Hodně štěstí, pane Veliký

• Velká Británie Good Luck to You, Leo Grande (více)
Velká Británie, 2022, 97 min (Alternativní 93 min)

Nancy (Emma Thompson) za celý svůj život spala jen s vlastním mužem, který navíc v posteli nestál za nic. Když zůstane sama, uvědomí si, že vlastně vůbec netuší, co je dobrý sex. Namísto čtení ženských časopisů a studování odborné literatury se rozhodne pro podstatně rychlejší a jednodušší formu vzdělávání v tomto oboru a objedná si služby zkušeného profesionála. Jenže přesvědčit samu sebe je ta nejtěžší věc na světě, a proto první setkání s panem Velikým v hotelovém pokoji dopadne trochu jinak, než Nancy očekávala. Přesto je jasné, že chce tohoto neskutečně přitažlivého mladého muže vidět znovu, protože si u něj začíná věřit a přestává pochybovat o svých touhách a pocitech. (Forum Film CZ)

dubinak

Jak krásné jsem měla zahájení festivalu, tak nádherné jsem měla zakončení. Tohle je opravdu milá, jemná komedie na zamyšlenou, kterou táhne výkon brilantní Emmy Thompson, která je fakt herečka s velkým H. Neumím si představit do její role nikoho lepšího. I Daryl McCormack hrál absolutně nenásilně, přirozeně a ač jsem se té látky trochu bála, byla uchycena nadmíru citlivě a úctyhodně. Tím, že je to britské, má to takový specifický podpis a umím si představit, že kdyby se toho zhostilo USA, nemuselo by to dopadnout vůbec takhle soudně. Trochu to ve mně evokovalo komorní Lásku nebeskou na postelový způsob, prostě krása. KVIFF 2022 ()

IviDvo

Tato milá konverzačka nabízí mnoho témat k zamyšlení a je plná kontrastů, které hlavní protagonisté ztělesňují : mladý, sebevědomý, uvolněný, spontánní Leo Grande se snaží splnit sexuální touhy starší, upjaté, zatvrzelé a né moc sebevědomé učitelky Nancy - ta je povětšinou velmi milá, ale zároveň na můj vkus chvílemi i velmi nesympatická a dotěrná. Emma Thompson ji zahrála dle očekávání skvěle, a musím říct, že má můj velký obdiv... odhalila se s noblesou. Asi jednou z hlavních myšlenek bude, že nikdy není pozdě na změnu a na to zkoušet nové věci. Většina scén a dialogů mi přišla velmi reálná, až na tu poslední s bývalou žačkou v hotelové restauraci, ale nevadí, tuhle drobnost odpouštím, protože mě film celkově bavil. ()

Lacike

Nečakane pútavá divadelne ladená konverzačka rozdelená do štyroch aktov. Obidve postavy zaujmú od prvých minút a bavilo ma ich spoznávať viac. Sex je tam tak nejak naviac. Ako zámienka cez ktorú sa o postavách dozvieme aké sú, čo ich trápi atď. Perfektne sa vydaril kasting. Jak Emma tak pre mňa neznámy  Daryl McCormack sú vo svojich postavách dokonale prirodzení. Záver je trošku kontroverzný. Ani nie tak odhalením starej herečky z čoho mnoho mladých divákov dostane infarkt. Pre mňa skôr tým, že si hlavný hrdina nakoniec do svojej klientky Freudovsky projektoval svoju matku, ktorú niekoľkokrát behom filmu nadšene uspokojil. Rozhodne to ale za jedno pozretie stojí. Je to film o netradičnej téme. 8/10 ()

EvilPhoEniX

Milé překvapení. Mám rád konverzačky odehrávající se na jednom místě se zajímavým nápadem, zajímavými úvahami i dialogy a s příjemnými herci. Film o sexu, rozkoši, sebepřijetí a lidského spojení. Emma Thompson má 55 let, je vdovou, za svůj život měla jen svého manžela a ten v posteli stál za hovno, tak se rozhodne si objednat pánský escort, aby zažila vzrůšo, které v mládí promrhala.  Emma hraje skvěle a bavilo mě sledovat i poslouchat její minulost i problémy, Daryl McCormack v roli pánského escortu sebevědomý, příjemný, velmi empatický, inteligentní a zábavný a opět se zajímavou minulostí. Dva netradiční páry v odlišném věku v nečekané situaci. Při správné náladě se dá do filmu příjemně zažrat. Film obsahuje i typický černosuchý Britský humor. 7.5/10. ()

TroiMae

This is what a fucking consent does look like. And doesn’t. (Aneb i při sexuální práci může nastat proti/přenos.) A nejen v tom je film příjemně inkluzivní – dokáže stejně nenuceně přinést i téma bisexuality. „Mám chlápka, který chce, abych se převlékl za kočku, hodinu ho ignoroval… a pak šel domů.“ Ne, vážně, nikdy není pozdě mít šťastné dětství. A rodiče jsou taky jen lidi, kteří nám dají život… ale sebeúctu si někdy musíme najít sami. (Stejně tak jako orgasmus…) A jde to, stejně můžete vyrůst v hodné lidi a naučit se mít (se) rádi. A můžete si zaplatit psychoterapii. Nebo sexuální práci. ()

• V postelové scéně, když Leo Grande (Daryl McCormack) sundává Nancy (Emma Thompson) bílé krajkové kalhotky, tak je vidět, že pod nimi má ještě tělové kalhotky. (MMXIII)
  • Natáčení začalo 8. března 2021 a skončilo 20. dubna 2021. Místa natáčení zahrnovala Londýn a Norwich. (Detektiv-2)
  • Emma Thompson (Nancy) a Daryl McCormack (Leo) nepotřebovali koordinátory intimity pro jejich postelové scény. Místo toho spolu po 4 týdny intenzivně trávili veškerý čas, aby se lépe poznali a zvykli si na sebe. Dokonce spolu chodili domů, kde společně jedli, povídali si a pak šli spát. (Detektiv-2)

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů