Reklama

Reklama

Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu

Recenze (444)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Vida, když jsem Zítřek komentoval poprvé, nebyl jsem zrovna příliš "sečtělý" bondovský fanda, čili jsem ho docela slušně utřel. Dnes však není včera, čili opravuji. Roger Spottiswoode natočil opravdu perfektního Bonda s aktuálním přesahem k manipulativní moci médií, ale jinak s typicky bezstarostným (v Brosnanově podání až klukovským) šarmem a stylem, který se v mnohém (hudební doprovod, starý dobrý Aston Martin, citace starších bondovek) dovolává 007 klasik. Jonathan Pryce je jako záporák opravdu výtečný, má v sobě ten typický mix prohnanosti, nebezpečnosti a slizké zbabělosti. Götz Otto alias Mr. Stamper není sice nic extra, ale pár světlejších chvilek má. Zcela ho však svým štěkem zastínil výtečný Vincent Schiavelli vulgo Dr. Kaufmann. Jinak je to Bond se vším všudy – vynálezů víc než kdy jindy, akční scény velkolepé přesně dle modelu Brosnan pro konec 20. století, ženy krásné, martini s vodkou protřepané, nemíchané. Jen dvě věci mi kazí radost – velmi nevtipný konec (kde jsou geniální štěky Rogera Moorea?) a titulní píseň Sheryl Crow, která se absolutně nemůže měřit se závěrečnou Surrender. Edit 2012: I v kontextu rapidně stárnoucího GoldenEye tahle bondovka pořád působí velmi svěže. Má mnohem vyváženější tempo, které sice některými postupy (rychlé jízdy kamer, obracení perspektivy) připomene módu 90. let, ale v zásadě se svým přehledným a od detailů oproštěným stylem odvolává ke klasickým filmům z počátku série. Konec je ale přeci jen slabší, statičtější a prkennější. Mimochodem, dobře, že Brosnan vzdal pokusy Bonda polidštit emocemi (romantická selanka s Teri Hatcher se skutečně do této kategorie nedá počítat) a vede ho před tím zpochybňovanou cestou "boy with toy". Přesně tady se mu celkem daří být přesvědčivý. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

