Reklama

Reklama

Irský zázrak

  • USA The Wonder (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Zdravotní sestra, kterou trápí bolestné vzpomínky, odjede v roce 1862 z Anglie do odlehlé irské vesnice, kde se pustí do vyšetřování údajně zázračného půstu jedné holky. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (85)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ťažko popísateľný a ťažko hodnotiteľný art film, ktorý môže pre každého diváka znamenať niečo iné. Referencie na hladomor v Írsku môžu byť nápomocné, ale príbeh môžete chápať aj ako ukážku pevnej vôle obetovania sa pre vlastné presvedčenie, ako aj všeobecnú túžbu ľudstva po existencii zázraku, či otázke rodičovstva. Prípadne aj ako ukážku toho, že Angličania a Íri sú skrátka odlišné národy. Ako sa veci majú, sa síce dozvieme, ale ak budete chcieť dať prednosť inej interpretácii, tvorcovia vám ju nevyhovárajú. Našťastie je tretí akt nakrútený v rovnako pomalom a meditatívnom tempe ako predchádzajúce minúty, pretože nechýbalo veľa a film mohol skĺznuť do trilerového gýču. ()

AppleCore 

všechny recenze uživatele

HEAVY SPOILER: Příběh o tom, že slabomyslní se atraktivní lží budou přežírat i za cenu obětování vlastního dítěte, aby v hlavách těch druhých onu lež rozvinuli v něco jako fakt. To není věcí jen náboženství, ale i rutiny našich obyčejných životů. Protože prostá fakta nikoho nezajímají – těm chybí aura zázraku/úžasu. The Wonder je pomalu plynoucí, zato krásně natočený drama s úžasnou atmosférou, kamerou, soundtrackem i hereckými výkony. Drama s jasným a upřímným názorem, kterej ale divákovi dojde, až když prozře z iluzivní pohádky do každodenní reality současnýho světa. Žerte, kurva! ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Irský zázrak sice disponuje zajímavým a poměrně originálním příběhem, ovšem jeho zpracování je nejvýstižněji řečeno, opravdu sakra nezáživné. Především v podstatě celý prostředek filmu se to dějově absolutně nikam nepohne, takže díky tedy alespoň za úvod, který nabízí náběh na zajímavou podívanou, konkrétně na střet fanatické pobožnosti s reálným pohledem na danou situaci, a jednoznačně se jedná o nejpovedenější část filmu, jenže onen následný střet, respektive hledání pravdy je pak ovšem plytké, absolutně nevyhrocené a zcela nedramatické, zbaveno jakýchkoliv emocí, jednotlivé postavy se jen po celou dobu bezvýznamně potulují a mdle diskutují, aby ve výsledku ale vlastně stejně ani ničeho moc nebylo dosaženo, a když se tedy k jakési pointě film nakonec přeci jen dokulhá, o nic zásadního se stejně nejedná, spíš je to až takový skoro otravný, naprosto nenápaditý happy end. Pozitivní dojem ve mně jinak nevyvolali ani jednotlivé postavy, nejsou totiž nikterak výrazné, ani ničím opravdu zajímavé, a co se týče jejich hereckých představitelů, tak ani to není žádná hitparáda, jinými slovy, tento herecký soubor prostě příliš sympatií nepobral. A tak jediné, co mě skutečně oslovilo, je dobová vizuální podoba filmu, která zároveň díky tomu nabízí i přesvědčivou atmosféru, jinak ale musím zopakovat, Irský zázrak rozhodně žádný zázrak není a je to docela škoda, jelikož samotný námět měl podle mě slušné ambice. P.S. ten úvod a závěr z ateliérů měl znamenat jako co? Za mě zcela mimo mísu! ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Zcela upřímně musím přiznat, že začátek mě za srdce nevzal, bylo to zdlouhavé a v podstatě asi i nudné, nicméně cca v půlce snímku došlo ke zlomu a příběh zdravotní sestry a její malé svěřenkyně si mě získal.. Od chvíle, kdy se k divákovi dostanou informace o tom, co události předcházelo a v čem ta dívenka žije, mě měli na lopatě.. Za zmínku stojí nepochybně skvělá Florence Pughová, která zřejmě zvládne jakoukoli roli, vypadá velmi nadějně..  Celkový dojem dobrý, tedy ode mne slušné tři hvězdy.. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • Píseň „Céad míle fáilte romhat, a Íosa sung“, kterou zpívá rodina, je tradiční Gaelská hymna, jejíž název v překladu znamená: „Sto tisíckrát vítej, ó Ježíši.“ (NiWi)
  • V domácnosti O'Donnellových je príklad posmrtného fotografovania, ktoré bolo v danom čase bežné. Fotografie boli v danom časovom období drahé a bežná rodina si mohla zaplatiť fotografa len na svadbu a potom po smrti, keď zosnulého podopreli a urobili rodinnú fotografiu, aby si na túto osobu navždy zapamätali. (Arsenal83)

Reklama

Reklama