Adrenalinová jízda po rozvrácené Americe blízké budoucnosti, která balancuje na ostří nože. (Vertical Entertainment)

pushover

Alex Garland opět o krok napřed. Příběh válečných fotografů uprostřed občanské války, místy s pomalým dějem, místy ultra realistický, výborně reflektuje současnou situaci ve Státech. ()

SAINTS

Spoločnosť je polarizovaná nie len na Slovensku, ale aj v Amerike. Kolaps je výrazne iný druh filmu, na aký lákal divákov. Nejde o žiadnu provokáciu ani blockbuster. Hlavnou témou je tu práca vojnových reportérov. Ocitneme sa v žánri road movie, kde sa naším hrdinom otvára pri každej zastávke ďalší diel skladačky. Ide značne o komornú záležitosť a civilnú. Garland sa vizuálne pohybuje v mantineloch nezávislého filmu. Zvukovej zložke dominujú ruchy a country pesničky. Výborné je aj herecké obsadenie. Kirsten Dunst potvrdzuje, že je výbornou herečkou, rovnako výborná je aj Cailee Spaeny. Najväčší dojem však zanechal Jesse Plemons. Z jeho vystúpenia sa dvíha varovný prst nad tým, kam spoločnosť smeruje. A je stvárnený skutočne mrazivým spôsobom.  Film pôsobí ako varovanie nad súčasným smerovaním nielen Ameriky. Dúfajme, že nepôjde o žiadnu prorockú záležitosť. ()

Neuge

Pro filmy o fotografech mám velkou slabost a samotná reportážní fotografie zde hraje o dost důležitější roli, než jsem čekal. Ano, je to takový slepenec, ale povětšinou to funguje. Kirsten Dunst, kterou jsem naposledy viděl v roce 2004, taky pořád funguje. A vlastě daleko líp než tehdy. Trochu zvláštní a nedotažená věc, ale na mě zapůsobila. ()

ŠpetaMarek

Hezka road movie. V podstate nevim v cem tu byl v dobe premiery problem. Ano, zaverecny zatah plny money shotu (na pomery A24) je, pri povrchni znalosti americkych bezpecnostnich realii, ponekud usmevny. Ale je to urcite vyvrcholeni vizualni a taky obsahuje vyvrcholeni v podobe klasickeho Garlandova tematu "znovuzrozeni". BTW, ve kterem filmu to sakra nemel?   Se nedivim, ze uz nechce tocit, kdyz furt toci to stejne v jinych kulisach. Nastesti tentokrat se mu podarilo napsat realne se chovajici lidi z masa a kosti. ()

Stillborn83

„Vždy, keď som prežila vojnovú zónu, a niečo odfotila, hovorila som si, že domov vysielam varovanie. Nerobte to. A máme to tu.“ Nech je tento film mementom všetkým (aj keď ide o fikciu), pretože aktuálne svetové dianie smeruje práve k občianskym vojnám, ak nie k celosvetovej........ Civil War skúma dôsledky občianskej vojny z pohľadu novinárov, môžeme v ňom nájsť mnoho paralel so súčasným svetovým vývojom (a veruže nie dobrým). Snímka teda nezachytáva komplexne to, prečo táto občianska vojna vznikla (asi vie, prečo to robil, sú tam len kde-tu náznaky. Aj keď za mňa režisér a tvorca tohto filmu nechal pracovať svoju fantáziu a ukazuje na malých príbehoch pri ceste novinárov naprieč Amerikou, ako to mohlo v USA dopadnúť po tom, ako vtrhli do Kapitolu Trumpovi prívrženci....), ale jej dôsledky. Zničená krajina, popravy ľudí (ako to robili nacisti počas druhej svetovej vojny) pre inú národnosť, stratu blízkych, zbytočné úmrtia... Zároveň ho môžeme vnímať aj ako príbeh o novinárskej a fotografickej práci......... Alex Garland umne namiešal tento koktejl, napätie stupňuje a vygraduje postupne, aj keď je tam po príchode do Washingtonu na môj vkus veľa „akčnosti“ (a mení sa to na vojnový film), no na druhej strane vôbec to neubralo dramatickej linke. Vyzdvihnúť okrem samotného Garlanda treba aj výbornú štvorica hercov – Kirsten Dunst, Wagner Moura, Cailee Spaeny a Stephen McKinley Henderson (režisér vsadil na svojich hereckých obľúbencov z Devs - nielen menovaných - a vyšlo mu to) a výbornú autentickú kameru. Za mňa prekvapenie roka! ()