V druhé bondovce s Piercem Brosnanem (ano, dělme bondovky podle jména hlavního představitele) byl nejlepším elementem (možná paradoxně) herec Jonathan Pryce a je velkou škodou, že jej režisér a scenárista nenechali učinit největším padouchem série. Měl opravdu našlápnuto, ale pak se začal chovat jako debil (pro slabší povahy: slon v porcelánu). Ani jeho motiv nebyl nějak zajímavý. Ale tak, beru to. Beru, že představoval pátou velmoc a chtěl do toho taky něco říct, když už tedy skončila ta Studená válka. Tahle bondovka, kdy padouch byl mediální magnát, by byla možná spíš zajímavější jako ryze špionážní film, než vysloveně akční. Notabene když mají tvůrci v rukávu jen jedno eso a tím je jakási neviditelná loď. To zas tak kulervoucí nebylo. Upřímně. Druhou věcí, kterou je třeba pochválit, je Bond girl Michelle Yeoh. Tím, že submisivně nepadla robocopovi k nohám a v duchu čínského socialismu ho i klidně nechala ve štychu, mi byla velmi sympatická. Navíc umí kung-fu. Taková "vlastnost" se na Bond girl musí ocenit. Tempo je kolísavé, hlášky jsem zaznamenal jen dvě. A mnoho dalších filmových nešvarů. Čtyři hvězdy jen proto, že je to prostě značka BOND, ale také pro pár menších akciček, jako je třeba roztrhnutí obřího billboardu nebo BMW motorka a v neposlední řadě roztomile komického Bonda, když byl konfrontován s vymoženostmi čínské agentky. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Ženy se v podstatě okamžitě začínají svlékat, pánové nervózně polknou, James Bond přichází. A třetí světová válka je na spadnutí. Šílený mediální magnát totiž vyrobil mezinárodní konflikt, holt objektivně informovat je nuda: lepší je události sám vytvářet. Nejvýbušnější mezinárodní incident je díky jeho choutkám na světě. Bond musí opustit teplou postel sličné profesorky dánštiny, dá se dohromady s čínskou agentkou a znovu rozseká pár padouchů. Máme tu dálkově ovládanou limuzínu, efektní únik ze střechy mrakodrapu i úprk na motorce saigonskou ulicí. Brosnanův neodolatelný úsměv a šarm funguje spolehlivě, řemeslně je to velmi slušné a Roger Spottiswoode nějak zásadní chyby na režisérské židli nespáchal. Takže dobré. Ale ty poctivé tři hvězdy tomuhle dobrodružství sluší přeci jen víc. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Na rovinu môžem povedať, že zo série Brosnanoviek je "Tomorrow Never Dies" asi mojou najobľúbenejšou. Nemôžem povedať, že by vo filme neboli určité nezmysly a nelogické momentky a plus tá kopa product placementu (čím to, že zloduchovia v Bond sérii skoro vždy majú Range Rovery? To auto asi netreba nikdy kupovať.). Kritika mediálneho sveta je ale spracovaná veľmi dobre, tento film má podľa mňa absolútne najlepší spád, zo všetkých Bondoviek, čo som videl odkedy som začal pozerať Moorovky a perfektne utečie, že sa človek nenudí. To je asi najsilnejšou stránkou. Jeho novú činsku Bond-girl tuto oceňujem a užil som si jej sledovanie. Dokonca sú aj veľmi dobrí parťáci. Film ma osobne veľmi bavil. Negatíva sú niektoré nelogické momenty. Ako napríklad, že sa nedokážu vlámať Bondovi do auta cez jeho systém a rozbiť sklá, no keď sa auto naštartuje a začnú po ňom strieľať, je všetko úplne inak... plus Bond jazdí iba v BMW a veľmi okatý product placement všade okolo. Skladbu k tomuto filmu si nejako výrazne už ani nepamätám. Nemôžem povedať, že ide o technicky dobre spracovaný film a rozhodne je tu veľa vecí, ktoré by sa dali zlepšiť. Rovnako ani zloduchovia nepatria k najlepším, no na druhú stranu ma aspoň nijako neiritovali. Z Brosnanoviek pre mňa najlepším filmom, nakoľko zvyšné dva ... rozoberiem to tam ... ma už absolútne nebrali a ten spád tohto filmu je oveľa lepší, než mnoho jeho predchodcov. Hodnotenie: B ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Najabsurdnejšia a najnaivnejšia zápletka od Moonrakera. Klady: Pierce Brosnan, Teri Hatcher, Michelle Yeoh, Bondsongy, úvodné titulky, M, bohovská akčná scéna na motorke. Zápory: slabý dej, priemerná úvodná scéna, ešte priemernejší úhlavný záporák a jeho poskokovia, ktorí sa priemernými ani nedajú nazvať. Každopádne Tomorrow Never Dies je výdatne zábavná Bondovka a napriek tomu, že GoldenEye mal viac potenciálu, tu som sa bavil lepšie. ()

Galerie (172)

Zajímavosti (60)

  • V závěru honičky ve člunech Bond (Pierce Brosnan) vystřelí dvojici torpéd. Nejprve z horní hlavně, jenže po střihu je prázdná ta spodní a další torpédo vystřelí opět horní hlaveň. (Marsu88)
  • Při seskoku má James Bond (Pierce Brosnan) na zádech jednu malou kyslíkovou lahev, po dopadu do moře má ale regulérní dýchací soupravu (se dvěmi lahvemi). (ledofredo)

Související novinky

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

17.05.2016

Držitel cen Grammy a Emmy, britský skladatel David Arnold, chystá na neděli 5. června svůj první koncert v České republice. Autor hudby k velkofilmům Hvězdná brána, Den nezávislosti, Casino Royale a… (více)

Reklama

Reklama