Prozkoumejte každý aspekt Yankovicova (Daniel Radcliffe) života, od jeho raketového vzestupu ke slávě s ranými hity jako „Eat It“ a „Like a Surgeon“ až po jeho vášnivé milostné aféry mezi celebritami a proslule zhýralý životní styl. (KGBelik)

Polux

7/10 | Fakt, že filmovou autobiografii o proslulém mystifikátorovi, extravagantním baviči a autorovi nejrůznějších parodií na hudební hity let minulých i současných si dotyčný napsal sám (s pomocnou rukou přiloženou režisérem), hlavní role se nezhostil jen proto, že biopic pokrývá jeho kariéru od jeho úplných počátků (a tudíž je potřeba o něco mladšího dobrovolníka) a obecně nepůjde o klasický životopisný kus v tradičním slova smyslu, ale o další přiznanou mystifikaci, je s ohledem na mistrovu celou kariéru, vlastně úplně pochopitelný a logický:-). | Samotný děj filmu se skládá z několika slavných hudebních čísel, které tvoří highlighty snímku (na The Saga Begins bohužel trestuhodně, ale v rámci příběhu pochopitelně, nedošlo) a jejich (téměř jistě zcela) smyšlené geneze, doprovázené tradiční příběhovou linkou o postupném vzestupu největšího milovníka akordeonu na světě až na vrchol popularity. V podstatě by se dalo soudit, že tady jde jen o jedno velké hudební video s několika nezpívanými pasážemi v délce celovečerního filmu. Zkušení znalci mistrovy doby a jeho díla se tedy v průběhu vyprávění pravděpodobně nedočkají ničeho extra nového, co by je mohlo překvapit. | Sám se nicméně mezi oddané fanoušky neřadím a moje povědomí o "podivném" (ehm:-)) obrýleném pánovi s pornoknírkem a trvalou na hlavě začalo a skončilo u zhlédnutí několika jeho nejslavnějších hudebních parodií (které se mi docela líbily), takže nemohu soudit, co všechno se ve filmu zakládá na skutečnosti, co je mírně přizpůsobeno pro filmově-dramatické účely a co je vyslovená fabulace. Přesto, nebo možná právě proto, jsem se při sledování filmu slušně bavil, přičemž značný podíl na tom měly jak některé vybrané scény (prohození role originálu vs parodie u Jacksonova hitu Bad, Maddona a její zakomponování do děje, dostaveníčko u narkomafie, pohovory v hudebním vydavatelství), tak především, hereckou výzvu neustále hledající, Radcliffe v hlavní roli. | Přiznávám se, že v době HP jsem se Radcliffeovu herectví tak trochu smál, ale musím uznat, že už pár let si vybírá zajímavé projekty a vycházejí z toho, i jeho zásluhou, celkem slušné filmy (typu Swiss Army Man, Guns Akimbo, nebo Escape from Pretoria), včetně tohoto posledního, ve kterém si připisuje další chameleonský zářez, takže celkově palec nahoru filmu i jemu osobně:-). | PeZet ()

Sopholojong

Skor trapna, nez vtipna zhovadilost o jednej excentrickej polo-osobnosti, ktora randila s Madonnou a bojovala proti Escobarovi. Tieto kradeze slavnych znaciek a profitovanie z nich su dobre zname i z nasich koncin - Marcinov a Krausov "Krimes" (Chleb ze sunku a styri vajcia)... "Potter" Radcliffe opat raz vyborny, ale vybera si role skor v neistych, kontroverznejsich projektoch, nez v riadnom akademickom filme. Ten jeho uces je ale fakt hrozny! PS: Potesilo opat vidiet Jacka Blacka v camee a predstavitelka Madonny (Evan!) je sukeznejsia ako ona samotna. ()

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)