miskapejka

Očekávala jsem typickou kýčovitou americkou vánoční komedii po které si budu říkat, že jsem absolutně ztratila čas jejím sledováním.  Nakonec mě ale film mile překvapil. Jak je už v recenzích zmíněno, Ryanair Reynolds a Will Ferrel jsou skvělá dvojka a energie z nich celý film přímo čiší, je vidět, jak si natáčení užívali. Humor je i poměrně vyvedený a písně jsou dobře zasazené a se skvělou choreografií. 4* ()

Polux

6/10 | Existuje nějaký rozumný důvod, proč zase a znova adaptovat proslulou povídku A Christmas Carol, když se tato vánoční klasika dočkala již bezpočtu hraných i animovaných, filmových i televizních (někdy zdařilých, někdy o něco méně vydařených) zpracování? Pokud se tedy odhlédne od všudypřítomného faktoru peněz, potažmo - v případě streamingového obsahu - počtu zhlédnutí/předplatitelů? Rutinér Anders se svým obvyklým spolupracovníkem Morrisem si na tuto otázku očividně odpověděli kladně. Naštěstí se ukázalo, že tvůrci filmu byli přece jen schopni něco málo smysluplného k provařenému tématu dodat, takže nejde o další marný pokus v řadě. | Reynolds, jako již tradičně, nehraje nikoho jiného, než kdoví kolikátou variaci na svého trademarkového "ukecaného vtipálka", tudíž v tomto ohledu se divák žádného (příjemného) překvapení nedočká, na druhou stranu tady není vyloženě utržen ze řetězu a drží se v relativně umírněném "hláškovacím" režimu. V rámci charakterových škatulek je na tom podobně i Ferrell, který opět zpodobňuje sympatického nešiku/smolaře. Spencer se ve filmu, bohužel, příliš prostoru nedostalo a stejně je na tom, dtto, i Barkley, která se nedávno objevila ve Slumberlandu. | Nápad nesoustředit příběhovou linku čistě jen na napravení vybraného hříšníka (jak by se dalo předem očekávat), ale věnovat se v podobné míře také protistraně, která má zmíněné napravování dotyčného na starosti, je poměrně originální a zavdává v průběhu děje příležitost k rozehrání několika zábavných situací, slušný rozpočet je na filmu vcelku poznat, některé obrazové přechody během "skládání reality" jsou docela povedené a muzikálová čísla jsou vážně velkorysá, ovšem hlavní předností filmu je rozhodně Ferrell. | Což souvisí s faktem, že má mnohem vděčnější (a lépe napsanou) roli než Reynolds, což zase souvisí s tím, že Ferrellova postava v původní podobě (než sama došla nápravy) působí, paradoxně, jako mnohem větší padouch než je Reynolds, který se tady po skutkové i morální stránce nechová nijak zvlášť hůře, než průměrný yuppie v kdejakém současném korporátu, vinou čehož jeho charakterový přerod z hříšníka ve slušného člověka nefunguje zcela ideálně. Totéž se pak týká i samotných písní a taneční choreografie, jelikož obé je pouze uspokojivé (s čestnou výjimkou invektivní zdravice Good Afternoon:-)), zatímco stopáž filmu je již lehce neuspokojivá. V souhrnu jde ale o obstojnou práci. | PeZet ()

tween3r

Dost mě zaráží, že tady víc lidí nezmiňuje přepálenou stopáž, která moha být o půlhodinu kratší a ničemu by to neuškodilo. Spirited je další z řad filmových adaptací na neumírající příběh Charlese Dickense, a i když bych si přál tomu dát alespoň ty tři hvězdy, prostě to nejde. Myšlenka vánočního muzikálu zní sice hustě, ale kromě pár hudebních čísel ten zbytek zapomenete, jakmile skončí titulky. Děj až zbytečně moc experimentuje, vybočuje z řady a skáče z přítomnosti do minulosti a odtamtud do budoucnosti, tím pádem na sebe události nenavazují a v divákovi to budí zmatek. Častokrát jsem se během sledování ztrácel a prostě nechápal, což je docela škoda. Kromě ústřední dvojice Ferrella a Reynoldse jsou postavy plané, nezajímavé a chybí jim nějaké prokreslení.. tu romantickou linku bych pak vypustil úplně, nehodilo se to tam. I když je to zatím samej hejt, tak řeknu, že po vizuální stránce se jedná o docela povedenou záležitost. Těch pár zmiňovaných písniček bylo docela chytlavejch a vánoční atmosféra se dostavila, i když bych si možná představoval tvrdší humor, víc vaječňáku a tu kratší stopáž. Ten vibe to ale má. ()

KarlN

Jakože mi muzikály obecně, obzvláště americké způsobují kopřivku a nepřiměřenou újmu, tohle jsem mohl a to se vším všudy...i díky slušně nápadité hudbě. Celé poměrně mile inspirováno Vánoční koledou včetně všech podstatných a osvětlujících momentů pro neznalé,  s očekávátelným lehce šablonovitým typicky americkým přesahem, ale úhledně zabaleno a naservírováno pod stromek všech, kteří si tuhle novinku pustí...i do hlavy. A především s Ryanem Reynoldsem, který zahraje co si zamane, i se svou typickou sebeironií. Naprosto bez připomínek. Můj názor je, že za pár let to bude stejná vánoční"povinnost" jako shlédnout Sám doma. Jedna hvězda dolů za klišé umírající sestry a nucené ždímání kapesníků i přepálenou stopáž. ()