Hrubý střih

Britský krejčí, který žije v Chicagu 50. let, to nemá vůbec lehké. V jeho dílně si totiž začnou vyřizovat účty tamní mafiánské gangy. (Netflix)

genetique

Tento nenápadný skromný filmik s feelingom divadelnej hry mi vyčaril veľký úsmev na tvári. Originálna gangsterská zápletka graduje každou minútou, malé zvraty striedajú tie geniálne načasované a divák sa ani minútu nenudí, pretože každý vo filme skrýva nejaké tajomstvo a nikto nie je tým, kým sa na prvý pohľad zdá. Napriek komornej atmosfére je film plný napätia, aj keď sa odohráva v jednom malom krajčírstve. Do pozornosti dávam najmä strih a kameru, pretože daná scéna je využitá absolútne dokonale. Takto sa to ma robiť do psej... 80%. ()

warrenur

Uzas sledovat, s akou dokonalostou vie Mark Rylance zahrat na prvy pohlad stoicky nevyraznych podivinov a pritom z neho "citit" Royal Academy of Dramatic Art v Londyne uplne autenticky. Pan herec. Film sa mi pacil, ziadna nuda, hoci je to komornejsie, ako by sa mohlo zdat. Cely cas sme v jednom krajcirstve a susediacej dielni, menia sa len osoby na scene. Stoji to na vybornych dialogoch, ocakavaniach a budovani napatia. Slecna trosku rusila, avsak inak sa jedna o cistokrvnu staru skolu s vybornou kamerou a uz spominanym dokonalym "Anglanom" Markom Rylance-om. Odporucam. 80% ()

janesX

Malá (komorná) ľaho odhadnuteľná gangsterka, inscenácia s nie príliš sympatickými postavami. Možno vhodná ako divadelná hra (ktorá by zrejme nemala úspech), alebo ešte lepšie rozhlasová hra. Pre mňa slabý priemer. Režisér a scenárista tohto nie veľmi sofistikovaného a ľahko prekuknuteľného hrania sa na "kto je tu krysa", je autorom scenáru Kódu Enigmy (2014) , teda ten istý človek. Hmm.. ()

tomik99

Celý film natočený v jedné místnosti, který dokáže udržet vaší pozornost a ještě vás bavit? To už musí vyžadovat určitou řemeslnou zdatnost, což se Grahamu Moorovi podařilo. Obyčejný film o obyčejném krejčím, který se „nechtěně“ zaplete s americkými gangy. Komorní příběh mi skvěle sedl a přechytralosti Marka Rylance jsem si vážně užíval. Zbytečné rozhodně bylo akční finále, kde se zřejmě Moore chtěl zavděčit i americkému publiku. V tomto filmu to ale působilo malinko navíc. Jinak ale nemám co vytknout. Takovýchto dobře natočených komorních filmů více. ()

Motinski

Film ktorý by pasoval na divadelné dosky, no funguje aj v takomto médiu. The Outfit má šikovný scenár. Veľa krát som si pri ňom spomenul na Hitchcockov Rope a rovnako ako tam aj tu som si užíval v prvom rade dialogy. Mark Rylance je Pán herec a na ploche jedného krajčírstva dostaneme hlavne vďaka jeho postave viac zvratov ako by ste si zo začiatku mysleli. Páčila sa mi retro štylizácia, minimalizmus, hudba a vlastne aj všetci ostatní herci. Dieru do sveta ani do žánru film nespraví, ku koncu nadšenie trochu upadlo, no pozornosť si určite zaslúži. Za podobný príbeh by sa nehanbil ani Tarantino. ()

• Název filmu má dvojí význam. Chicagská mafie je také označována jako The Outfit. (mikki089)
  • Mark Rylance (Leonard) byl ve skutečnosti vyškolen v krejčovských technikách slavnými krejčími, dříve k vidění v sérii Kingsman. Jejich ikonický domácí tvíd je možné na okamžik zahlédnout ve filmu. (mikki089)