Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Neuvěřitelné věci se dějí na francouzském královském dvoře! Píše se rok 1782, sedm let před Francouzskou revolucí, a nemorální Colombine, hraběnka de Vache žije a intrikuje v paláci ve Versailles na dvoře Ludvíka XVI. Jejími nohsledy jsou otrlá služebná Lisette a sluha Bouffant. Donášejí královně Marii Antoinettě, všemožně se snaží pokořit hraběnčinu úhlavní nepřítelkyni, madam de Plonge, a v rámci svých intrik se neštítí ani vraždy. Vůbec netuší, že dekadentnímu dovádění francouzské aristokracie už brzy učiní přítrž Velká Francouzská revoluce. (Česká televize)

(více)

Recenze (48)

MarekT 

všechny recenze uživatele

Škoda zde zmíněného necitlivého zacházení České televize. Tento britcom je podle mě spolu s Tenkou modrou linií černým koněm tohoto žánru. Pokud jsem měl záruku dobré zábavy u dvojic jako Hale - Pace a Fry - Laurie, tak musím do výčtu připočítat i dvojici tentokrát něžného pohlaví Dawn French - Jennifer Saunders. Kromě typického britského humoru musím ocenit i narážky na budoucnost - např. cituji: tento slavný obraz je vystaven v Louvru, pokud tedy bude postaven, atp. Co se musí také pochválit, je český dabing. Ano, vím, že se opakuji a jdu některým na nervy. Nicméně nemohu jinak. Kromě výborně vybraných hlasů si zasluhuje vypíchnout i vysoká úroveň dobře přeložených dialogů. A pak že se britské sitcomy nemají dabovat... Vše mnou jmenované dělá z tohoto seriálu další prvotřídní britskou zábavu. P.S. Oskare, plně souhlasím. Petice je výborný nápad, ale teď při plné digitalizaci bych založil nějaký speciální program, kde by běžely celodenně britcomy, i ty nám neznámé. "Je ta snídaně ještě k jídlu?" - "Podívám se. Vypadá to, že červíčkům šmakuje." ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Chudina nemá na chleba? No tak ať jedí koláče… to zazní jako poslední věta z úst jedné pařížské šlechtičny, která je cynická, zlá a hloupá mrcha. Jako postava je značné protivná, ale točili to Angličané o Francouzích, tak se není čemu divit. :-) Vyřádili se na všech postavách. Jinak jde o ztřeštěný konverzační komediální seriál, který je založený často na jednoduchých vulgárních vtipech. Nicméně musím přiznat, že se mnohé z nich povedly a rozesmály mě. Celá série má jen šest dílu cca po dvaceti minutách, což je plus. Díky tomu se mi ten druh humoru nestačil přejíst a nezačal mě nudit. Jako krátké pobavení se to dá, když jej ale minete, o nic zásadního nepřijdete. ()

Reklama

Drom 

všechny recenze uživatele

Ha, konečně vyplulo napovrch, z jakého blázince vražedkyně Helen Mucus utekla. Verzatiles! A vzala s sebou i svou neméně vtipnou sekundantku maskovanou za velikonočního králíčka. Nechytáte se? Ani když napíšu, že Trevor si nedá čaj, protože je v kostele? Nicméně i tak tu máme typicky britsky ujetou sérii z prostředí královského dvora předrevoluční Francie, kde o kecy, často s narážkami na promiskuitu, a absurdní situace povětšinou není nouze. Problém jsou totiž někdy dost nevyrovnané scény v rámci dílu, jedna má slovní výměnu napsánu skoro geniálně, další naopak poněkud mdlé dialogy s jednou či dvěma dobrými hláškami. A někdy lze nachytat střih na drobných chybách. Český dabing je vynikající a bavil mě i o trochu víc, než originál. Ve výsledku tedy příjemné překvapení za čtyři trochu slabší hvězdičky. ()

bittersweet 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem se tak nebavila, jako při sledování tohoto seriálu. Člověka skoro mrzí, že je jen šest epizod, ale na druhou stranu se tak zaručí, že některé gagy se nestanou opakováním otravné. Většina vtipných situací vzniká střetem světa hraběnky de Vache, která si žije v takovém luxusu, že ani nepotřebuje chápat, jakým způsobem funguje klika u dveří, s realistickým světem služebné Lisette, která pochází z běžného lidu. Epizoda The Portrait je asi nejlepší, ztvárnění de Sadeho a malířky Vigée Le Brun s rukama od barev jsou dokonalá! Epizoda The Royal Command Performance se evidentně nechala inspirovat dobovými karikaturami módních trendů a dovedla je k absurdní dokonalosti, kdy bylo třeba i dveře probourat, což se sice s každou novou vyšší či širší módní vlnou opravdu dělalo, ale věřím, pevně doufám, že ne takto. V tomto díle se nakonec dozvíme i jak to doopravdy bylo s ikonickou větou francouzských dějin "Let them eat cake!" ()

Amaranta 

všechny recenze uživatele

Tvůrci seriálu si asi neuvědomili, že základem vtipných scének nejsou jen kostýmy, grimasy a afekty, ale především scénář. Většina fórků je založena na plytkém, lehce vulgárním humoru, nic moc promyšleného - lze se tomu zasmát, ale rozhodně ne opakovaně. K Černé zmiji, jak zde bylo zmíněno, neskutečně daleko. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (1)

  • V této epizodě hraběnka vyčítá Bouffantovi, že jeho povinností rozhodně není to, co dělal před 3/4 hodinou (byl u svého milence v Paříži). Stefan Zweig však ve své biografii o Marii Antoinettě popisuje, že cesta z Versailles do hlavního města trvala kočárem 2 hodiny, svižnou chůzí pak nejméně 6 hodin. (stefji)

Reklama

Reklama