Proti ledu

V roce 1909 uvíznou dva průzkumníci z dánské expedice v Grónsku a čeká je boj o přežití v ledové pustině. (Netflix)

Prochy38

Je zřejmé, že ne každý skutečný příběh musí mít epický průběh a extra epické finále. Sledujeme boj o přežití v naprosto nehostinných podmínkách. Oba obličeje výborné, příběh příjemný. Ale chyběla tomu podle mě ty syrovost a lepší vyobrazení té brutální zimy, o které se nám ani nesnilo. Místy to vypadalo jako zimní dovolená. Každopádně u mě spokojenost. ()

Anderton

Filmu dominuje krásna grónska príroda a niekoľko napínavých scén. Nie je ich však veľa, skôr málo a mám dojem, že ak by Kormákur neostal iba na stoličke producenta, tak by bol výsledok hutnejší. Každopádne scény so psami a ľadovými medveďmi boli korením filmu, halucinácie naopak príliš napätia nevyvolali. Ak by tu nevystupovali Coster-Valdau a Charles Dance, tak by sa Proti ľadu asi nedostalo ani na Netflix, čo by ale bola škoda. V súčasnom vianočnom období získava film o niečo viac plusových bodov. ()

borec999

Učebnicový príklad, kedy je príbeh sám o sebe silnejší a omnoho zaujímavejší ako film. Okrem príbehu a peknej výpravy Proti ledu neponúkne prakticky nič na čo by ste si spomenuli pár dní od dopozerania filmu. Na suvrival triler je to príliš light, postáv je vzhľadom na tématiku málo, dialógy sú nudné, vykanie pôsobí pri situácii, kedy dve osoby spolu trávia 2 roky a sú si jedinou spoločnosťou neprirodzene a rušivo, dĺžka 100 minút je prestrelená a veľa krát som sa pri nej nudil. No a ponorková choroba medzi 2 postavami v závere bola tiež predvídateľná a ničím výnimočná. A tak jediným, čo sa skutočne vryje do pamäti je nevyberavé zachádzanie s ťažnými psami počas podobných expedícií, o ktorom som teda netušil a ktoré ma naozaj nemilo prekvapilo. 40% a 2* ()

alchac

... a tak když Lannisterovic famílie neuváženě kuchla Neda Stárka, neměl jí pak kdo sdělit, že „Winter has come.“ Mno, takže nějakou půlhodinku sledujeme cestu k mohyle neznámých map a zase zpátky via psí spřežení a zbytek stopáže pak mnohem a ještě více úchvatnější detailní studii toho, jak Mikulášovi hrabe. Pročež mít na výběr, zda do téhle zmrzlé narkoleptické prudy jít znovu, či absolvovat permanentní Jørgensenovu pedikúru, asi bych se hned začal shánět po štípačkách. S hodně omrzlou prdelí za dvě a nikdy víc. ()

warrenur

Priemerny dobrodruzak s vybornymi dvoma ustrednymi predstavitelmi, bez zbytocnych hluposti a nie moc vynimocnym scenarom. Ak ste teda uz niekolko severskych zanroviek tohoto charakteru videli, zachytne body sa opakuju i v tomto spracovani. Clovek s udivom vnima, co dokazali desatrocia pred sfilmovanim skutocny dansky prieskumnici. Odporucam. 60% ()

• První islandský film Netflixu. (honzikk)