Od soumraku do úsvitu 2

• Česko Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze (více)

Vůně peněz přitahuje lidi, chuť krve zas někoho jiného...  Šerif Lawson má nos na problémy podezírá nevinně se tvářícího lupiče Bucka, že zase něco chystá - a má pravdu. Buckův kumpán Luther právě uprchl z vězení a rozhodli se spolu vyloupit jistou mexickou banku, ve které na ně čeká 5 miliónů dolarů. Buck svolá své další kamarády - rodeo jezdce C.W., trenéra pitbulských teriérů Jesuse a chytráckého strážníka Raye. Cestou na místo setkání, po strážce s netopýrem, zastaví Luther neznámému muži... zanedlouho však zjistí, že autem nesrazil obyčejného netopýra! Luther se setkává se svými kumpány, kteří zatím netuší, že je pronásleduje stín, který jim jde po krku - doslova!!! (oficiální text distributora)

Superpero

Ježiš to byla sračka. Uznávám že jsem se chvílema opravdu bavil (převážně u věcí ukradených z jedničky) a chvílema zase na účet tvůrců (scéna jak Robert Patrick jde zakouřenou místností a vždycky na něj někdo bafne ale jakmile uvidí kříž tak zas zmizí). Scéna jak si to jde anonymní chlápek vyříkat s pornoprůmyslem je fakt hustá, ale to je asi jedinej opravdu povedenej moment. Nechápu proč to Robert Patrick, Danny Trejo atd, přijali. A hlavně nechápu jak vůbec mohlo někoho napadnout natočit pokračování k takovému kultu jako je první díl, už jen ta myšlenka na to je rouhání. ()

Vitason

From Dusk Till Dawn 2 rozhodně není tak špatný film, jak zde všichni tak hezky opakují. Jasně, není to jednička a Spiegel na duo Rodriguez/Tarantino nemá, ale na druhou stranu se pan režisér dost snaží, šikovně si půjčuje a navíc se na věc kouká s minimálně stejným nadhledem, kdy jsou ve filmu momenty jako: debata o pornu, vyprávění o chlapíkovi, co si to rozdal s pornoprůmyslem, finta se sanitkou, nebo to, jak se šéf zločinecké bandy pořád vyhýbá smrti, aby se nakonec stejně stal upírem, které opravdu stojí za to. Navíc je Robert Patrick ten největší drsňák pod zatměním slunce a Spiegel si s režií hraje jako malé dítě, kdy hlavně kamera, která se skoro pořád dívá na dění z pozice různých předmětů (Miska, větrák), vytváří z pokračování Rodriguezova kultu zajímavou věc. A za zmínku ještě rozhodně stojí cameo Bruce Campbella a návrat Dannyho Treja. From Dusk Till Dawn 2 je příjemné béčko, které si člověk s nadhledem užije. ,,A potom zastřelil chlapa, co tam přinesl koblihy.“ ()

JK-Stinger

Relativně zprzněné pokračování kultovní jedničky. Prakticky je to zase rozdělené do dvou částí, kdy se v první půlce dává dohromady banda a rozvíjí pomalu upírská historka (což je oproti prvnímu dílu tak trochu nuda, tam to přišlo pro mě zcela nečekaně:)) a v druhé půlce se to všechno pobije. Slabý příběh, minimum dobrých postav a soundtrack, který sice nezní tak špatně, ale dává pocit, že je vykradený ze spousty dalších filmových kousků. Hodnocení zachraňuje nakonec jen pár dobrých záseků, které zlehka připomínají svého staršího úspěšnějšího bratříčka. ()

gogos

Nevím čím to je, ale tento film mi zase tak strašný nepřišel. Občas vtipný průpovídky (Ty do toho psa cpeš steroidy??? ... Je to... bojový plemeno :-D ), dobrá akce, a úplně jiné pojetí než jednička. Jasně, s ní se to srovnávat vůbec nedá, ale když si ji odmyslím tak bych to viděl lehce přes 50%. Prostě normální film...při kterém jsem se docela pobavil. ()

JASON_X

Jako milovníka pokleslých žánrů a béčkových mozkových klystýrů mě rozhořčuje zdejší nízké hodnocení. Dvojka sice je o něco slabší než jednička, působí trochu levně,televizně (video film), nemá příliš epický scénář, ale porci pokleslé horrorové zábavy nabízí vrchovatou a vydatnou. Gangster na útěku jede za svou bandou a chystá se s ní vybrat jednu mafiánskou banku v Mexiku. Ovšem během cesty na sraz je změněn v upíra, pak postupně a nenápadně na upíry mění i svoje kumpány a společně pak téměř zcela zdecimují početnou policejní jednotku, která je přijede zatknout. Zní to lákavě, ne? NE?! Nejoblíbenější postava: Jesus (Raymond Cruz). Nejlepší vtip: "...a zastřelil i chlápka, který přinesl občerstvení." ()

• Auto Jesuse (Raymond Cruz) je Lincoln Continental Mark IV z roku 1959, tzv. "Town car". (dandislav1991)
  • Film vyhrál cenu Saturn v kategorii nejlepší domácí video. (Terva)