna. ()

Facerr

Až moc meditativních chvil, patetických prostojů a chystání se na akci, která pak proběhne snad během pěti minut. Neustálé pompézní čekání na něco. Nenudil jsem se, ale čtyři hvězdy s odřenýma ušima. ()

Plaque

Noooo, veľmi dobré. Mohlo to byť pokojne o pol hodinu kratšie a asi by sa nič tak závažné nestalo, ale aj tak dobre. Vlastne to ubehlo v parádnom tempe, takže super. ()

Muff

Je to epické. Má to bombastickou hudbu. Ale nějak nechápu ten hype. Možná už doba dospěla do stádia, kdy se každá trochu lepší věc v té hromadě sraček, co chrlí filmová studia, považuje za kultovní. Tenhle díl mne definitivně utvrdil v tom, že Zendaya neumí hrát, stačí jí celý film dělat neutrální nebo nasraný obličej, v čemž mimochodem nebyl zas tak velký rozdíl. ()

Kitelon

He Is The Messiah společně se Silly Walks v jednom filmu? Monty Python approve! ______ Prvotřídní zvuk, mocné basy, zajímavě černo-bílá Giedi Prime. Zestručnění příběhu pro kina muselo přijít, ale já bych prosil tu čtyřhodinovou director´s cut verzi, ano? ()

Lubos_Hurych

Audiovizuální bomba, jejíž roznětka sice syčí, bublá a plive jiskry na všechny strany, ale opět nevybuchne. Tak bych shrnul druhý díl Villenovi Duny. Stejně jako jednička totiž (minimálně pro mě) postrádá dobře uchopitelné zakončení děje. Je to vlastně takový seriál (myslím ten na pokračování). Každý díl má určitý příběh (děj), ale ten pak končí buď očividným cliffhangerem, nebo více či méně jinak pootevřeným koncem. A tady tomu není jinak. Tak snad do třetice to vyjde a já budu moct říct "Ano, to je ta skvělá trilogie". Jinak je to totiž skvělý film, na který se opravdu vyplatilo jít do kina. ► 88% ◆ 9/10 ◆ 4* ◄ ()

xxmurphyxx

O poznanie silnejší zážitok ako prvý diel. Aspoň pre mňa, ako laika a len okrajového znalca predlohy. Je to znovu pomalé, extrémne pomalé a hĺbavé, ale zároveň epickejšie, osudovejšie, dejovo zaujímavejšie a obsadením postáv príjemnejšie so zachovaním Villeneuveho rukopisu réžie, ktorej nádherne sekunduje Fraserova kamera a Zimmerova hudba. Po každej stránke film na vysokej úrovni s maniakálnym zmyslom pre detail. Akurát nič pre happy trigger fanúšikov. ()

blondboss

Majstrovské dielo a epická séria naznačená v prvom dieli posunutá Villeneuveom do magickej roviny kinematografie. Minimum zbytočných dialógových vsuviek, znamenitá práca s kamerou a strihou, orgazmatické vizuálne divadlo a celé priehrštie najjagavejších súčasných mladých hviezd filmového plátna. Jednotka niečo načrtla, pri dvojke som si to niečo vychutnal. Zároveň sa teším na súboj s veľrodami, môže to naznačovať ozaj epický filmový moment. 90 % ()

Meff

Čistě vizuálně, hudbou apod., je to jasných 5 hvězd. Nicméně samotný děj mi přišel místy hodně zmatený a trošku jsem možná čekal jiné vyústění, respektive některé hypovane vlastnosti Paula jsem čekal, že se více rozvinou, ale! Je nutné říct, že bude i další díl, tudíž některé kritiky nebudou na místě, ale zatím to nechám takto. ()

swinevenca

Všechno nejlepší Swině. Narozeninová sólo návštěva Theatre de Luxe, senzační sál jenom pro mě (plus pár, slovy asi šest, křenů) a audiovizuální stimul tisíciletí. Úplnému kino orgasmu obrazně překážela absence nějakého těžko definovatelného "mrdu" v tom hutném ději, fakticky mu překážela příliš velká "velká" cola a právě těch pár křenů. ()

rashaverak

Po shlednuti jsem zacal mnohem vice ocenovat Lynchovu Dunu, kterou jsem do teto doby povazoval za spise spatny film. Bojove sceny jsou mizerne v obou filmech, nicmene Villeneuveovi se naprosto zahadnym zpusobem povedlo natocit ten stejny pribeh tak, ze pusobi mnohem zkratkoviteji a neprehledneji nez Lynchovi pri polovicni stopazi a pritom vsechny pusobive sceny udelane Lynchem natocit mnohem zapomenutelnejsim zpusobem. ()

Pan.Antonin

Legendárnímu sci-fi Franka Herberta jsem sice nikdy nepřišel na chuť, ale myslím, že si určitě jeho fanoušci zaslouží takto povedenou adaptaci. Špičkové obsazení, vynikající efekty a vizuál a tentokrát i o něco svižnější tempo, což znamená, že film si užijí i lidé, kteří zrovna neholdují taktickému politikaření. Celkově za mne určitě lepší než první díl. ()

kubilov

Oproti první části Duny prakticky (a logicky) žádná expozice, jinak jde ale opět o naprosto úchvatnou podívanou. Příběhově, trikově a především audiovizuálně. Denis Villeneuve je Lisan al Gaib! Nikdo v současnosti netočí lepší sci-fi. ()

kopecek

Tak kde začít. Na film jsem se těšil jako malé dítě a měl jsem opravdu velká očekávání a jsem rád, že můžu úspěšně oznámit, povedlo se. První určitě musím vypíchnout zvuk a hlavně hudbu. Hans Zimmer zde předkládá nejlepší skladby, které doposud složil. Nové okořenění v podobě  Florence Pugh a hlavně Austin Butler, který zde představuje úžasný výkon a opravdu místy nahání až hrůzu. Timothée Chalamet skvělý jako vždy, ten kluk prostě ví. Vizuálně také není co vytknout a scény na kterých se objeví červ jsou impozantní. Denis Villeneuve si díla opravdu váží a je to sakra vidět. Preciznost a prokreslení Paula, ne jako hrdiny, ale jako fanatika je zde vyobrazeno na jedničku. Přesně jak by si Frank Herbert přál. Černobílé pasáže na planetě Giedi Prima neskutečné, společně s dalšími kompozičně skvělými záběry. Za mě ještě musím vypíchnout finální souboj kde se stopne i hudba a to tomu dodává ten správný šmrnc. Prostě Wow! Kamera je zas a opět skvělá. Kostýmy neskutečné, a malé překvapení v podobě Paulovy sestry udělalo také radost. Za mě jediné opravdové mínus je zbytečné zrychlení oproti knize a film by klidně mohl být o půl hodiny až hodinu delší. Rád bych si na tom koření ujížděl déle. Jsem rád, že si Villeneuve nechává otevřená dvířka na případný třetí díl a já ho s napětím budu vyhlížet. Trilogii si totiž toto pompézní dílo určitě zaslouží. Komu se jednička líbila a jediná chybka pro něho byla menší akčnost, zde se bát nemusí. DŮLEŽITÉ VIDĚT V IMAXU NEBO ALESPOŇ V KINĚ!!! Takže: Vizuál- 10/10, Kamera- 10/10, Hudba- 10/10, Výprava- 10/10, Herecké výkony- 10/10 ---> Celkem 10/10 ()

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit