Kdo přežije - Worlds Apart

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2015

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor)

Reality show Survivor (Kdo přežije) se díky své napínavosti a nevyzpytatelnosti dostala k neuvěřitelné 30. sérii.
Survivor se již počtvrté (Survivor: Nicaragua, Survivor: Redemption Island a Survivor: Juan del Sur) vrací do San Juan del Sur v Nikaragui, kde se odehrávala i minulá série.
V této sérii nás čekají úplně noví soutěžící, kteří budou rozděleni do tří kmenů po šesti hráčích. 30. série je od ostatních specifická tím, že trosečníci jsou rozdělení do kmenů podle životního stylu. Masaya ("White Collar" - pracující v korporacích na těch nejvyšších pozicích, tvoří pravidla), Escameca ("Blue Collar" - tvrdě manuálně pracující, řídící se pravidly) a Nagarote ("No Collar" - rebelové, svobodomyslní, neřídící se pravidly).
Který trosečník zvládne nejlépe pravidlo Přelsti, přehřej, přežij a jak zakončí nestárnoucí Jeff Probst větu „The winner of Survivor: Worlds Apart ........"? (Radim1.)

Diskuze

XinChao

No, nemá k tomu daleko. Konkurence řad od S21 je tak mizerná, že brát vavříny může i řada, která by v generaci S00, případně S10, byla prostě jen lepším průměrem. Subjektivně mě tahle řada zatím baví asi stejně jako S25 a S28, které jsou po objektivních stránkách nejlepší z předchozí generace, ale to je jen můj pocit. Ono je nutné se oprostit od toho, komu fandím a jak se mu vede ve hře, a pak až hodnotit a podívat se, jaká je vlastně náplň epizod. Jestli v nich je hovno, nebo něco zábavného. Právě náplň a zábavnost epizod je asi tím jediným objektivním měřítkem kvality, protože favorita ti může vnuknout tendenční edit, případně, pokud ti vypadne jiný, nebaví tě to, ačkoliv to může být řemeslně zmáknutá řada včetně zajímavých příběhů a hráčů, kteří jen mají tu smůlu, že jim nefandíš, tudiž tě nebaví oni, takže ani zbytek řady.

Všechny tyhle kecy o epických řadách atakujících přední příčky kvality jsou ale jen předsezónním marketingovým folklórem, který má přitáhnout lidi k obrazovkám. Pokud by byli realisté a podobně mluvili, zřejmě se na to nikdo dívat nebude. I proto Probst nikdy neuzná chyby, kterých se na pořadu dopustil a novým řadám bude permanentně nadržovat, protože je má pod patronátem výhradně on (na rozdíl od těch starých a elementárně kvalitních).

na příspěvěk reagoval x_silver

Zeck (hodnocení, recenze)

Pro vývoj celé řady nejklíčovější kmenovka, naštěstí dopadla nejlépe jak mohla, čehož si je evidentně vědom i Tyler, asi nejlepší mozek řady, který logicky upřednostnil rozmanitost, ve které bude mít rovnocenné šance, než infantilní alianci jakýchsi emancipovaných pipin, které se ve jménu vousatého idiota ohánějí klišoidními sračkami o ženské síle, místo aby ho prostě verbálně poslaly do prdele, kam patří. Nemohlo by se stát nic horšího, než že by celkem nečitelnou a nepředvídatelnou směs hráčů a jejich plánů, narušila naprosto nejdebilnější aliance, která vůbec může nastat, kde vstupem do ní není taktika, ale vlastnictví vejcovodů (napsal bych i koulí, ale krom gayů ve Fiji, kteří se vzájemně evidentně vzrušovali, se žádná taková ještě neurodila).

Pro mě osobně jsou mnohem větší témata, zda Rodneyho podaliance převezme kontrolu nad hrou, zda ho ta podaliance bude vůbec poslouchat, mocenský boj těchto skupin a Mika. Zda náhražka Ozzyho bude nadále dominovat v soutěžích a tím zatápět všem ostatním, kteří budou muset každou kmenovou radou vymýšlet nahodilé plány. Zda Sierra udrží nervy z asociálního dědka až do konce, případně, zda Jenn odejde a pokud ne, bude všechny nenápadně prudit jako teď. To vše by padlo aliancí klitorisů, které by kmenovku po kmenovce staticky odstřelovaly jednoho chlapa za druhým a zábavné by to bylo asi stejně jako San Juan Del Sur. Pokud si pak někdo dokonce povzdechne, že tohle zkazilo celou řadu (že se to nepovedlo), to tak nějak nechápu, co chce vlastně sledovat.

