Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Už jste někdy jedli račí nebo želví polívku? Pokud ne, nevadí. Podívejte se dnes s námi na pohádku, ve které ji mládencům, kteří se vydali do začarovaného lesa osvobodit zajatou dívku, uvaří bába Magi… Jak to všechno dopadne, zda vysvobodí zamilovaný dřevorubec Filip (P. Zedníček) svou Lesněnku (J. Boušková) z moci čarodějné báby, vám zatím prozradit nemůžeme. Ale jména hlavních představitelů pohádky napovídají, že to bude pouť spíše veselá než strašidelná. Užijete si spoustu legrace s Rudolfem Hrušínským v roli loupežníka Bujóna a Ivou Janžurovou jako bábou Magi. (Česká televize)

(více)

Recenze (136)

morfas 

všechny recenze uživatele

Moje nejoblíbenější „kulisová“ pohádka. Skvělé výkony všech herců, zejména Ivy Janžurové, Rudolfa Hrušínkého a Ondřeje Havelky. A ty hlášky! Pokud jste tuhle pohádku ještě neviděli, vřele doporučuji. *** Máte nějaké delikatesy? ** Delikatesy? Co to je? Jo jo, nic mi neříkej, já už vím! To jsou ty malé rybičky, viď?! http://www.youtube.com/watch?v=TklkWxzd8-g&t=4m48s ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Polívka je grunt a maso je špunt. Menu této komediální pohádky, která si přes všechnu ztřeštěnost uchovává i pohádkovost, je labužnické: herecky, scénáristicky (Jaroslav Pacovský) i hudebně (Jiří Václav) bezchybné. Slovní nápaditost - jména Magi, Bujón, Divobij, Chytrolín. A hrátky s Lesněnčiným jméném: Magi na Bujona v pozadí (přes Lesněnku): Zal/Lez/s - něnku jsem tě pokládala. ()

Reklama

George.Camel 

všechny recenze uživatele

Tuhle pohádku miluju - kvůli skvělé Ivě Janžurové, jejíž komika v té době dosahovala vrcholu. Opravdová lahůdková pohádka z archivu ČT, na níž se pokaždé s chutí podívám. Úžasná je i improvizace paní Janžurové s Rudolfem Hrušínským ve scéně, kdy jí málem z ruky vyletí nůž mířící na Bujona a ten se lekne a spousta dalších komických situací. Autoři si také krásně pohráli s naším rodným jazykem - ("Lesněnka" a ... "zalez něnku jsem tě povazovala...") inu, nyní již televizní klasika. ()

duddek 

všechny recenze uživatele

Jedna hvězda za jazykovou tvořivost, ale jinak? Místy to vypadá jako záběry z ústavu pro choromyslné. Proč se to vůbec jmenuje "Strach má velké oči", když o to v tomto snímku neběží? Hudba je taky spíš rušivá (kromě ústřední melodie). Ale chvat, kterým drvoštěp bez váhání skolí vílu Lesněnku, ten se povedl velmi. :) ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Až do doby, kdy Hrušínský zatančil s bambitkou nad hlavou a zahřměl "já si dám zabijačkovou", jsem myslel, že jsem tuhle pohádku neviděl. Najednou jsem měl ale déžaví, vynořila se hluboko zasutá vzpomínka, jak moc jsem se Hrušínského v téhle scéně v dětství bál. Mimochodem, ta scéna by se báječně hodila do majorozemanovské Studny. Jinak herci svoje role silně přehrávali, což by tedy normálně nevadilo, protože to k pohádkám patří, ovšem v tomhle případě to zejména Janžurová šíleně přeháněla. Navíc mi děj připadal poněkud neúplný, vůbec jsem se nedozvěděl, co se stalo s oním tenistou, ze kterého zbyly akorát ty tenisky, co nosila Janžurová. A taky s tím kvalitním truhlářem, po kterém zbyly na zahradě akorát ty gumy z jeho dodávky, kterou přivezl pevný stůl a židle, jež vydržely, když do nich Divobij mlátil kyjem. A to přitom měl Divobij takovou sílu, že pouhým kýchnutím dokázal pohybovat těžkými předměty (hodiny bez kukačky, Janžurová, Hrušínský)! ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Podle stejného scénáře vznikla v roce 1981 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Ač je to k nevíře, strašidla jsou z talíře". (Miggi90)
  • Ve chvíli kdy Baba Magi (Iva Janžurová) oznamuje Chytrolínovi (Ondřej Havelka), že želví polévka je hotová, je možné zahlédnout v levém rohu člena štábu. (Kexina)

Reklama

Reklama