Reklama

Reklama

Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

(více)

Recenze (233)

Claw 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem nebyl příznivcem Jackieho Chana. Podle mne je to jen perfektní kaskadér a komik. Přitom komice, kterou předvádí se mohou smát tak akorát malé děti nebo zřejmě Asiaté. Asijský humor mi nic neříká, připadá mi příliš jednoduchý, naivní a dětinský. Jako velký příznivce "martial arts movie" jsem tedy zhlédl v TV tento film, abych si mohl udělat obrázek o filmech Jackieho, které jsou obecně tak neuvěřitelně vysoko hodnoceny. Do poloviny jsem se dočkal jen neskutečné nudy a trapného humoru a opravdu jsem přemýšlel, že půjdu spát. Od poloviny jsem však dostal pořádnou porci akce, kterou musím skutečně ocenit. To, co Jackie a dalších asi 100 kaskadérů před kamerou předvádělo bylo skutečně neuvěřitelné. Musím uznat, že choreografie a kaskadérské kousky byly naprosto úchvatné. Bohužel jaksi nevyznávám (ale ani nepodceňuji) Jackieho kung fu a filmy honkongské/čínské produkce s jeho tématikou mě příliš neberou... Mám rád prostě tvrdší, agresivnější, násilnější "martial arts movies", kde souboj trvá třeba jen pár vteřin, ale odpovídá tak skutečnosti. Tohle je jen teatrální divadelní a cirkusová přehlídka. A mě cirkus nikdy nebavil... /60%/ ()

otík 

všechny recenze uživatele

Jackieho mám moc rád a skoro všechny jeho filmu obdivuji, tento mě ale nějak extrémně nezaujal a stal se pro mne tradičním a průměrným filmem, ve kterém Jackie ukazuje stále gumové tělo, úžasnou akční gymnastiku a že kung-fu stále umí. Jde o směs tradičního kung-fu a pozdějších typických bláznivin Chana - např. když se proplazí rozpáleným uhlím. Jako mistr tzv. opilého boxu zachraňuje čínské památky před velvyslanci Velké Británie. Hudba: Michael Wandmacher ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele

Škoda, že příběh silně padá na ústa...to s tím ženšenem si klidně mohli odpustit, stejně tak čínské dělníky a vůbec jsem vlastně nepobral, proč se Jackie vlastně pere? Ovšem vztah s otcem je fungující pro motivace, souboje jsou pěkné a fakt jsem se divil, že ten jackie se skutečně válí v řezavých uhlících.... ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Pořád se perou a pořád a pořád, pěst sem, kop tam. Ale už vim, jak to Lee myslel aneb opilecký box vypadá opravdu zajímavě :-D No, ale nejvíc jsem se pobavila u závěrečných titulků. Nicméně Jackie tu opět předvádí, co umí, a jako vždy vítězí. A největší zklamání - celej film čekám na Andyho, až se objeví znovu a ono nic... ()

Galerie (58)

Zajímavosti (9)

  • Režisér Chia-Liang Liu (Fu Wen-Chi) a Jackie Chan (Wong Fei-hung) se během natáčení neshodli na bojovém stylu, který měl být ve filmu použit. Režisér chtěl realističtější styl "Huen-Gar", zatímco Chan měl pocit, že fanoušci budou chtít více "opilého stylu". Chia-Liang Liu nakonec z projektu odstoupil a závěrečnou bojovou scénu režíroval sám Chan. (Raztubyl)
  • Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala téměř čtyři měsíce natáčení. Jackie Chan (Wong Fei-hung) prohlásil, že za jeden natáčecí den obvykle vzniknou tři sekundy použitelných záběrů. (Raztubyl)

Reklama

Reklama