na příspěvěk reagoval Tom Riddle

Rogue (hodnocení, recenze)

XinChao

ja taky klidne oznacim BvW za jednu z top5, nevidim v tom problem.

riddle: ano, druha polovina to vystihuje presne - sere me, ze by mel vyhrat Mike a ze je to i dost pravdepodobne (vzhledem k Probstovu vkusu) + edit je peklozavadejici uz spoustu sezon, kdy se v rozhovoru s hraci casto ukaze, ze pulka duleziteho deni byla zatajena, abysme mohli mit ty chytre hodne viteze, zeano. BTW Tyler je bezva. A mam dojem, ze k nejakemu flipu jeste dojde, bude priste nebo v deviti lidech.

XinChao

Před odvysíláním 30. řady dělal Probst nějaký rozhovor, kde se ptali na podle něj nejlepší řadu. Nezmínil tam BvW, spíš říkal, že se nemůže rozhodnout mezi S20 a S28 a pak že se mu ještě líbí obě FvF (u 16. se to dá pochopit, u 26. ne, ale on si to obhajovat bude, protože to byla řada pod jeho kompletní režií)

XinChao

Jednoduše proto, že vypadla. : ) Taky jsem to po kmenovce nějak nechápal a říkal si, že pro ni v pomatení smyslů snad hlasoval, ale ne, jenom jí chtěl jako parťačce vyjádřit podporu.

XinChao (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

... jo, a ještě ohledně toho prohlašování, že to bude nejlepší sezona z S21+. Tomu se absolutně nedá věřit, když Amerika (nebo CBS? Who knows...) označuje průměrnou Blood vs Water za jednu z TOP 5 sezón. :-D

na příspěvěk reagoval x_silver, Rogue, Zeck

XinChao (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

Spoiler S25, S28 a S30 Osobně si nemyslím, že by Jenn skončila. Přece by se tímto způsobem nepřipravila o svoje místo v porotě a pokud bych měl být na 90% na jedné z příštích 2 kmenovkách vyloučen, tak bych prostě počkal, případně bych jim to tam pěkně sabotoval (viz J'Tia Taylor, a.k.a. Chernobyl). Nebo ať se holka snaží, underdog v menšinové alianci, který se dostane do finále, to vždycky vyhraje, takže jestli to quitne, stratí veškerý můj respekt.

Souhlasím ale s tím, že si to tahle sezona touhle epizodou pěkně pohnojila. Jako jediný dobrý vítěz by vzešel Joe nebo Jenn, kterým moc šanci nedávám. Ačkoli je Jenn moc super, tak kromě zahrání HII (ikdyž takovýmhle "mastermindským" tahům ohledně HII už nevěřím ani za mák (viz Jonathan → RC)) nic nepředvedla. A Joe se taky moc strategicky neprojevuje. Jedině, že by ho zachránily immunity necklaces.

Chtěl bych se zeptat, proč Joe říkal Hali "I'm sorry.". To jsem trochu nepobral.

na příspěvěk reagoval (mOnkey)

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

SPOILERY

Když mně by ani tak nevadilo, že tam zůstává Dan, byť jeho osoba je prakticky nesnesitelná, protože je sem tam zábavné ho sledovat, nejzábavnější aspekt jeho hry krásně demonstrovala příšerná scéna mezi ním a Shirin, kdy ji šikanuje a říká, že si holka neumí v hlavě srovnat základní počty, zatímco si Dan neumí srovnat ty svoje, když si myslí, že mu při jeho plánu dá hlas kdokoli z poroty, pokud se dostane do finále.

Mně vadí fakt, že tohle byla poslední chvíle, kdy se mohla hra zase zhoupnout na cca vyrovnanou úroveň dvou větších alianci, Carolyn a Tyler mohli flipnout, vyřadit nějakýho modrýho atd atd, a celý by to bylo o poznání míň předvídatelný. Modrá parta už dokázala, že při sobě drží i přes bublající nenávist, čili teď půjde jen o to vyřadit Joa a Jenn (která to dost možná fakt vzdá... ale upřímně doufám, že ne, definitivně jedna z nejsympatičtějších soutěžících sezóny), a to bude čirý utrpení sledovat.

