Zábavný příběh plný dětských dobrodružství se odehrává na předměstí Chicaga na konci 80. let minulého století. Hlavním hrdinou je desetiletý Jake Doyle, který se snaží získat k Vánocům nejnovější a nejlepší videoherní systém. (HBO Europe)

JohnCZ

Čekal jsem to asi o cosi vtipnější a nápaditější. Fantasy to není vůbec (na Kevina taky mluvil ďábelský kotel a nebylo to fantasy), o těch 8-bitech to v podstatě taky není, ale jako rodinná komedie, kdy děcka postupně zjišťují, co je na vánocích to nejdůležitější, je to asi docela ok. Průběh spíše průměrný, vyústění a finální pointa moc pěkná. Neil Patrick Harris s dcerkou mi byli ale daleko sympatičtější, než ta ústřední retro parta. ()

Dawe2

60% je dobrý kompromis. Místy na 80, místy na 40. Bohužel je to místy hodně trapné, ale že jsou osmdesátky má léta a taky pro tu hlavní pointu a všeobecně milý příběh bez velkého násilí. Jen té "barevnosti" postav mohlo být méně, byť byly velmi příjemné. Vynikající hlavní role, dost dobrý vizuál, Warner mi zde velmi připomínal tvorbu Netflixu. ()

Jaro.Krafcik

Začal nám Advent a tak som neváhal a pozrel si nejaký vianočný film. S jasným svedomím môžem uznať že toto môže byt nová vianočná klasika z novších filmov, ktorá bude bežať každé Vianoce. 8 bitové Vianoce s nintendom potešia hlavne hracov. Ale aj nostalgicky staršie ročníky. Veľká škoda že stream niekde v polovici zasekol a tak som musel čakať kým sa to celé načíta odznova. Žeby preťažené servery školákov ktorí už sedia doma a maju vianočné prázdniny ? A dostanú vytúžené nintendo? 4* ()

Janega

Tieto retro vianočné filmy mám veľmi rád a napriek tomu, že film je súčasný, tak osemdesiatkovú atmosféru sa im podarilo dobre navodiť. Detskí herci sú fajn, síce hrajú také archetypy až karikatúry detských postáv, ale to nejak neprekáža. Divák už len čaká kedy to tvorcovia ukončia klišé, aby si to nintendo pod tým stromčekom našiel, no namiesto toho príde niečo nečakané, čím to výborne ukončia. ()

Sany33

Príbeh: Jake rozpráva svojej malej dcérke ako sa koncom 90-tych rokov snažil dostať k bájnej konzole Nintendo. Herecké obsadenie: Detský herci prešli úžasným kastingom a tak sa dokonalo hodina na svoje role. Už dlho som nezažil, že by mi postavy tak dobre sadli ako práve pri tomto filme. Či už detské ale aj tie dospelé. Prevedenie: Retro prenesenie do roku1988 je veľmi zaujímavé svieže a pútavo natočené. Samozrejme je to na Americkom kontinente tak, že to treba brať trocha s humorom. Pocity: Aj napriek tomu, že sa film prezentuje ako komédia, humor nie je jeho hlavnou devízou. Je to práve nostalgická atmosféra a príjemný rodinný príbeh na ktorý sa veľmi dobre pozerá. Pridaná hodnota: Veľmi dobre obsadená rodinná komédia, na ktorú sa aj veľmi dobre pozerá. Príbeh nie je žiadne inovatívne terno ale diváka pobaví. 80% ()

• Před natáčením musel Neil Patrick Harris absolvovat 14denní karanténu. Každý den zveřejňoval vtipné video, jak ji tráví. (BMW12)