Maniik88

Miestami veľmi pútavá a napínavá cesta fotožurnalistov naprieč rozvrátenou Amerikou. Scénka s masovým hrobom parádna. Koncový photshooting okolo Bieleho domu tiež. Ale často sa dlho len tak vezieme, odfotíme občas nejaký ohorený vrtuľník a za celý film sa nedozvieme čo sa stalo, prečo, kto proti komu a prečo.. proste čisto atmosférický film s mladou dravou novinárkou, strápenou staršou Kirsten Dunst (ale fakt dobre hrajúcou) a ich spoločníkmi. Má to fakt veľmi dobré časti a scény a naopak nudné časti. Čakal som možno čosi iné. Ale fajn film, dalo sa to pozrieť. ()

celticek

Tak tohle poselství mě úplně minulo. Jessie je hrozná postava. Dunst je nehezká žena. Ale ta role jí uvěřit lze. Občanská válka v USA? Už aby to bylo. Nervy mi nepocuchaly ani záběry na mrtvoly, střelbu, či hořícího muže v pneumatice. Povolání válečného fotografa si představuji jinak. Zastydím se za to, co teď napíšu. Čumím na Too hot to handle. Baví mě to víc:) Tohle byl vážně provar. Hodnocení tady jde čím dál do větších sraček. Na tohle si nikdo nevzpomene. Snad jenom proto, jak ubohé to bylo. A to jsem ještě mírný. Nevzbudilo to ve mně žádné pocity, nelíbil se mi námět, výkony herců, neustálé střihy (cvaky) foťáku. Shit až na půdu. Vyhráli vůbec "naši"?! :) ()

Clark_Kent

„Vyfotila bys okamžik, kdy mě zastřelí?“ ptá se Jessie své mentorky v okamžiku, který svým způsobem celý snímek definuje. A. Garland exceluje a kouzlí v momentech, kdy pracuje právě s  obrazem a kontrastem hluku. Za mě krásná prácička, která je ve finále krásně dokreslená i vynikající hudbou. ()

Stifmeister

///   (POZOR SPOILERY) Velmi dobře natočená adrenalinová jízda ve světě rozvrácené Ameriky, která si prochází občanskou válkou. Není to tak dávno a tato událost mohla být i skutečností. Tento film ukazuje Ameriku, jak by asi zhruba vypadala, kdyby k tomuto scénáři opravdu došlo. A musím přiznat, tento počin to myslí opravdu vážně a svému jménu nedělá ostudu. Skoro vše, na co si vzpomenete při myšlence na válku, ve filmu bylo vyzobrazeno. To ještě bylo doplněno dobrou hudbou, místy skvělou kamerou a zajímavou kinematografií. Do finální části v D.C. sice film byl skoro bez akce, ale to právě Washington parádně nahradil. Skvělé akční sekvence, parádní nápaditá kamera, zvuk, který Vám nahání husí kůži, prostě dobře odvedená práce herců a režiséra. Škoda toho finále s prezidentem, mohlo to být uděláno lépe. Bohužel i scéna pádu hlavní hrdinky byla očekávaná, ale to tolik na kvalitě snímku neubírá. Tudíž pokud Vás takovéto téma zajímá, rozhodně mohu doporučit. Pokud ale si téma války neužíváte a máte ho za nelidské, radši bych tento snímek skipnul. |7.5/10| ()

Bublaga

Road movie o nesourodé partičce novinářů a novinářek, která se vydala ulovit senzaci. Cesta do DC za posledním rozhovorem se Schrödingerovým prezidentem (možná ještě žije, možná ne) vede skrz občanskou válkou zmítané Státy. Takový hon na bájné zvíře. Je to také cesta iniciační, jak se stát správně odpojenou válečnou fotografkou, po které krutosti okolního světa beze stopy stečou a která je v ideálním případě ještě stihne bezchybně zachytit. Snímku se daří vybudovat napětí, nechybí překvapivé momenty i vizuálně poutavé obrazy. Často nejkrvavější okamžiky doprovází líbivá, feelgood hudba, která jen podtrhuje odtržení od reality. Otázkou ale zůstává, proč jsou USA, tam kde jsou, kdo jsou strany na opačných stranách barikády a co vlastně chtějí... Pomyslná nestrannost pressu pro film nefunguje. Chyběl mi smyl toho všeho - takové vyprázdněné bububu. ()