Po tomhle díle tam holt nejenom zůstává relativně velká parta strašně otravných lidí, ale právě že je tam čím dál výraznější i ten winners edit (u Mika), což je příšernost, a vzhledem k tomu, že Jeff hrdě prohlašoval, že se jedná o jednu z nejlepších sezón za dlooouhý roky, a Mike je přesně jeho milovanej typ hráče (all american hero), scénář, kdy se do finále dostane trojka Dan-Rodney-Mike, a Mike triumfálně zvítězí nad deluzionálními padouchy řady, je tak naprosto reálnej.

Navíc jsem si čet interview s Hali, který se ptali, proč že byla tak šokovaná ze svýho vyřazení, a Hali v článku říká, že se asi budeme divit, ale že měla alianci s Mikem. A měla pravdu, divil jsem se, protože střih je zase jednou krajně zavádějící a manipulativní, to už se asi nikdy nezmění. Po vynikající první polovině tak tahle řada zase zavání strašným průserem. Po posledním díle jsem se radoval, že po dlouhý době má Survivor zase šanci na pětihvězdu, teď to vypadá, že bude pomalu klouzat ke třem.

na příspěvěk reagoval XinChao, XinChao

Rogue

Tak to jsi šťastný člověk. Mě už od druhého dílu (nejen) tou svou dikcí docela silně irituje.

Rogue (hodnocení, recenze)

za me je tam otravny a ocividny winners edit, takze se neprekvapuju. Ale Dan me bavi velmi teda! A sere me, ze ty idol clue jsou tak clueless. Nemuzou to schovat poradne jako driv? Aby bylo treba tri napoved a ne jen tupeho pobihani po lese?

monkey: ja teda jo, je superzabavny!

na příspěvěk reagoval (mOnkey)

Uživatel Rogue smazal svůj příspěvek.

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

SPOILER: Vy nejste rádi, že ve hře zůstal ten skvělý a sympatický hráč?

Zeck (hodnocení, recenze)

Diskuze je neobvykle chcíplá, neprávem, tahle řada je kvalitativně někde úplně jinde než ta předchozí sračka, kterou vyhrála příznačně - sračka.

Nutno podotknout, že jen díky zajímavým osobnostem, které mají chuť hrát, ačkoliv opět nikdo nehraje dobře. Snad jen ten brejlatý bílý límeček to hraje chytře, protože místo okázalých keců modrých rednecků (kteří mě neskutečně baví) přemýšlí a uvažuje, takhle bych hrál já. Koncept je totiž opět stejně debilní jako všechny předešlé za pět let. Třídní boj je už vyslovené chytání pomyslného stébla.

Na sloučení se mi líbí fakt, že modří mají sice početní převahu včetně podpory dvou kacelářských krys a "loajálního" negra, ale jejich jednota drží jen na dobré slovo, protože se všichni vzájemně nesnáší. Na druhé straně menšina v podobě volnomyšlenkářských osvícenců, kterým tak nějak přirozeně přeju od prvního dne. Scénář tedy není načtrtnutý až do finále, což oceňuju ze všeho nejvíc. Zvláště v minulé řadě bylo kmenovku po sloučení jasné, že to vyhraje ta indická pizda, protože edit se snažil snad víc než u Cochrana, aby jí vylíčil v dobrém světle, zde může vyhrát kdokoliv.

Plus je jednoznačně i fakt, že se ovce tradičně nespikly proti papírově silným hráčům (rozuměj: těm, kterým jdou soutěže) a aliance jsou různorodé, díky tomu tady za něco stojí i ty soutěže, které jsem minulou řadu kompletně přetáčel, protože byly asi stejně napínavé a zábavné jako sledovat naší první fotbalovou ligu.

x_silver (hodnocení, recenze)

Tyvole, Rodney by byl absolutně epic vítěz, pokud se mu to povede, ale v tenhle moment nemá absolutně žádnou šanci se dostat dál. Začíná se mi to líbit :D Btw, kdy se naposledy slučovalo při 12 lidech?

Uživatel Rogue smazal svůj příspěvek.

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

x_silver

Mě to neurazilo, jenom to působí, že si myslíš, že seš hrozně drsnej, ale fakt to zní prostě strašlivě trapně, víš co.

Tom Riddle

Jestli tě to urazilo, tak mě to nijak nemrzí. Protože přirovnání, které jsem pro serii Vanuatu použil je naprosto vševystihující. Jestli tě sprostá slova uráží, tak běž třeba na Alík.cz nebo něco podobného, tam se s tímto způsobem vyjadřování (pravděpodobně) nesetkáš.

na příspěvěk reagoval Tom Riddle