kubas369

7/10. Garland opět nezklamal má působivý nápad/ vizuál a není schopen to proměnit v jackpot. V dnešní době, kdy jsou státy nejrozdělenější za posledních 100 let je nám servírování snímek, který je neuvěřitelně prázdný a bezduchý. O pozadí války, až na pár dobečků, víme naprosto kulový a to měl být pro mne ten největší tahák. Místo toho sledujeme partu novinářů, která se chová jako banda idiotů a sebevrahů bez sebemenšího pudu sebezáchovy. Celou dobu mi bylo naprosto jedno co se s nimi stane. Škoda promarněné šance na výživný a trefný sociální komentář. ()

mark9th

If the main subject was anything else than "future" civil war in the most powerful nation, we can talk about really nice road movie drama.  But this was not supposed to be just that kind of movie. Am I wrong here or it was advertised as controversial? Political pressure is too tense for giving us the explanation “why", why it happened or what is the actual goal here? But then again, do not shoot a movie like that if you don't have a balls to say something little about it. And there is very little that has been said, even for a journalist drama. The very end is just pure disappointment with not much logic or explanation, although showing one important fact….journalists are hyenas too :). Story is important and there’s no friends. Wait a minute, there was no story, oh crap, now I’m just repeating myself. Because director purposely trying to hide reasons why it was made and doesn't want for us to see more, I also don't see any reason to rate it higher. As a political movie...it sucks, as a drama... slightly above average. 6/10 ()

DaweForeman

U tohohle filmu je těžký hodnotit film jako takový objektivně, protože se začne do tohoto názoru plést morálka, emocionalita a osobní hodnoty. Příběh je zasazen do novodobé občanské války v USA, kde proti sobě bojují dvě strany - do téhle chvíle tomu nemám co vytknout, ALE bohužel je tato stránka filmu hozena na vedlejší kolej pro podkreslení hlavní linky. Člověk se tu tak nedozví, proč vlastně ty dvě strany bojují proti sobě (žádné ideologie, názory - téměř nic, než pár nitek, který si také musíte domyslet). Dalším takovým mínusem je to, že člověk pořádně neví v jednotlivých situacích, kdo je kdo, a je to tak docela chaotické. Na druhou stranu se jim v tomhle zasazení povedla akce a efekty, takže to dobře podbarvuje danou atmosféru, ale rozhodně v tom nehledejte zábavu, protože tenhle film opravdu o zábavě v jakékoliv formě není. Tenhle film má za úkol šokovat a to se mu daří. Hlavní linku tvoří žurnalismus, který se snaží poukázat na jednotlivé klíčové události a zvěrstvo, které se během války děje. Zde ale tkví ona rozpolcenost, kdy na jednu stránku máme noblesní snahu zdokumentovat věci, tak jak se mají i uprostřed bojiště, ale na stranu druhou ani ne tak žurnalistický "hyenismus", ale žurnalistický "absurdismus", kdy člověku hlava nebere to zbytečný riskování a snahu zachytit vše v daný okamžik, kdy se to děje, než spíše počkat minutku a zabrat to, co se před chvilkou odehrálo. Tenhle film spíše na mě působil tak, že ukazuje to špatné na žurnalismu, než to obdivuhodné. ()

Mamlas odpad!

Otravní pisálkové kamsi jedou v jakoamerice rozbité občanskou válkou. Nuda jako prase. Kecy, kecy, pisálkové jedou, čumí, sem tam někoho potkají, ... ⬇️ 5% ()

Solverino

Musím přiznat, že jsem čekal mnohem víc. Obzvlášť po tom hype a vysokém hodnocení zde. Nedostal jsem víc. Minimálně první třetina je otřesně nudná, plná blbých keců "vznešených" novinářů co mají sami o sobě dost zkreslené představy. Potom se to konečně trochu rozjede, ale zase je to jen tak šolíchané po povrchu, pak slušné dvě scény (jedna s Plemonsem - je opravdu dobrý) a pak už finále. Při některých scénách jsem si vzpoměl na seriál Walking Dead, který byl na začátku také dobrý a pak už to stálo za pikaču. Film je celkově lehce nadprůměrný a trochu akční je jenom finále. Kde se aspoň trochu vyřádili i s nějakým efekty a akcí. Jinak je stále fascinující, že si novinář může myslet, že ho ve vypjaté situaci zachrání vestička s nápisem PRESS nebo nějaká plastová kartička na krku, to leda hovno. Ta jejich hloupá naivita je až osvěžující. Taková "americká". :) a poznámka na konec: WTF koho by zajímal nějaký debilní rozhovor s prezidentem, který blábolí omílané fráze ve vysílání TV a de fakto nikomu neprezidentuje? ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022